Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
24 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Uykuda öğrenmek?

Paylaş

Rep Puanı : 25
    Ettiği Teşekkür
    437
    8 mesaja 12 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    4

Zaten yurtdışına gidip eğitim alacağım, ancak bu hipnoz vs. ile etkiyi güçlendirmek ve öğrenim sürecini hızlandırmayı umut ediyorum. En kısa sürede sayın URUM'a mesaj yollacağım, yanıtlarınız için teşekkürler.

Rep Puanı : 67
    Ettiği Teşekkür
    29
    22 mesaja 33 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu konuda bilir kişiye birebir danışmadan -yani kısmen ücretsiz diyebiliriz- kompleks bir kelime ezberleme tekniği bulamaz mıyız ?

Rep Puanı : 17786
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    151

Alıntı Hüsrev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda bilir kişiye birebir danışmadan -yani kısmen ücretsiz diyebiliriz- kompleks bir kelime ezberleme tekniği bulamaz mıyız ?
    NLP hakkında araştırma yapabilirsiniz.

4. dmkol Üyemize teşekkür edenler:
    Hüsrev (18.03.2017)

Yer
    Ankara
    Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    6
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Bu konuyu ben de çok düşünmüştüm. Ama öğrenmeyi hızlandırma gibi değil de, doğrudan rüyada genişlemiş zamanın içinde kendi istediğimiz ilimi öğrenme şeklinde. Mesela 6 saat uyuyorsak 20 saat çalışmış gibi olabilir miyiz? Lucid rüya ile mümkün olabilir mi acaba?

Rep Puanı : 165
    Ettiği Teşekkür
    43
    58 mesaja 82 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Uykuda ogrenmek zaten isin tek gercek boyutudur. Gun icinde ogrendigimizi sandigimiz seyler hafizamizda asili duran usb belleklerdir . Uykudan sonra o belleklerdeki veriler kalici olmak uzere taransfer edilmis olur .

Uykudan uyaninca birsuru bilgi yuklenmis olarak kalkmak dogrudur. Ilham ehilleri, vaizler hatta bilim kurgu vs yazarlari uykularindan aldiklari zipli dosyalari gun icinde acip genisletirler .. Beynin araliksiz teori uretmesi insani gun icinde yorar-usandirir. Ama uyku bunlari bir bir sikistirip ilham gibi duzenli bir sunumla sunumlayabilir. Niyet ne yondeyse ruya o yonde insa etmeye baslicaktir.

`Alimin uykusu bile ilimdir` sozu vardir. bu cok dogru ve yerinde bir sozdur.
    Ama tabi dil ogrenmek icin uyunmaz. Dilin inceliklerine daha duyarli olmaya beyni sartlandirarak uyunur. Aradaki gecisleri ve girift noktalari isabetli kullanmak gerek .

Ilim tek bir nokta idi, cahiller onu cogaltti. Hz. Ali RA

7. dennise Üyemize teşekkür edenler:
    empath. (14.11.2017)

Yer
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    6
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Alıntı dennise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uykuda ogrenmek zaten isin tek gercek boyutudur. Gun icinde ogrendigimizi sandigimiz seyler hafizamizda asili duran usb belleklerdir . Uykudan sonra o belleklerdeki veriler kalici olmak uzere taransfer edilmis olur .

Uykudan uyaninca birsuru bilgi yuklenmis olarak kalkmak dogrudur. Ilham ehilleri, vaizler hatta bilim kurgu vs yazarlari uykularindan aldiklari zipli dosyalari gun icinde acip genisletirler .. Beynin araliksiz teori uretmesi insani gun icinde yorar-usandirir. Ama uyku bunlari bir bir sikistirip ilham gibi duzenli bir sunumla sunumlayabilir. Niyet ne yondeyse ruya o yonde insa etmeye baslicaktir.

`Alimin uykusu bile ilimdir` sozu vardir. bu cok dogru ve yerinde bir sozdur.
    Ama tabi dil ogrenmek icin uyunmaz. Dilin inceliklerine daha duyarli olmaya beyni sartlandirarak uyunur. Aradaki gecisleri ve girift noktalari isabetli kullanmak gerek .
    Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Zaten harikulade olan öğrenme sisteminde bile şımarıyor, daha kolay yollar arıyoruz. Yine de olağan öğrenme sürecinin yanında, gizlenmiş az vakitte çok şey öğrenmemizi sağlayacak parapsikolojik bir yol vardır diye ümit etmeyi bırakamıyorum

Ettiği Teşekkür
    43
    Tecrübe Puanı
    1

Alıntı empath. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Zaten harikulade olan öğrenme sisteminde bile şımarıyor, daha kolay yollar arıyoruz. Yine de olağan öğrenme sürecinin yanında, gizlenmiş az vakitte çok şey öğrenmemizi sağlayacak parapsikolojik bir yol vardır diye ümit etmeyi bırakamıyorum

Elbette ki var.. ne ogrenmek isterseniz uykuda ogrenebilirsiniz. Yeter ki hergun yeni birseyler ogrenebilme yetiniz ivme kazanmis hale gelsin ... bu temel sart olustu mu uykuya ne niyetle yatarsaniz 3-5 saniye icinde 5 saatlik o yonde ogrenme gerceklesebilir.

Kelime dagarciginiza ragmen ingilizce konusamiyorsaniz, uykuda bilincaltiniz illa biryerlerden yakaladigi ingilizce konusmalari ozumseyebilir, size farkina varamadiginiz yeni konusma kaliplari verebilir, kesik kesik konusma gayretlerinizi kisa bi surede akici bir temele oturtabilir

Uykuda igrenmek icin normal hayatta ogrenme yetisi guclu olmalidir. Cunku ruyadaki verileri gercek hayattaki biz isleyecegimiz icin , gercek hayatta biseyleri ne kadar hizli kapmaya elverisli isek ruyalar da bu dogrultuda elimizden tutup bizi daha hizli yol katettirebilir.

