Tarot İlişki Açılımı Yöntemi Buyrun

rickmanlove

Kayıtlı Üye
İlk başta büyük arkana ile bakmaya başlamıştım ama 78 kartla bakmam daha ayrıntılı yorumlara ulaşmamı sağladı. Sizler iki şekilde de açabilirsiniz tarot bilginize göre.

Kartlar 3 kez karıştırılır bu arada kimle kim arasında açılım yapılacaksa isimler içerden söylenir
Karlar 3 kez kesilir tersten toplanır
Sağ elimizle kartları yayıyoruz

1. kart siz
2.kart o
3. kart aranızdaki ilişkinin durumu
4. gelecek

Bu kartları yan yana diziyorsunuz gerekli olduğu taktirde mesela ahmete bir kart daha açmak istiyorum deyip sol elinizle kart seçip atıyorsunuz.

Gelecek konusunda aslında çelişkili sonuçlar çıkıyor yada ben yorumlayamıyorum. Hangi tarafın geleceği veya ortak gelecek mi çözemedim hala tecrübe gerekiyor yaşamak lazım..

4

43887

İlişki açılımı için verdiğiniz Aşıklar Tarotu'nun örneğidir ve açılımı sadece Büyük Arkana ile yapılan bir açılımdır.Küçük arkana kısa vadede gelişmeleri yorumlarken ,Büyük Arkana daha geniş bir bakış açısını mümkün kılar.Eğer olayları kavrayışımızı derinleştirmek istiyorsak ,bizim üzerinde yoğunlaşmamız gereken 'en büyük gizler'dir.
Sizinde dediğiniz üzere;
1.İlişkide siz
2.partneriniz hakkında
3.ilişkiniz ,birlikteliğinizin sizin için neyi ifade ettiği
4.ortak geleceğiniz-kaderiniz-
sevgiler...

rickmanlove

Kayıtlı Üye
Evet dediğiniz doğru ayrıca gelecek konusunda aydınlattığınız için teşekkürler :) Burada bir konum daha var bakabilir misiniz acaba?

shaniavari

Kayıtlı Üye
Birşey sormak istiyorum kendimi tarot konusunda geliştirmek istiyorum o yüzden yorumuma umarım bir katkıda bulunursunuz!

Genelde 3 kart açılımı yapıyorum ve aklımda kişi ile ilgili olarak geçmiş şu an ve gelecek ile ilgili sorular sordum. En son açılımda kılıç kralı(geçmişte aramızda ne vardı) imparatoriçe(şu an ne hissediyoruz) ve kupa 2lisi(gelecekte bizi neler bekliyor) çıktı!

Bu son bakışım bu açılıma diyerek sordum bana net ve kesin cevaplar verin kartlarım dedim başlangıçta :D

Açıkcası umutlandım şu an pek bir umut ışığı olmasa da, geçmişte aldığım bazı zorunlu kararların şu an yeşermekte olan bir olaya sebebiyet verdiği ve gelecekte bu geçmişte aldığım belkide benim içimi acıtan kararların karşılığını göreceğim gibi bir yorum çıkardım kendi çapımda haklı mıyım?

Teşekürler :)

4

43887

merhaba shanivari öncelikle şunu belirtmek isterim yazınızda en son açılımım da açılan kartlarınızı yazmışsınız ,sorunuzla alakalı demek oluyor ki ya tekrar tekrar kartlarınıza soru soruyorsunuz yada farklı bir açılımın üzerinden sonra çıkan kart sonuçlarını söylüyorsunuz,bu da sorduğunuz soruyu fazla etkiler özellikle soruyu evirip çevirip farklı bir şekilde soruyorsanız muhtemelen kartların güvenini kazanamadığınızdan da size her halükarda farklı yanıt verecek ve sizinde kafanızın karışmasına neden olacaktır...Öncelikle, yazdıklarıma göre değerlendirelim çünkü netleşmeden yorum yapmak yanlış olur..daha sonra falınızı tekrar inceleyebiliriz sevgiler.... :cowboy:

babyn.

Kayıtlı Üye
Merhabalar bende tarota yeni başladım ilişki açılımı yaptım büyük arkana kartlarından hoşlandığım kişi ile ilgili durumumuz ne olacak diye baktım
İlk kart asılan adam düz
İkinci kart şeytan düz
Üçüncü kart adalet düz
Dördüncü kart joker düz şeklinde oldu
Benim kendi yorumum ilk kart benim duygularımı temsil ediyor ona karşı beklemede olduğumu gösteriyor ama diğerlerine yorum yapamadım yardımcı olursanız çok sevinirim iyi forumlar...

4

43887

Merhabalar bende tarota yeni başladım ilişki açılımı yaptım büyük arkana kartlarından hoşlandığım kişi ile ilgili durumumuz ne olacak diye baktım
İlk kart asılan adam düz
İkinci kart şeytan düz
Üçüncü kart adalet düz
Dördüncü kart joker düz şeklinde oldu
Benim kendi yorumum ilk kart benim duygularımı temsil ediyor ona karşı beklemede olduğumu gösteriyor ama diğerlerine yorum yapamadım yardımcı olursanız çok sevinirim iyi forumlar...

Merhaba, kart açılımlarından ne yaşanacağını gördüm. Fakat kartlarınızın sıralanış anlamı nedir? Geçmiş, şu an, aranızdaki ilişki, gelecek gibi net belirtmelisiniz. Ayrıca sizden biraz daha yorum bekliyorum. Yardımcı olurum merak etmeyin. İyi forumlar.

babyn.

