Fotoğrafa bakınca kötü koku geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sainab

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar

Nasıl tarif etmeliyim bilmiyorum.. Belki saçma belki çok normal bir durum olarak değerlendireceksiniz bilemiyorum ama içimde tutamayıp sorucam.
İlk kez gördüğüm birinin resmine bakarken burnuma kötü bir koku, ağzıma hafif kötü bir tat geliyor. Ne kadar güzel yada yakışıklı olursa olsun o kişiye bir daha içim ısınmıyor, sevemiyorum. Ancak bu durum gerçek hayatta olmadı yani sadece fotoğrafa bakarken yaşadığım bir durum. Bu durumu benim gibi yaşayan veya değerlendirecek olan varsa buyrun .. Yorumlarınızı bekliyor olacağım..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Herhalde o kişinin enerjisini alıyorsunuz.Karakteri bozuk insanlardan mı alıyorsunuz bu kokuyu?Yani hiç dikkat ettinizmi sonradan kişilerin karakterine?Siz güzellik ve yakışıklılık demişsiniz ama belki de yüreği bozuk insanların kokuşmuş kalp kokusudur bu.
İlk kez duyduğum birşey ayrıca.

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Baska sorunlarnz daha varmı

Sainab

Kayıtlı Üye
Aslına bakarsanız karakteri hakkında bilgi sahibi olmuyorum genelde çünkü belirttiğim gibi ilk kez gördüğüm kişilerde oluyor ve sanırım önyargı oluşuyor bende ve tanıma ihtiyacı hiç duymamıştım.. Hiç dikkat etmediğim bir konuya dikkatimi çekmişsiniz. Bundan sonra dikkat edeceğim :) Cevabınız için teşekkürler..

Hayır, ilginiz için teşekkürler :)

Baska sorunlarnz daha varmı

Şunu da ilave etmeliyim sanırım. Tat ve koku duyularım çevremdeki insanlara göre daha hassas. Mesela sabah süt içiyoruz ya ben bu süt bozulmuş ben içmem diyorum yanımdakiler tadı gayet iyi diye içebiliyorlar ama o süt akşama bozulmuş oluyor. Koku da da aynı kokuyu ilk hisseden çoğunlukla ben oluyorum..

Sinestezi' yi araştırmanızı öneririm.

Sinesteziyi araştırdım.. Benim yaşadığım durumu anımsatıyor gibi ama benim yaşadığım durum bu değil. sadece insanların fotoğrafına bakarken olan bir durum ayrıca herkese karşı olmuyor bu.. Mesela 50 fotoğrafa bakıyorsam 5-10 kişide oluyor..

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Sainab merhaba alıntılara cevap veriyosun ancak o kadar çok flood yapmışsın ki düzeltilir elbet birden fazla alıntı yapacağın mesajlara altta bu mesajdan alıntı butonuna bas ve sonuncu alıntıya geldiğinde alıntı butonuna bas böylece bir mesajında birden fazla alıntıya cevap verebilirsin. Aynı durum bende de bazen oluyor ancak ben genelde insanların nasıl biri olduğunu yüz ifadelerini benim hakkında düşündüklerini hatta dinlerini bile anlayabiliyorum. O yüzden çevremde çok fazla insan yoktur çünkü insanların çoğu göründüğü gibi değil.

Sainab

Kayıtlı Üye
Sainab merhaba alıntılara cevap veriyosun ancak o kadar çok flood yapmışsın ki düzeltilir elbet birden fazla alıntı yapacağın mesajlara altta bu mesajdan alıntı butonuna bas ve sonuncu alıntıya geldiğinde alıntı butonuna bas böylece bir mesajında birden fazla alıntıya cevap verebilirsin. Aynı durum bende de bazen oluyor ancak ben genelde insanların nasıl biri olduğunu yüz ifadelerini benim hakkında düşündüklerini hatta dinlerini bile anlayabiliyorum. O yüzden çevremde çok fazla insan yoktur çünkü insanların çoğu göründüğü gibi değil.

Uyarınız için teşekkürler, acemiliğime verin lütfen :)
umm.. Insanların senin hakkında ne düşündüğünü anlamak kulağa hoş geliyor gibi ama daha çok eziyet veriyordur diye düşünüyorum.. Çevrende sadece dürüst insanlara yer vermene neden oluyormuş bak ne güzel işte :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba arkadaşlar

