Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok ?

eletan

Kayıtlı Üye
Başarılı insanlar, beyinlerine yatırım yapan insanlardır. Videoyu 4.izleyişim hala yeni bir şeyler öğreniyorum. Emin Çapa muhteşem ötesi bir sunum gerçekleştirmiş. Kesinlikle izlemenizi öneriyorum:

[video=youtube;__yTofXY-Kg]https://www.youtube.com/watch?t=546&v=__yTofXY-Kg[/video]

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Başarılı.Ama motive olamadım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hani Eski Mısır? Hani Müslüman bilim insanları? Pi sayısının, hidrolik vidaların Eski Mısır'da kullanıldığı dönemler Arşimet'in 10 dede ve belki daha öncesine dayanır. Arşimet şüphesiz büyük bir bilim insanıdır kendi çağına göre ama batının sürekli her şeyi, bütün medeniyetin başlangıcını siyasi sebeplerle çaktırmadan Yunan medeniyetine aktarmaya çalışması da bende alerji yapıyor. Aslında bir çok dürüst insanda yapıyor. Neyse ki o geçici ve sanal tacı alıyorlar Yunanistan'ın elinden. Ne oldu da bir anda koca ülke iflasa sürüklendi? Koca bir yapay balonun havası fazla dayanmadığı için.. Neyse siyasi konulara girmek istemiyorum. Sevgili Emin Çapa nasıl biridir, donanımları nedir kendisi hakkında en ufak bir bilgim yok ama sunumun devamını izlemek içimden gelmedi..

eletan

Kayıtlı Üye
Sayın Chillout zaten Emin Çapa videonun devamında "Bu güç artık beyaz adamın elinden alındı." diyerek belirtiyor. Fakat burada verilmek istenilen mesajın tam olarak ulaştığını düşünmüyorum. Amaç şu bilim adamı yahut bu bilim adamı değil, şu ülke ya da bu ülke de değil. Amaç gerçeklerle yüzleşmek, rüyadan uyanmak.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Günümüzdeki durumu çok iyi anlatmış, en cahilin bile anlayacağı şekilde :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sayın Chillout zaten Emin Çapa videonun devamında "Bu güç artık beyaz adamın elinden alındı." diyerek belirtiyor. Fakat burada verilmek istenilen mesajın tam olarak ulaştığını düşünmüyorum. Amaç şu bilim adamı yahut bu bilim adamı değil, şu ülke ya da bu ülke de değil. Amaç gerçeklerle yüzleşmek, rüyadan uyanmak.
Dediğim gibi ne kendisi hakkında bir bilgiye sahibim ne de videonun amacına yönelik bir yorum yapmadım. TED için sunum olmuşsa zaten sağlam bir mesajı vardır ondan eminim. Ben temelin dayandırıldığı eksik ve hatta hatalı noktalara dikkat çektim, bu sebeple devamına bakmak içimden gelmedi.. :)