1 Günde En Fazla Kaç Esma???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omg

Kayıtlı Üye
Selam

ben 2-3 haftadır günde şu esmaları okuyorum ve ayetel kürsi+kevser

ya Muiz ya Mukaddim ya Aziz

ya Fettah ya Rezzak ya Semi

Ya Baki ya Ahir Ya Ğaniyy Ya Muğni

Ya Kadir ya Hayyu ya Kayyum

ya Vali ya Malikül Mülk Ya Alim

ya Kaviy ya Cebbar

okuyorum ve bu esmalar arasında biri diğerinin enerjisini bloke ediyor mudur?
bloke edenler hangileri bunların arasından ya ahir ve ya baki çıkarsam diyorum
ve ya cebbar başka karışıklığa sebep olan yok mu?

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Ben de okuyorum, ben shimdi 25 tane okuyorum. Ancak ondan once 4 tane ile bashladim, gozle gorulur olumlu etkileri var ancak, Zaman gectikce daha da cok etki gosterecektir. O yuzden 50 gundur shimdilik. Birakmamayi dushunuyorum, diger 20 esmayi ise bir muddetden sonra haftada 2-1 defa yapmayi dushunuyorum. Ayrica etkisini gordukden sonra o esmalardan uzaklashmayin, yan etkisi ola bilir. Devam edin, Allah yolunuzu acik etsin :)

Saklanbac

Kayıtlı Üye
Yüksek sayıdaki esmaları çekerken enerji yoğunluğundan ve başka varlıkların dikkatini çekebilmekten dolayı çalışmaya başlamadan önce korunma yapmayı ayetel kürsi okumayı vs öneririm. Yanlışım varsa özür dilerim bunlar benim düşüncelerim.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Evet Saklanbac doğru söylüyorsunuz. Ben de bunu hiss etdim artik önceden Ayetel Kürsi, Nas, Ixlas, Fatiha, Kelmeyi şehadet, ve birde Ismi Azam okuyorum. Önceleri uyku, daralma filan oluyordu... Şimdi ise çok rahat bir şekilde bitire biliyorum Şükürler olsun.

omg

Kayıtlı Üye
benim demek istediğim birbiriyle çelişen enerjiye sahip esmalar nelerdi ?
yani bu yazdıklarım arasında birbirinin etkisini götürebilecek esma ya da terse çevirecek esma var mı ?

AJA

Elit Üye
benim demek istediğim birbiriyle çelişen enerjiye sahip esmalar nelerdi ?
yani bu yazdıklarım arasında birbirinin etkisini götürebilecek esma ya da terse çevirecek esma var mı ?
Okuduğunuz esmaların anlamlarını bilmiyormusunuz ?Birbirine ters düşücek enerjiyi ve etkisini ortaya çıkarabileceği ortada.
Esmalara gelince ne için okuyorsunuz ? Bu önemli.Şimdi biri helak olsun diye okunan esmada vardır biri için sevgi dileyen bir esmada.Siz kalkıp bunu yanyana aynı zaman dilimi içinde yaparsanız bana göre uygun olmaz derim.Ne için okursanız okuyun herşeyin bir uslubu vardır.Hele ki esmalar öylesine kafamıza göre okunacak şeyler değildir.
Bilinçsiz yaparsanız enerjiniz tükenir çünki o duaların isimlerin manevi gücünü taşıyamayabilirsiniz.Unutmayın bilmeden yapılan zikirler insani iyi hallere de sokar ,aklını da alır..

İyi forumlar.

omg

Kayıtlı Üye
evet ben okumaya başladım ve bırakamıyorum bir havas kitabında okumuştum da aklıma gelmiyor

iki esmayı örnek vermişti kitapta eğer diyor bu esmayı ya cebbar ile okursanız tam tersi etki yaratır

:)

esma okumaya bir kez başladıktan sonra bırakmak da sakıncalı diye biliyorum

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Aslında zor bir şey değil. Manalarını bilerek birleştire biliriz. Tabii ki biri diğerinin aks tasiri olursa faydası olmaz.

omg

Kayıtlı Üye
bir soru daha :

esmaları okumaya bir iki gece ara versek sonra tekrar baslasak olur mu?

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Kendi düşüncem isteyen özel mesaj yoluyla eleştirebilir arkadaş sordu diye yazıyorum. Açıkcası Ben Yüce Allah'ın sayılarla işi olduğunu düşünmüyorum.Tamamıyle bu sen şu esmayı bilmem kaç kez zikret muhabbetinin takiyye'den ( şekilcilik ) ibaret olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Allah'ın ismini zikretti sonra aklı başından gitti yok efendim iki ters enerjili esma okudu enerjiler zıtlaştı diye bir saçmalık hayatımda duymadım Allah'ın isimlerini anlamını bilmeden zikretsek dahi en çok olacağı mekruhtur diye düşünüyorum.İsteyen herkes istediği şekilde O'nu anar. Kimsenin lafına bakmayın derim ne şeyh ne şıh ne hacı ve hocaların . Kendi kendinizin öğretmeni olun sizin kimsenin müridi olmanıza gerek yok

