Tarot Yıl Kartları Size Ne Anlatıyor...?

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Yanlış hesaplamışım 11 adalet çıkıyor 2017 yılı için 10 numaralı ise 2016 için kader çarkı yılıymış gerçekten doğru yenilendiğim bir yıl oldu :)

Anosia

Kayıtlı Üye
2016 yılı için çıkan kart Ay kartı, 2017 için ise Güneş. Hakikaten de 2016 yılı benim için bir depresyon yılı oldu. Ama içime kapandıkça kendi vaktimden çaldığımı farkettim, tamamiyle aşamasam da aşmayı deniyorum en azından. :) İyi yanı ise daha inançlı biri olmaya başladım, kadınlığımla daha barışık hale geldim. 2017 için heyecanlıyım. :)

Nesaenys

Kayıtlı Üye
2018 yıl kartım Asılan Adam
2019 yıl kartım da Ölüm

bambina1

Kayıtlı Üye
2018-dunya
2019-joker
2020-denge
2018de yurtdısına tasındım simdilik uygun gorunuyor :)

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bence oldukça faydalı bir konu olmuş. 2019 yılı için bir hesaplama yaptığımda Dünya kartı ortaya çıktı. Bunun yorumunu ayrı bir şekilde vakit bulunca yapmak istiyorum :) Ama sormak istediğim bir kaç soru var.

İlk sorum yıllar ve kartlar ile ilgili. Şimdi bana 21 numaralı kart çıktı. Bu durumda önceki yıllar belli bir sırayı takip ediyor. 2018 yılı için 20 numaralı kart, 2017 yılı için 19 numaralı kart .. Aslında bu major arkana üzerinden bir döngüyü temsil ediyor ediyor değil mi? Bir yolculuk çemberi gibi. 2020 yılı benim için farklı numaralı bir kart ile başlayacak ve üstüne aynı şekilde 10 sayı eklenecek. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İkinci sorum doğum tarihleri ile ilgili. Aynı yöntemi kullanarak bir hesaplama yapsak ve sadece yılı doğum yılı olarak değiştirsek, çıkan sonuç bizim misyonumuz hakkında verebilir mi?

@*nefertiti* sizi etiketlemek istiyorum çünkü bu konu çok ilgimi çekti şu an :)

D

DAİMON

Paylaşım için teşekkürler.

2019 a baktım yine sanata dair şeyleri içinde barındırıyor. Ne paylaşsanız bana yaratıcılık ve sanat çıkıyor, ha hh:D
Nefertiti çok tatlısınız :)

3 no’lu kart: İmparatoriçe
Bu kart da Başrahibe gibi dişilöğeler içerir. Kendi kendine yeterli olmak önem kazanır. Yaratıcı hayalgücü, duyarlılıklar, sanata ilişkin konular öne çıkabilir. Bu kart aynı zamanda Venüs’le ilişkili olduğu için başkalarıyla ilişkiler, çekimler, uyum ve denge yaratma isteği öne çıkar. Hem evinizde hem de kendi stilinizde önemli değişiklikler yapabilirsiniz. Toprakla ilgili işlerle ilgilenme, anne olma ve başkalarını besleme, koruma duygusu ön plana geçebilir.

2020 ise imparator.
Hadi inşallah. Şu an hazırlık aşamasında oldugum bir şey var ve farklı konularda da değişiklik görünüyordu. Bu kart şimdiden göz kırptı, hadi bakalım...

Teyla

Kayıtlı Üye
İnanilmaz dogru sonuclar veriyor.Cok tesekkurler @*nefertiti*

4

43887

Bence oldukça faydalı bir konu olmuş. 2019 yılı için bir hesaplama yaptığımda Dünya kartı ortaya çıktı. Bunun yorumunu ayrı bir şekilde vakit bulunca yapmak istiyorum :) Ama sormak istediğim bir kaç soru var.

