14 Aralık Hiper Güneş Tutulması

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

SmartSelectImage_2020-12-11-18-38-03.png

14 Aralık Yay burcunun 23 derecesinde Türkiye saati ile 19.15 de Hiper Güneş tutulması yaşanacak tutulmanın getirileri 2 yıl sürecek tutulma ülkemizden gözlemlenmeyecek.

Dünya genelinde Güney Amerika, Antartika, Pasifik Okyanusu, Atlantik Okyanusu, Afrika'nın güneydogusu etkilenecek. Güney ay düğümü etkisinde bir tutulma yaşayacağız. 142 Saros numaralı Tutulmanın benzerini 4. Aralık. 2002 ve 22. Kasım 1984 yılında tam güneş tutulmalarında yaşadık.18 yıllık döngüler şeklinde yaşanan tutulmanın devamında benzer etkiler yaşamımız olası. Özellikle bu tarihlerde kendinizle ilgili nasıl değişimler yasadıysanız geçmişe yolculuk yapıp deneyimlerinizi hatırlayabilir kendinizle ilgili çıkarımlarda bulunabilirsiniz.

Anın haritasında Yengeç burcu yükseliyor yöneticisi 6.evde tutulumda gündelik alanımızı ilgilendiren konular, sağlık problemleri, hizmet sektöründe çalışanlar, sağlıkçıları ilgilendiren konular gündemde olacak.Yöneticisi Jüpiter eğitim, üniversite, yurtdışı, uzak seyahatler,hukuksal alan mahkeme, davalar, yargı süreçleri alınan kararlar, uluslararası işler, inanç merkezi, dini kurumlar, dini reformlar /karşıtları/ terör toplumsal alanda etkilerini daha fazla hissedeceğiz. Ki özellikle tutulmanın yasadığı alanlar çok daha fazla etkilenecek. Bu noktada doğa olayları deprem, sel yaşanabilir.

Tutulum Merkürle kavuşum Mars'tan 120'lik açı yapıyor eyleme geçme, anlık kararlar verme, cesaret verici girişimler, hızlı hareket etme süreçlerini tetikleyecek. Tutulmada dikkat etmemiz gereken noktalar mantıklı düşünerek ilerleme kaydetmemiz yönünde davranışlar olmalı.Ki zaten 2021 yılı boyunca ön yargılı davranışlardan, yersiz fanatiklikten, sabit düşünce kalıplarından sıyrılmak adına gerek toplumsal gerek bireysel anlamda sınavlar vereceğiz. Diğer taraftan Neptünden aldığı olumsuz açı hayal kırıklıkları, kandırılma, dolandırılma aldanma, yalanların ortaya çıkması, bilgi aktarımındaki yanlışlıklar ve kişilerin bilinçlenmesi, devam eden kısıtlamaların artması, sağlık anlamında zehirlenme, sahte içki, aşı, ilaç tepkimeleri, uyuşturucu, enfeksiyon hastalıklarının yaşanmasına sebep olabilir. 6 evdeki Merkür etkisi ile de solunum yolları ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olabilir.

Tutulma Türkiye'nin de 6. evinde gerçekleşmekte ve anın haritasına göre TC haritası daha uyumlu şekilde çalışmaktadır. Kamuda çalışanlar, halk sağlığını ilgilendiren alanlar, askeri alandaki hareketlilik, ordu, donanma, sendika işçi- işveren ile ilgili alanlarda hareketlilik yaşayacağız. Neptün ve şiron 120'liği Merkür ve Satürn'ün 60lığı sağlık alanında ilerleyen zamanlarda ilaç aşı çalışmalarında düzene oturma iyileşme şifa bulma ile sekillenebilir.Neptün aldığı olumlu açı özellikle pandemi sürecinde aşı ile ilgili birçok belirsiz bilginin yaşanan karmaşanında giderilecegine işaret ediyor. Diğer yandan iletişim sosyal medya alanında yaratıcı fikirler, sanatsal faliyetler, müzik, sinema, resim, yazı, tiyatro alanında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Bu alanda kisisel gelişimimizi etkileyecek birçok unsur karşımıza çıkabilir.

Kişisel anlamda sorumluluklarımızın arttığı, çalışma arkadaşlarınızla daha iyi anlaşabildiğiniz, sesinizi daha iyi duyurup fikir paylaşımında bulunduğunuz, yaptığınız işlerden geri dönüşler aldığınız ve iş önceliklerinizin ön planda olduğu bir süreç bizim lehimize gündemimize gelebilir.

