lucid rüya gerçekliği testi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Arkadaşlar bu başlık altında sizin lucid rüya görmenizi sağlamak, rüyada olduğunuzun farkına vardırmak ve bunun ne kadar kolay olduğunu göstermek istiyorum..Öncelikle rüyada olup olmadığınızı her aklınıza geldiğinde kontrol etmeyi alışkanlık haline getirmeniz gerekli. Özellikle şu soruyu : "Rüyada mıyım?" "Rüya mı görüyorum?" sormanızı istiyorum..Peki rüyada değilim diye cevap aldınız..Ne kadar eminsiniz??Belki de bu yazıyı okurken bile rüyada olabilirsiniz..Biliyorum biraz paranoyakça ama bunu sorgulamayı kendinize alışkanlık haline getirirseniz rüyadayken de sorgularsınız...Lafı çok uzatmadan geçelim şu gerçeklik testlerine:

1) Nefes almak: Burnunuzu tıkayıp nefes alabiliyorsanız rüyadasınız demektir. Çünkü gerçek hayatta ağzınızı açmadığınız sürece nefes alamassınız

2)Zıplamak: Zıpladığınızda havada askıda kalabiliyorsanız rüyadasınız demektir. Çünkü gerçek hayatta yerçekimi sebebiyle muhtemelen 1-2 saniye içinde ayaklarınız yere basıcaktır.

3)Okumak: Önünüze bir yazı alın onu okuyun sonra kafanızı başka bir yere çevirin tekrar okuyun..Yazı değişmişse rüyadasınız demektir. Bunu iki defa yaptıktan sonra yazı hala aynıysa rüyada değilsiniz.

4)Işıkları açıp kapamak: Evet arkadaşlar odanızdaki ışığı açıp kapatmak rüyada olup olmadığınızın bir göstergesidir.Eğer ışıklar düzgün çalışıyorsa rüyada değilsiniz. Çünkü rüyada genelde bu tür elektronik aletler düzgün çalışmaz.

5)Görüş: (Bu özellik sadece görme problemi yaşayanlar için geçerli): Eğer gözlüğünüz yokken normalde bulanık görüyorsanız bir anda görüntü netleşti diyelim...İşte rüyadasınız...Çünkü gerçek hayatta gözlüksüz bulanık görüyorsunuz.

6)Elleri Kontrol Etmek: Bu test çok bariz bir şekilde rüyada olup olmadığınızı kanıtlar. Çünkü rüyada elimizin rengi şekli değişir..Mesela rüyadayken parmaklarımızı saymaya kalkıştığımızda 6-7 parmağımızın olduğunu görürüz.

7)Saatler: Bu da çok önemli çünkü rüyada saatler çok garip çalışır.. Dijital saatlerde daha belirgindir. Saçma sapan bir saat görürseniz (89:67) gibi rüyadasınız demektir.

8)Özel güçler: Uçmak, duvarlardan geçmek, olmayan birşeyi isteyerek var etmek...İşte bunlardan 1 tanesini bile yapabiliyorsanız şüpheniz olmasın rüyadasınız..

9)Aynalar: Rüyada aynaya baktığımızda görüntü bozuktur, kayıktır..Net bir görüntü elde edemessiniz..Bu yüzden günlük hayatta aynaya çok bakanlar bu açıdan şanslı biraz rüyada olup olmadıklarını aynaya baktıklarında görüntülerinin bozuk olmasından çıkartabilirler.

10)Burun Kontrolü: Tek gözünüzü kapattığınızda burnunuzun ucunu görebiliyorsanız rüyada değilsiniz.Çünkü rüyada bunu yapmak imkansızdır...

(alıntı)

gizliherif

Kayıtlı Üye
Eller, saatler, özel güçler demişsinde zaten önemli olan ordaki farklılığı yakalayabilmek değil ki onların sana sıradan olduğu hissi geliyor rüyada önemli olan bunun farkında olmak bence.

rüyagezgini

Kayıtlı Üye
Hatırlatma için teşekkür ederim syn pembekuvars
yazdıklarınıza 2 ilavem olacak,

1-Elektrik açma kapama düğmesi illa ışıklı bir odada olacak diye birşey yok,çünki bir rüyamda afedersiniz tuvalete gircem içerisi karanlık düğmeye basıyorum ışık yanmıyor elektrikler kesilmiş deyip devam ediyorum ,anca uyanınca farkına varıyorum bir uyanışı daha kaçırmıştım ve üzülmüştüm.

2-Gün içinde alışkanlık haline getireceğimiz rüyadamıyım telkinlerini yaparken işaret parmağınızı avucunuzun içinden geçirmeye çalışın,çünki rüyada parmak elden geçiyor.

yolumuz sevgi ve ışık olsun,sevgiler

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Benim tek bir testim var oda ben istersem uçarım diyip uçuyorum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Sevgili pembekuvars lucid ruyayı hep denemek istedim.Ancak
gerçeği yaşarken "acaba ruyadamıyım?"düşüncesinin zamanla oturması beni uzaklaştırıyor olaydan.Ruyada kontrol evet ama gerçekte ruyadamıyım kontrolunden ve ciddi düşüncesinden tırstım:)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Sayın rüya gezgini eklediğiniz maddeler ve değerli yorumunuzla bizi aydınlattığınız için çok teşekkürler.
Sayın blcknghtmr size yazdığım her yorumda burcunuzu vurguluyorum fakat kovalar rüyada genelde uçar özgürlüge düşkün yapımız gereğince ruhumuzda özgür tavanda geziyoruz napalım :)
Ve sevgili iviv angeles gerçekle rüya çok ince bir çizgi günlük hayatta kendine ben rüyadamıyım şuan diye sormaktan endişeleniyorsun sanırım. Gerçeklikte zaman kavramı vardır yanılgıya düşeceni sanmam. Çokta zorda kalırsan kolunu cimcikle acı gerçektir :) iyi forumlar hepinize

Bilincinde olmadığımda uçmuyorum :D Kötü birşeyler oluyo köşeye sıkışıyorum ve o an rüya olduğunu düşünüp uçuyorum uçuncada herşeyden kurtuluyorum :D

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Ben lucid rüya yaptığımda anladığımda uyanıyorum :\

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Ben lucid rüya yaptığımda anladığımda uyanıyorum :\

O da farklıymış ben lucid olduğunu anladıktan sonra okadar büyük bir çaba sarfediyorumki çok yorucu uyandığımda bütün enerjim bitmiş oluyo neden bilmiyorum bilincinde olsam bile mesela uçarken cidden yoruluyorum hem zihnim hem bedenim gerçekten uçuyorum ve zorlanıyorum bazen düşücek gibi oluyorum tamama uçayım diye gerçekleşmiyo okadar kolay gelmiyo bana yani. Belkide lucid bile değildir ne biliyim anlamadım ki.