Nasıl tarif etmeliyim bilmiyorum.. Belki saçma belki çok normal bir durum olarak değerlendireceksiniz bilemiyorum ama içimde tutamayıp sorucam.
İlk kez gördüğüm birinin resmine bakarken burnuma kötü bir koku, ağzıma hafif kötü bir tat geliyor. Ne kadar güzel yada yakışıklı olursa olsun o kişiye bir daha içim ısınmıyor, sevemiyorum. Ancak bu durum gerçek hayatta olmadı yani sadece fotoğrafa bakarken yaşadığım bir durum. Bu durumu benim gibi yaşayan veya değerlendirecek olan varsa buyrun .. Yorumlarınızı bekliyor olacağım..
Ya sinestezik bir durum var, ya da kontrolsüz bir yetenek. Sinestezi seçeneğini hemen elemeyin. Fotoğraflarına baktığınız kişilerin, diğer insanların fark edemediği ama sizin fark edip, birleşik duyu (sinestezi) ile tepki verdiğiniz ortak bir noktaları olması da olasılık dahilindedir.
Kontrolsüz bir yetenek olma durumu çok daha karışık bir durum. Örneğin bende ve bazı tanıdığım kişilerde, şahsımıza yapılan kötü niyetli bir enerji yönlendirmesinde, bilinçli bir bakım düzeyinde değilken, yani gün içinde gayet normal bir şeylerle uğraşırken, kendiliğinden aktif olan algılama ve savunma sisteminden kaynaklı olarak, kötü kokular (dışkı, idrar, leş gibi ama daha spesifik) alıyoruz. Bazen de daha da seçici biçimde, mesela ayna ile yapılmış bir uygulama varsa sebepsiz yere aynaları kapatma dürtüsü oluşabiliyor. Tabii bu tür ani gelişen duyu etkinlikleri acil bir bakım ve saptama gerektiği alarmını veriyor. Bu hayati ve doğal bir savunma sistemi.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Banada özellikle bazı sanatçılar pismiş gibi geliyor ama beni rahatsız etmiyor bu durum :) bazende baktığım zaman sanki etraflarında karartı oluşuyor gibi geliyor bunun bir psişik yetenek olduğunu bilmiyordum

Sainab

Kayıtlı Üye
Ya sinestezik bir durum var, ya da kontrolsüz bir yetenek. Sinestezi seçeneğini hemen elemeyin. Fotoğraflarına baktığınız kişilerin, diğer insanların fark edemediği ama sizin fark edip, birleşik duyu (sinestezi) ile tepki verdiğiniz ortak bir noktaları olması da olasılık dahilindedir.
Kontrolsüz bir yetenek olma durumu çok daha karışık bir durum. Örneğin bende ve bazı tanıdığım kişilerde, şahsımıza yapılan kötü niyetli bir enerji yönlendirmesinde, bilinçli bir bakım düzeyinde değilken, yani gün içinde gayet normal bir şeylerle uğraşırken, kendiliğinden aktif olan algılama ve savunma sisteminden kaynaklı olarak, kötü kokular (dışkı, idrar, leş gibi ama daha spesifik) alıyoruz. Bazen de daha da seçici biçimde, mesela ayna ile yapılmış bir uygulama varsa sebepsiz yere aynaları kapatma dürtüsü oluşabiliyor. Tabii bu tür ani gelişen duyu etkinlikleri acil bir bakım ve saptama gerektiği alarmını veriyor. Bu hayati ve doğal bir savunma sistemi.

Bu yorumunuz üzerine sineztezi yi tekrar araştırdım ama bana gerçekten uzak geliyor çünkü orada verilen örneklerin hiçbirisini yaşamıyorum. Eğer bir yetenekse de geliştirmek istiyorum.

Bulut_atlası' Alıntı:
Banada özellikle bazı sanatçılar pismiş gibi geliyor ama beni rahatsız etmiyor bu durum bazende baktığım zaman sanki etraflarında karartı oluşuyor gibi geliyor bunun bir psişik yetenek olduğunu bilmiyordum

Beni de rahatsız etmiyor, Eğer bir yetenekse hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve geliştirip bilinçli kullanmak istiyorum .

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Sinestezi Yunanca kökenli bir kelime olup birleşik duyu anlamına geliyor. Sinestezi hastalarında herhangi bir duyunun uyarımı otomatik olarak başka bir duyu algısını tetikliyor. Daha açık bir deyişle, renkleri duyup, şekilleri tadıp, sesleri koklayabiliyorlar. İki çeşit sinestezi bulunuyor: Sonradan kazanılan ve nedeni çözülemeyen sinestezi. Sonradan kazanılan sinestezi başka bir hastalığın varlığında ortaya çıkıyor. Örneğin, epilepsi hastalarında bu tür duyular (koklama, görme, işitme, duyma, dokunma) arası geçişler de gözlenebiliyor. Nedeni henüz çözülemeyen sinesteziyse her 25.000 kişiden birinde görülen, ender bir durum. Kafadan alınan darbeler, bir takım kimyasalların kullanımı ya da beyindeki orta temporal lobun hasarı da geçici sinestezik durumlara neden olabiliyor. Her ne kadar sinestezi hastalarının deneyimleri farklı duyular içerdiğinden çeşitlilik gösterse de Yale Üniversitesi'nde profesör olan Lawrence Marks bu hastaların çocukluk ve yetişkinlik dönemlerinde sergiledikleri davranışların benzer olduğuna dikkat çekiyor. Birçok çocuğun ceza alma korkusuyla durumunu saklamaya çalıştığını, ancak yetişkinlikte doktorlarca bu duruma bir ad konulduğunda kendilerini daha iyi anlayabildiklerine vurgu yapıyor
Şöyle bir tanım buldum gerçekten de bazen yolda müzik dinlerken kendimi acayip atmosferde buluyorum müzik başka birşeye dönüşüyor herşeyi başka bişeye benzetirim bende :) ben genelde görüntü olarak düşünürüm tat gelmez ağzıma ama kötü insanlar kapkara gibi görünür gözüme..