İlk sorum yıllar ve kartlar ile ilgili. Şimdi bana 21 numaralı kart çıktı. Bu durumda önceki yıllar belli bir sırayı takip ediyor. 2018 yılı için 20 numaralı kart, 2017 yılı için 19 numaralı kart .. Aslında bu major arkana üzerinden bir döngüyü temsil ediyor ediyor değil mi? Bir yolculuk çemberi gibi. 2020 yılı benim için farklı numaralı bir kart ile başlayacak ve üstüne aynı şekilde 10 sayı eklenecek. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İkinci sorum doğum tarihleri ile ilgili. Aynı yöntemi kullanarak bir hesaplama yapsak ve sadece yılı doğum yılı olarak değiştirsek, çıkan sonuç bizim misyonumuz hakkında verebilir mi?

@*nefertiti* sizi etiketlemek istiyorum çünkü bu konu çok ilgimi çekti şu an :)

Döngüsel bir süreç ve konu da bahsedildiği üzere sorunuz üzerine 22 karttan oluşan major arkana’dan yani büyük sırlardan destek alınmıştır. Numerolojik hesaplamalarda da bu tip çalışmalarda genelde sırası ile çıkabilir. Ancak yaşananlar kişiyi farklı etki altında alır. Herkeste Araba aynı etkiyi bırakmaz. Kimi evini taşır, kimi baba evinden ayrılır, kimi işini taşır, kimi evinden yurdundan olur, kimi sevgilisinden ayrılır, hayatını dengeye koymak için mücadele eder kişiye uyarı da fırsat da verebilir. Daha çok örnekler verilebilir. Önemli olan senin bu yaşanılanlardan farkındalıkla çıkman.
2. Sorunla ilgili misyon demiyelim. Yanlış olur. Hesaplama yapılabilir senelere göre şu an yapmışsınız, ama su an ki size kattıkları ne? İlk önce bunun farkındalığına ermelisiniz. 2019 dünya bir sonlanma bitiş siz bunu başarı ile geçtiniz mi ? Ayrıldığınız sevgilinizle yada bağınızı koparmak istediğiniz kişi ile bağları kopardınız mı? Yarım kalan projeler tamamlandı mı? Hayır ise 2020 yeni bir başlangıç için işaret etmez. O yıl başlangıç yılınız olsa da zorlanırsınız. Geçmiş ayağınıza dolanabilir. Tarot derin bir konu buradaki çalışma kolay anlaşılır şekilde anlatılmış. O yüzden bir sene öncenizi gözlemleyebilir (size ne kattıklarına) ve bu süreçte yaşayacağınız yılınıza bakmanız daha yerinde olacaktır. :))

Seraphine

Kayıtlı Üye
Aslında fırsat bulduğumda net bir şekilde yoğunlaşmak istiyorum ama yalnız kalamadım bir türlü. İlk fırsat bulduğumda bu konuya daha fazla ağırlık vereceğim.

2015 yılını ele alarak mevcut yıla kadar bir değerlendirme yaptım ve gerçekten o seneler içerisinde benzer olayların gerçekleştiğini fark ettim. Mesela geçen senenin kartı benim için Diriliş/Uyanış kartıydı. Bu kart bana engel olan olay ve durumlardan kurtuluşu, yeniden yapılanmayı simgeliyormuş. (Sadece sizin yazdıklarınızı okuduğum ile örnek veriyorum çünkü henüz fırsat bulamadım. ) Ve gerçekten geçen sene benim için zararlı olan birçok bağdan kurtulduğuma, inanç ve enerji konusunda farklı deneyimler kazandığıma inanıyorum. Gerçekten bu kartın hakkını verdiğimi ve zorda olsa bağlarımdan kurtulduğumu içtenlikle söyleyebilirim.

Dünya kartı benim için 2009 yılında tekrar vardı. Ben o yıllarımda o çocuksu psikolojimi geride bırakıp, parapsikoloji/enerji konularında araştırma yapmaya başladığımı hatırlıyorum. Bu kart bana dinginlik ve bekleme sürecini yansıtıyor. Yani alacağımı almış, vereceğimi vermişim, yeni bir süreç için hazırlanıyorum gibi geliyor. Ben aynı durumu şu an yine hissediyorum. Geçmiş yıllara baktığımda hareketli anlar, üzüntüler, depresyon, sevinç, bir çok şey yaşadığımı görüyorum. Bunların her biri bana farklı şeyler kazandırdı ve gelişmem için yardımcı oldu. Şu an içinde bulunduğum o geçiş sürecini hissedebiliyorum.