Mithra

Kayıtlı Üye
Herşeyin belirli bir nizamı var kimseye yanlış bilgi vermeyelim yoldaşlar aşağıda çok güzel söylenmiş alıntıdır.
"Herkesin beyin yapısının kendine has bir orijinalitesi vardır ve
bu tür "Esmâ" yani Allâh'ın isimlerine dayalı zikir türünde,
mutlaka bu işin ehlinden bilgi alma zorunluluğu vardır!.. Kendi aklına geldiği
gibi ZİKİR yapmak, farkında olmadan CİNLERİN İLHAMIYLA ZİKİR yolunu açar ki; kişinin
bilinçsizce kendini cinlere teslim etmesine sebep olabilir.
Evet, esas itibarıyla ham, yani programlanmamış olan beyin
hücrelerini, ZİKİR yoluyla, erişilmek istenen gaye
istikametinde programlayarak eskisinden çok daha güçlü çalışan bir beyne sahip
olunabilir."​

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
bir soru daha :

esmaları okumaya bir iki gece ara versek sonra tekrar baslasak olur mu?
Ben 40 gün aksıtmadan okudum. Ancak ben arayıştayım hala, doğru bir saç rengini bulma gibi... Komik ola bilir ama doğru bir misal bence. Ben de düşünüyorum ki, aslında sayının önemi yok. İçten dua okunduğu müddetce... Yani çokta kafanıza takmayın bu gibi küçük şeyleri.

vasilias

Kayıtlı Üye
Ben de okuyorum, ben shimdi 25 tane okuyorum. Ancak ondan once 4 tane ile bashladim, gozle gorulur olumlu etkileri var ancak, Zaman gectikce daha da cok etki gosterecektir. O yuzden 50 gundur shimdilik. Birakmamayi dushunuyorum, diger 20 esmayi ise bir muddetden sonra haftada 2-1 defa yapmayi dushunuyorum. Ayrica etkisini gordukden sonra o esmalardan uzaklashmayin, yan etkisi ola bilir. Devam edin, Allah yolunuzu acik etsin :)

sen önce türkçe öğren de sonra esma okumaya başla bence ;)

DatSoul

Kayıtlı Üye
hepsini 1 günde bitirsek faydası, zararı ya da en ufak bir etkisi olur mu?

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
sen önce türkçe öğren de sonra esma okumaya başla bence ;)
Birincisi esmanın türkceyle alakası yok, malum orjinalı arapca :biggrinjester:
İkincisi benim şahsı meselemi konuşmak için önce benim yakınım olmalısınız, yoksa sizin işiniz değil.
Üçüncüsü ise böyle kiçicik şeyler için burdaysan yalnış yerdesin bunu bilmiş ol.
Dördüncü ise ben türkceyi bu kadar biliyorsam hala bu bile büyük başarı... (Nedeni benimle sizlik değil)
Beşincisi güle güle:smash: :Angel_anim:

hepsini 1 günde bitirsek faydası, zararı ya da en ufak bir etkisi olur mu?
Olur, okumaya başladığın günden faydası da başlıyor. Esma bir günlük için değil. Başlandıysa en az 40 gün okunur. Ancak kendiniz için 1-2 esma seçin gerekenleri, her zaman her gün devamlı okumak için. Bakın o zaman etkisi de daimi olur. İyi şanslar...:Angel_anim: (Özür dilerim İkbal1505 yine flood oldu galiba)

heppha

Banlı Kullanıcı
Zikir güzel birşey hiç yapmamış olsamda.Ama dikkatli olmanız gereken nokta bu zikirleri duygusuzca yapılan bir alışkanlığa çevirmemeniz.

vasilias

Kayıtlı Üye
Birincisi esmanın türkceyle alakası yok, malum orjinalı arapca :biggrinjester:
İkincisi benim şahsı meselemi konuşmak için önce benim yakınım olmalısınız, yoksa sizin işiniz değil.
Üçüncüsü ise böyle kiçicik şeyler için burdaysan yalnış yerdesin bunu bilmiş ol.
Dördüncü ise ben türkceyi bu kadar biliyorsam hala bu bile büyük başarı... (Nedeni benimle sizlik değil)
Beşincisi güle güle:smash: :Angel_anim:

ilkokulda okuduğunu bilsem yazmazdım, kusura bakma ufaklık

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
ilkokulda okuduğunu bilsem yazmazdım, kusura bakma ufaklık

Sayın vasilias;

Sitemizde birbirimize hitap ederken ''sayın,sevgili.... vb.'' kullanır ve kişiyi şahsi olarak itham edici şekilde konuşmayız. Kişiye değil konuya yorum yaparak, saygı çerçevesinde fikirlerimizi belirtiriz. Eski bir üye olarak bunu unuttuğunuzu varsayıyorum. Lütfen bu konuda daha dikkatli davranın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...