phenomenon

Kayıtlı Üye
Benzeri bir durum kardeşimde var ama onunki fotoğrafta değil reelde. Mesela bazı kişilerden çok kötü koku aldığını söylüyor, aynı kokuyu ben alamıyorum. (Kendimizce küçük bir deney yapmıştık.) Yalnız şöyle bir şey daha var ki, kardeşimin bu kokuyu aldığı insanlar ya kardeşime kötü bir şey yapıyor/yapmaya çalışıyor ya da o kokuyu aldığı insanın başına kötü şeyler geliyor. Bu olay ilk kez büyükannem vefat etmeden saatler önce gerçekleşmişti. İkincisi ise bir arkadaşında oldu, sonraki gün bir kaza geçirmiş deyim yerindeyse o beyaz ışığı görüp geri dönmüş. Bir başkasında ise, kardeşime arkadaşının gerçekten çok büyük bir kötülüğü dokunmuştu. Ben bu kokuyu çok çok büyük ve kötü bir enerjiye yoruyorum. Artık bazı konularda daha tedbirli davranıyor ve bir kaç kişiyi hayatından çıkardı. Bir süre sonra da o kişileri hayatından çıkarmasıyla verdiği kararın doğruluğu hepimiz tarafından tescillendi.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Normal biriyle karşılıklı konuşurken oluyormu?
Gurme karakterli insanların, psişik hisseleride tad duyusunda daha çok yoğunlaşıyor. Tat ve koku beraber çalışır, yemek tad ve kokuyla beraberdir. Doğuştan yemeklere ve tadlara ilginiz varsa, istemeden o yönde gelişmişsinizdir.bir ressamın görsel, müzisyeninde işitsel yetenekleri gibi, tad duyusu gelişen insanlarda vardır. Bazıları aura görür, bazıları sesler duyar, bazılarıda tad hissş alır. Gördüğünüz kişi öyle kokmuyor, sadece siz onu o tad yada kokuyla katagorileştiriyorsunuz.
Şu yetenektir diyebilir miyiz? Bence her insanın yeteneği kişiye özgü, kendiniz tanıyarak ve çok çalışarak geliştirebilirsiniz.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Aslında yetenek değil daha çok nörolojik bir rahatsızlık olarak geçiyor mesela sayılar aynı renk olunca değil farklı renkte yazılınca diğerlerinin arasından daha kolay ayırt edebiliyorlarmış bu rahatsızlığı olanlar farklı olan herşeyi daha çabuk fark ediyorlarmış bu da hastalığı anlatan bir animasyon
[video=youtube;lSQ5Nk-bSwc]https://www.youtube.com/watch?v=lSQ5Nk-bSwc[/video]

Sainab

Kayıtlı Üye

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Hayır, hiç olmadı. Sadece fotoğrafa bakarken oluyor.

Haklısınız, ben de böyle düşünüyorum.

@Bulut_atlası ilginiz için gerçekten teşekkür ederim
Ben teşekkür ederim :) yeni birşeyler öğrenmiş oldum bende hala emin değilim ama buna yatkın olduğumu fark ettim çünkü beynin sol lobu ile ilgili bir problemmiş sanatsal yetenekleri oluyormuş genelde böyle kişilerin ilginç geldi bana da öğrendiğim iyi oldu

zfrkrblt

Kayıtlı Üye
Genelde 30 yaş altı kişilerde görülen histerik bir durum diye tahmin ediyorum.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Bazen bende de bu belirtiler oluyor ayrıca gün içerisinde ağzımda çok güzel kokular hissediyorum üstelik daha önce hiç duymadığım kokular bu sizde de oluyor mu ? Çok iğrenç durumlar da mesela idrar ve dışkı kokusunu algılamak gibi ben bunu araştırdığımda burununun koku almasıyla ilgili bir problem ya da bir çakranın diğer çakrayla çatışması olabileceğini öğrendim.

Sainab

Kayıtlı Üye
Bazen bende de bu belirtiler oluyor ayrıca gün içerisinde ağzımda çok güzel kokular hissediyorum üstelik daha önce hiç duymadığım kokular bu sizde de oluyor mu ? Çok iğrenç durumlar da mesela idrar ve dışkı kokusunu algılamak gibi ben bunu araştırdığımda burununun koku almasıyla ilgili bir problem ya da bir çakranın diğer çakrayla çatışması olabileceğini öğrendim.

Koku olarak değil de birkaç kez yemediğim halde meyve tatlarını yoğun şekilde hissettiğim olmuştu. Yalnız uzun zamandır olmuyor.
Çakra Çatışması bir sorun mu peki? Nedir yani?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...