Uyuşturucu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HeYBeT

Kayıtlı Üye
İş
Demonoloji
Öncelikle herkese merhaba sizlere hayatımdaki bir sorunu dile getirmek istiyorum. Vücut geliştirme ile uğraşıyorum yeri geliyor o kadar motive oluyor o kadar kendime inanıyorum ki bu sefer başarıcam diye bu sefer düzenim oturdu diyorum fakat araya uyuşturucu denen illet giriyor ve düzenim bozuluyor bu sefer içmicem diyorum fakat yine sonunda birkerelik bile olsa kullanıyorum ve spor hayatım olsun yani yaşantımın düzeni bozuluyor. Marta kadar ulaşmam gereken bir hedefim var fakat bu şey bana sürekli zaman kaybettirip başa dönmemi sağlıyor. Arkadaş ortamımı azalttım çeşitli değişiklikler yaptım fakat hala olmuyor bilinçaltı ile mi alaklı cidden hiçbir fikrim yok. Bırakıcam diyorum o kadar kararlı oluyorum ki başta herşey güzel fakat ortalama 2 hafta sonra o kararlılıktan zerre kadar birşey kalmıyor Ciddi bir şekilde yardımınızı istiyorum yoksa ne hayallerime ulaşabileceğim ne de yaşantım için iyi olacak

boristanblue

Kayıtlı Üye
Uyuşturucu insanı hep geriye götürür, geride bırakır, insanı olduğu yerde saydırır, hangi inanca mensupsun bilmiyorum ama namaz kılabilir yada inancının gereği neyse onu yapabilir, inancım yok diyorsan da meditasyon yoga gibi şeyler ile de uğraşmalısın, yani sürekli kendini meşgul etmelisin, çevrenden uzak durmalısın, içen arkadaşlarınla görüşmemelisin, içilen ortamlarda bulunmamalısın, kendine yeni çevre , yeni hobiler edinmelisin, tabi en başta da nefsine, iradene hakim olmalısın, biliyorum çok zor ama inan imkansız değil, hayatımın yarı ömrünü bu illeti kullanarak geçirdim, içmiyorum içmek istemediğim için artık içmiyorum, ayda yılda bir canım ister kendimi ödüllendiririm, ertesi gün de unuturum, sende iradene hakim olmalısın, iyidir hoştur ama sürekli kullanıyorsan boştur ve zararlıdır.

fako

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhaba sizlere hayatımdaki bir sorunu dile getirmek istiyorum. Vücut geliştirme ile uğraşıyorum yeri geliyor o kadar motive oluyor o kadar kendime inanıyorum ki bu sefer başarıcam diye bu sefer düzenim oturdu diyorum fakat araya uyuşturucu denen illet giriyor ve düzenim bozuluyor bu sefer içmicem diyorum fakat yine sonunda birkerelik bile olsa kullanıyorum ve spor hayatım olsun yani yaşantımın düzeni bozuluyor. Marta kadar ulaşmam gereken bir hedefim var fakat bu şey bana sürekli zaman kaybettirip başa dönmemi sağlıyor. Arkadaş ortamımı azalttım çeşitli değişiklikler yaptım fakat hala olmuyor bilinçaltı ile mi alaklı cidden hiçbir fikrim yok. Bırakıcam diyorum o kadar kararlı oluyorum ki başta herşey güzel fakat ortalama 2 hafta sonra o kararlılıktan zerre kadar birşey kalmıyor Ciddi bir şekilde yardımınızı istiyorum yoksa ne hayallerime ulaşabileceğim ne de yaşantım için iyi olacak

Tam olarak habgi maddeyi kullandığını söylemenin mahsuru varmıdır? Kimyasal olarak bağımlılık yaratıcı maddeler dışında diğerleri bağımlılık yaparsa her şey zihninde bitiyor demektir. Mesela sigara ne kadar bağımlılık yapar deselerde bende bağımlılk yapmadı yıllar sonra bir anda bırakmalıyım dedim, bıraktım. Bir takım uyuşturucular ile ne yazıkki haşır neşir oldum ve hiç bağımlı olmadım bırakmalıyım dedim ve bıraktım. Ancak Heroin, lsd türevi maddeler ne yazıkki kimyasal olarak bağımlılık yaptığı için tedavi şarttır.

Ashina

Kayıtlı Üye
Kardeşim bol şans. İnandığın her şey seninle olsun. Kullanmadım ama neler yaşadıklarınızı görüyor hissediyoruz. Aldığın madde vücudunun yoksunluk duyacağı türdense gidip tedavi görmeyi düşünebilirsin. Bazı maddeler psikolojik bağımlılık yaparmış?daha ziyade. Öyleyse biraz inanç ve dirayet gerekli. Çevrende sana destek olacak insanlar bulabilirsen senin adına çok iyi olur böyle durumlarda psikolojik durumun önem arz ediyor daima olumlu düşünmen gerekli.

Ori

Kayıtlı Üye
İş sizin iradenizde bitiyor ama eğer ki bırakamıyorum dıyorsanızda bunun ıcın destek almalısınız.

uma_

Kayıtlı Üye
tıbbi ve psikolojik yardıma ihtiyacınız var. belki regresyon.

HeYBeT

Kayıtlı Üye
İş
Demonoloji
Herkese yorumları için teşekkür ediyorum ilk başta. Eroin, extacy , esrar, metamfetamin kısacası birçok madde hayatımın içinde fakat kullandığım süreç içerisinde çoğu zaman hiçbirisi fiziksel bağımlılık yapmıyor ben hissetmiyorum kısacası fakat belli bi vakit geçtikten sonra psikolojik olarak o maddelere karşı bi yumuşama geliyor. Bakalı yine gün saymaya ve spor salonuna gitmeye başladım şimdilik bi sıkıntı yok fakat 2 hafta sonunda ne olacak hiç bilmiyorum. Çünkü her zaman böyle oluyor ve artık kendime inancım kalmadı

boristanblue

Kayıtlı Üye
Herkese yorumları için teşekkür ediyorum ilk başta. Eroin, extacy , esrar, metamfetamin kısacası birçok madde hayatımın içinde fakat kullandığım süreç içerisinde çoğu zaman hiçbirisi fiziksel bağımlılık yapmıyor ben hissetmiyorum kısacası fakat belli bi vakit geçtikten sonra psikolojik olarak o maddelere karşı bi yumuşama geliyor. Bakalı yine gün saymaya ve spor salonuna gitmeye başladım şimdilik bi sıkıntı yok fakat 2 hafta sonunda ne olacak hiç bilmiyorum. Çünkü her zaman böyle oluyor ve artık kendime inancım kalmadı

Dostum tedavi görmeli ,destek almalısın, bu saydığın maddelerden, iki tanesini bırakmak tedavisiz çok zor, vakit geçmeden tedavi görmen de fayda var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...