Kayıtlı Üye
Öncelikle tekrar merhabalar
1.kart ben(asılan adam),benim duygum şuan ondan gelecek bir tepki beklediğim için duran bekleyen bir insan,benim bekleyiş içinde olduğumu gösteriyor
2.kart o (şeytan)onun uzun süren bir ilişkisi bitti dünyasında bir karmaşa hakim,onun için dünyasında çözemediği şeyleri temsil ediyor onun yeni bir ilişkiden korktuğunu gösteriyor
3.kart ilişkimiz bizim için ne ifade ediyor,ilişkinin durumu (adalet) ikimiz arasında Aslında çaba olursa olacak bir ilişkiyi işaret ediyor yani top tamamen bizde gibi:) ne ekersek onu biçeriz gibi yorumladım
4.kart gelecek (joker) yeni bir dönemin başlangıcı yani anladığım kadarıyla aramızda bir ilişki başliycak
Benim yorumum bu şekilde yanış bir yorum yaptıysam affola daha çok çok yeniyim şimdiden çok teşekkür ederim sevgi ve ışıkla...

Arkadaşlar yardımci olabilecek kimse yok mu acaba?

4

43887

Sayın üyemiz yaptığınız açılımda sizi anlatan Asılan Adam ilişkide durağan bir dönem içerisine girdiğinizi, sizin beklemede olduğunuzu elinizden geleni yaptığınızı bundan sonra hareketsiz beklemede olduğunuzu, yapacak bir durumunuzun kalmadığını ve ilişkiyi farklı açılardan değerlendirmeniz gerektiğini gösteriyor.Ayrıca kart sizi yansıttığı için sabırsız tutumlardan kaçınmanızı fedakarlık yapan tarafın sizin olduğunuza işaret ediyor.

2.Kart Şeytan (O) Bahsettiğiniz üzere ilişkisinin bitmesi onda büyük sorunlar yaşatmış. Hatta bağını koparamamış (Aşıklar kartının aşırı özelliklerini düşünebilirsiniz.) Depresif bir ruh hali içerisine girmiş.Ayrıca Şeytan kişiyi ilişkide daha çok maddiyatçı, kıskanç, kavgacı, aşktan çok cinsel anlamda baktığını gösterir.

3.Kart Adalet olması ; Başlamayan bir ilişkide daha akıllıca kararlar alınması gerekliliğini gösteriyor. Yeni adım atılacak bir ilişkide yada mevcut ilişkide içinde bulunan durumun duygusallıktan ziyade mantık çerçevesinde tüm yönleriyle değerlendirerek ilişkiyi gözden geçirme gereğini gösterir. Yaşanılan/ Yaşanılacak İlişki Mantık ilişkisidir.

4.Kart Joker ilişkiyi bekleyen gelecek kartı yeni başlangıç yeni deneyimler yaşanacağını gösterir. Yanlız bu kartın üzerine soru sorarak kart seçmek daha uygundur. Çünkü kartta joker yola çıkar yeni deneyimler için adım atar geleceğini bilmeden, fakat bu ilişkide ki siz mi başkası mı olduğunu göstermez. Farklı ilişkilere yol alacağınızı da göstermektedir.

Sonuç olarak kısaca sizin bekleyiş içinde olmanız ve bunun uzun süredir devam etmesi, onun bir karmaşa içerisinde olması yaşadığı ilişkiden sıyrılamayışı ilişkide şu an duyguları bir kenara bırakıp akıllıca hareket etme gereğini ve bu ilişkinin aşk ilişkisinden çok mantık çerçevesinde yaşanılan bir ilişki olacağını gösterir. Sonuç kartında Jokerin gelişi de yeni deneyimleri yeni aşkları gösterir, fakat dediğim gibi kart çekmek gerekir. Kartlara göz gezdirdiğimizde iki tarafta yeni deneyimler elde edecek, fakat bu ilişki başlarsa da aşk üzerine kurulu bir ilişki olduğunu göstermediğine işaret ediyor.

Ayrıca 3.kart yorumunuzda Adalet kartı ilişkide çaba gerektirmez Adalet ilişkide ki emek çaba ne ise bunun sonucunu gösterir. Eğer ki ilişki zayıf temeller üzerine kurulmuşsa bitmesi gibi. Ya da tersi daha sağlam verimli sonuçlar kazanmanızı sağlar. Tabi diğer kartlarla yaşanılan durum yorumları da farklılaşır. :))

Not; Konuyu iki yere açmak kural ihlalidir.Diğer açılan konunuz silinecektir. Sabırlı olmanız gerekir. Üyelerden yanıt alamazsanız ilgili modlar muhakkak dönüş yaparlar.
İyi forumlar.

babyn.

Kayıtlı Üye
İlginiz için çok teşekkür ederim iyi forumlar...

GoldenLand

Kayıtlı Üye
Kartlarım tamamen düz açıldı ;
1. ölüm
2. Joker
3. Azize
4. Ermiş

Kendi yorumum : Bu kişiyle ilişki yaşamak istemediğimi görüyorum hatta onun da bu duruma umursamaz durumda olduğunu başka biriyle ilişki içerisine gireceğini ve bu yüzden aramızda bir bağın kalmayacak şeklinde yorumladım .

Konu hakkında bilgi sahibi olan kişilerin yorumlamasını rica ediyorum .:)