2020 yılı benim için 13 numaralı kart olan Ölüm ile başlıyor. Bu bana ilginç bir şekilde umut ve pozitif enerji veriyor. Normalde bu kartı gördüğümüzde ilk bir huzursuz oluruz çünkü. O kalan ufak tefek şeylerin tamamen silineceği, dolayısı ile hayatımın devamı için iyi bir katkı olacağını düşünüyorum. Tabii yaşarken biraz sancılı süreçler olabiliyorlar. Eğer hesap hatası yapmıyorsam ve yaşayacak ömrüm varsa 2029 yılı majisyen/büyücü, 2039 yılı başrahibe/azize olacak demek. Yine aynı şekilde bunların benim için birer dönüm noktası, kendimi daha verimli geliştirme, farklı açıları görmemi sağlayacak fırsat yılları olacağına inanıyorum. Ancak siz maji/büyücü için tam bir yorum yapmamışsınız. Bu konuda detay verme imkanınız var mı?

Ve son olarak bir sözünüze değinmek istiyorum. Gerçekten o kartlar tekrar eden bir döngüye girse bile her seferinde bana farklı şeyler katacaklar. Aslında bu bir yerde ruhsal yolculuğumu da simgeliyor. Yani neden diğer kartlar tekrar etmiyor ve belli kartlar eksilerek karşıma çıkıyor. Bunun bir anlamı olduğunu düşünüyorum. Bunların dışında tarot'a yıllardır danışıyorum ve hayatımda kullanıyorum. Bugüne kadar sadece normal açılımlar ile yetindim ve onları kullandım. Bu tür yöntemlerin var olabileceği aklıma bile gelmezdi. Sayenizde çok değerli bir şey kazandığımı düşünüyorum ve bunu günlük hayatımda/çevremde kullanacağım. Eminim bunu bir karşılık için paylaşmadınız, ben içimden geldiği için size iyi dileklerimi sunuyor, Tanrı'nın hayatınızı kutsamasını ümit ediyorum.

Kutsal Işık yolunuzu aydınlatsın ve zor zamanlarınızda kalbinizde parlasın. Teşekkür ederim.

Anosia

Kayıtlı Üye
2020 yılı için kartım Ölüm idi, 2021 için Denge.

2020 yılında işsiz kaldım, babaannemi kaybettim, bazı insanları hayatımdan çıkardım ve evden mecbur kalmadıkça çıkmadım, asosyalliğe varan bir izolasyona soktum kendimi (gerçi çok iyi bir şey yapmışım da neyse :D). 2020 benim depresif ruh halimi tam depresyona çevirmiş olsa da ve benim varolmaya bile enerjim kalmasa da, iyi bir hayat yaşamak istiyorum. İnternette bazı yerlerde de burada da Denge kartının yolculuğu temsil ettiği yazılmış, umarım başka bir ülkeye yerleşme isteğimi gerçekleştirebilirim.

TukeOwnz

Kayıtlı Üye
2021 yılı kartım 8, burcum da Aslan umarım hedefledigim yerlere gelebildiğim, insanlık adına çeşitli faydalarımın olduğu bir yıl olur. Teşekkürler

• Beğendim
Tepkiler: yay

teddy

Kayıtlı Üye
11 no’lu kart: Adalet
Bu kart sembolik olarak Terazi burcuyla ilişkilidir. Adalet kartı yılınızda bazı hukuki konularla, finansal düzenlemelerle karşılaşabilirsiniz. Bu yıl durumların artı ve eksi yönlerini gördükten sonra yeni kararlar vererek, yeni başlangıçlar içinde olacaksınız. İşte ortaklıklar ve anlaşmalar önem kazanabilir. Görüşmeler ve yazışmalar dikkatli bir şekilde takip edilmelidir. Bu yıl evlilikle ilgili de olabilir. Pazarlıklar açısından kritik kararlar gündeme gelebilir. Hem bir yandan kendinizle ilgili sorumluluklar alacak hem de kendi enerji ve kaynaklarınızı nasıl kullandığınızı göreceksiniz. Genel olarak sürekli ayarlamalar, görüşmeler ve önemli yazışmalar içinde olabilirsiniz.