Ruyada ogrenmek , hayatta ogrenmenin nihai noktasi oldugu icin , o kademeye ulasmak icin once hayatta ogrenmeye baslamak gerekir. Kimse ilkokul bilgisi olmadan yuksek okula gidemez. Yuksek okulda okuma yazma gibi temel ve yavas bilgiler degil her bilgide 10 bilgi varmis gibi ogretme olur. Ruya da buna benzetilebilir.

10. dennise Üyemize teşekkür edenler:
    empath. (14.11.2017)

Yer
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    6
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Peki rüyada öğrenme yeteneğini nasıl kazanabiliriz, nereden başlamak ve ilerlemek gerekir.

Ettiği Teşekkür
    43
    Tecrübe Puanı
    1

Konuya ilgi duyan kisi zaten tecrube etmeye baslicaktir. Ruyada bilgi edinme meselesini 2ye ayiriyorum:

1- Farkinda olarak ogrenme 2-farkinda olmadan ogrenme.
    Farkinda olmadan ogrenme gun icinde kendini dogaclama yorum yetenegi ya da yaraticilik gibi disa vurumlarla illa belli eder. Ruya zipli dosyalari mana aleminden cok kolay cekip alabilir. Biz de gun icinde o verileri farkinda olmadan surekli isleriz. Bu isleyisi bilincli olarak faydamiza kullanmak icin ya uzumunu yiyip bagini sormamaya devam etmeliyiz ki buna teslimiyet denir, ya da kasti olarak isleyisin farkina varabilip onu esnetebilmek gerekir. Lusid ruya bircok ledun ilminin ruhsatidir. Game of Thrones`taki Bran karaketi gecmisi ve simdiki zamani Lusid ruyanin ruhsati ile diledigi sekilde gorebilmektedir.

Kendi deneyimim :
    Yolda giderken gokyuzune ziplayin, gokyuzune tek ziplamada ulasamiyorsaniz gercek hayatta oldugunuzu farkedeceksiniz. SAcma gelebilir. Ama bu sizin toteminizdir. Eger gercekten bu iste istekli ve niyetliyseniz ruyalarinizda da bu toteminizi test edebileceginiz bir olanak saglamak icin, bilinc altiniz size sans taniyacaktir. Ruya gorurken akliniza, ziplayip tek seferde gokyuzune erismeyi hatirlatacak ve km lerce zipladiginiz taktirde ruya sizi farkindalik ile ruya icinde uyandiracaktir .

Ben bunu yasadim .Keygun Ise gittigim yollarda yurudum. hatta o lusud ruyadan uyaninca baska ruyanin icinden gecerek o ruyaya da az bir sure devam ederek su anki gerceklige 3. kerede uyanmistim.

Lusid ruyanin icinde zaman yavaslar derler ama ben zamanin durdugu kanahatindeyim. Yani zannimca 1 gecede insan 1 yillik bir tecrube bile edinebilir.

13. dennise Üyemize teşekkür edenler:
    vuslt (15.11.2017)

Yer
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    6
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Alıntı dennise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya ilgi duyan kisi zaten tecrube etmeye baslicaktir. Ruyada bilgi edinme meselesini 2ye ayiriyorum:

1- Farkinda olarak ogrenme 2-farkinda olmadan ogrenme.
    Farkinda olmadan ogrenme gun icinde kendini dogaclama yorum yetenegi ya da yaraticilik gibi disa vurumlarla illa belli eder. Ruya zipli dosyalari mana aleminden cok kolay cekip alabilir. Biz de gun icinde o verileri farkinda olmadan surekli isleriz. Bu isleyisi bilincli olarak faydamiza kullanmak icin ya uzumunu yiyip bagini sormamaya devam etmeliyiz ki buna teslimiyet denir, ya da kasti olarak isleyisin farkina varabilip onu esnetebilmek gerekir. Lusid ruya bircok ledun ilminin ruhsatidir. Game of Thrones`taki Bran karaketi gecmisi ve simdiki zamani Lusid ruyanin ruhsati ile diledigi sekilde gorebilmektedir.

Kendi deneyimim :
    Yolda giderken gokyuzune ziplayin, gokyuzune tek ziplamada ulasamiyorsaniz gercek hayatta oldugunuzu farkedeceksiniz. SAcma gelebilir. Ama bu sizin toteminizdir. Eger gercekten bu iste istekli ve niyetliyseniz ruyalarinizda da bu toteminizi test edebileceginiz bir olanak saglamak icin, bilinc altiniz size sans taniyacaktir. Ruya gorurken akliniza, ziplayip tek seferde gokyuzune erismeyi hatirlatacak ve km lerce zipladiginiz taktirde ruya sizi farkindalik ile ruya icinde uyandiracaktir .

Ben bunu yasadim .Keygun Ise gittigim yollarda yurudum. hatta o lusud ruyadan uyaninca baska ruyanin icinden gecerek o ruyaya da az bir sure devam ederek su anki gerceklige 3. kerede uyanmistim.

Lusid ruyanin icinde zaman yavaslar derler ama ben zamanin durdugu kanahatindeyim. Yani zannimca 1 gecede insan 1 yillik bir tecrube bile edinebilir.
    Peki lusid rüyada iken istediğimiz her konuda bilgi edinebilir miyiz? Bilgisayar programcılığı mesela, ya da hiç duymadığımız bir dili akıcı konuşacak şekilde öğrenebilir miyiz? Yoksa rüyada hediye edilecek şeyler belli midir?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)