İkili ilişkilerde bu yıl sınavlarını verenler bu tutulmada olumlu etkiler altına girecekler. Kısa süren ilişkiler bitebilir. Satürn etkisi ile daha kalıcı uzun vadeli hedefleri yaşayabiliriz. En çok etkilenecek burçlar Yay, İkizler, Başak, Balık burçları olacak.Özellikle 23 derecesinde bu burçlarda gezegenleri olanlar daha fazla etki alacaklar.Kadersel süreçlerle etki altında kalabilirler. Tutulma kişinin natal haritasında olumlu /olumsuz yansıyabilir.
Hayrımıza ve bütünümüze sekillensin.🙏
Astrolog Nefertiti

Ilithyia

Kayıtlı Üye
Özellikle bu tarihlerde kendinizle ilgili nasıl değişimler yasadıysanız geçmişe yolculuk yapıp deneyimlerinizi hatırlayabilir
Öncelikle tutulma hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkürler. Alıntıladığım cümleye benzer bir olay yaşadığım için durumu biraz daha didiklemek istedim. Dün sabaha doğru anca uyuyabildim ve çok gerçekçi bir rüya gördüm. Yıllar öncesinden tanıdığım birisi -ruhsal olarak bağ hissettiğim ama ayrılmak zorunda kaldığım birisi- ile ilgiliydi. Rüyamda yaşananların bu hayatımda olmadığından eminim ve bu önce ki deneyimler cümlenize takılmama sebep oluyor. Uyandığımda korku unsuru olmadığı halde kalbim yerinden çıkacak gibiydi. Sormak istediğim şey, bu hatırladığımız deneyimler bize bir mesaj vermeye çalışıyor olabilir mi? Aslında bu tür şeyleri kendim hissederek öğrenmeye çalışıyorum ama çok etkisinde kaldığım için ne hissedeceğimi de bilemedim. Umarım konunuzun bütünlüğünü bozacak bir soru olmamıştır.

descartel96

Kayıtlı Üye
Ayrıca yükselenim başak benim hangi bölgeler etkilenecek?
1607885656369.png

4

43887

Öncelikle tutulma hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkürler. Alıntıladığım cümleye benzer bir olay yaşadığım için durumu biraz daha didiklemek istedim. Dün sabaha doğru anca uyuyabildim ve çok gerçekçi bir rüya gördüm. Yıllar öncesinden tanıdığım birisi -ruhsal olarak bağ hissettiğim ama ayrılmak zorunda kaldığım birisi- ile ilgiliydi. Rüyamda yaşananların bu hayatımda olmadığından eminim ve bu önce ki deneyimler cümlenize takılmama sebep oluyor. Uyandığımda korku unsuru olmadığı halde kalbim yerinden çıkacak gibiydi. Sormak istediğim şey, bu hatırladığımız deneyimler bize bir mesaj vermeye çalışıyor olabilir mi? Aslında bu tür şeyleri kendim hissederek öğrenmeye çalışıyorum ama çok etkisinde kaldığım için ne hissedeceğimi de bilemedim. Umarım konunuzun bütünlüğünü bozacak bir soru olmamıştır.
18 yıllık dögülerde örn. kişi yeni iş başlangıcı yapmıştır, işten ayrılmıştır, evlenmiştir, doğum yapmıştır, askere gitmiştir, kaza geçirmiştir, büyük hastalık atlatmıştır,kayıp(ölüm)yaşamıştır. Kişisel gelişim & parapsikoloji merkezi açmıştır, taşınmıştır, iş değiştirmiştir, üniversite kazanmıştır örnekler çoğaltılabilir. Olumlu olumsuz gelişmeler ama hayatımızda önemi büyük olaylara sebebiyet vermiştir. Pek tabi aklınıza gelebilir askere giden birisi tekrar mı askere gidecek? Hayır fakat hayatında askerlikte yaşadığı gibi önemli gelişmeler yaşayacak. Mücadele edecek. sınav verecek. disipline olacağı durumlar yaşayacak,kendini geliştirecek. Tutulma da benzeri durumları yaşayabilirsiniz. Rüyalar aktif bilinçaltı hareketleri 18 yıl önce (yıllar demişsiniz 18 yıl mı? Belirtmemişsiniz) bağınızı kopardığınızı düşündüğünüz kişiyle tekrar duygularınız depreşiyorsa henüz bağ koparmamışsınız demektir. Haritanızda bilinçaltınızı aktifleştiren başka işaretler olabilir. Tutulma diğer saydığım konuları etkilemektedir.

Ayrıca yükselenim başak benim hangi bölgeler etkilenecek?
Ekli dosyayı görüntüle 1810
Bu şekilde bilgi vermek yetersiz olur. Dediğim gibi birçok konfigürasyonu mevcut. Ama tek buradan görülen 3. ev ve 4.evden etki alırsınız.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Ne garip bir sene yahu. Benim açımdan en çok, ben bu hataları nasıl yaparım diye geçiyor. Bunlara nasıl izin verdim diye geçiyor. Uzun süredir bilinçsizce yaşıyormuşum gibi geliyor. Umarım bu süreçte daha bilinçli bireyler oluruz. Emeğinize sağlık yine döktürmüşsünüz. <3