Kader

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mtnaslan

Kayıtlı Üye
Kader ve kısmetin açılması için ne yapılabilir ? Benim hep önüm kapalı hiç bir işim yolunda gitmiyor, ne iş nede özel hayatta.

Agita

Kayıtlı Üye
Kader kısmet senin kontrolündedir mantıklı düzgün kararlar verirsen işler bir nebzedaha yolunda gitcektir yinede kısmet..

gümüş

Kayıtlı Üye
Kader ve kısmetin açılması için ne yapılabilir ? Benim hep önüm kapalı hiç bir işim yolunda gitmiyor, ne iş nede özel hayatta.

Aslında sitemizde sorunuzla ilgili pek çok çalışmadan örnekler verildi, olumlamalar, arınmalar üzerine yapılmış paylaşımları gözden geçirip size en uygun olanı yahut kendinize yakın bulduğunuz formülü kendinize uygulayabilirsiniz. fakat her zaman önerdiğimiz gibi temel kural olarak herşeyden önce "önüm hep kapalı" düşüncesinin negatif etkisinden kendinizi azat etmeniz gerekiyor.Bu şekilde olumlu beklentilerinize olumsuz kötümser kilitleyici cümle ve cümle altı inanışları yerleştirerek kendi nasibinizi kendiniz kapatıyor olabilirsiniz. Bunun yerine umut ve güvenle bakmayı ve şimdiye kadar ki bakış açınızı talihsizlik zemininden gerçekten istiyorum ve olacak rahatlığına ve özgüvenine yöneltmeniz gerekiyor. Olacaklar her zaman dilediğiniz adımlarla olmayabilir, bu cesaretinizi kırmasın. Sonuç olumlu yönde ise bu da bir merhaledir ve gelen çok nadiren tam da istediğimiz şekilde aklımızdan geçirdiğimiz adımlarla gelir ama gelir.
geçenlerde tesadüfen bulduğum bir çalışmayı da ayrıca önermek istiyorum ben kendim denedim içinde biraz değişiklikler yaparak, ve bana dönüşü çok hızlı ve olumlu oldu. Ilık bir duş alın, uzanın. Mümkünse yastık kullanmayın, düz olun. Bacaklarınızdan ayaklarınıza oradan da yere toprağın derinliklerine ağaç gibi kök saldığınızı hayal edin. kök saldınız. Şimdi bedeninizi içinizi açan bir renkle canlandırın ve kollarınızı düz başınızdan yukarı göğe doğru (ama yatıyorsunuz başınızın üstü yukarı doğru-havaya değil) kaldırın kollarınız yeşil yapraklı dallar olsun, gökyüzüne yükselmiş kocaman bir ağaçsınız. ben de yeşil dalların arası-tam başımın üstü altın sarısı sanki güneşe ermek gibi görüntü oluyor, siz de başka renk gelebilir. Şimdi ayaklarınız toprağa kök salmış başınız güneşe yükselmiş yeşillenmiş ağaçsınız etrafınızı saran gümüşi veya beyaz bir enerji bulutu olduğunu hayal edin ve onun rahatlıgını hissedin. Tüm talihsizlikleriniz ve negatiflerinize-varsa dargın-kırgın olduğunuz herkese artık sizinle bir sorunum yok belki sizi ben kırdım ben sizi affediyorum ve kırdımsa özür diliyorum lütfen siz de beni affedin, öğrenmem gerekenleri öğrenmeme yardım ettiniz vs gibi içinizden gelenleri düşünce yolu ile söyleyin ve yol arkadaşlığınızın artık sona erdiğini belirtip onları uğurlayın. Uğurladığınız her görüntüyü ne kadar kötü de olsa beyaz ya da güzel bir yeşil renkle sarın ve onlara da iyileşme dileyin-vedalaşın.
Her uzaklaşan görüntünün boşluğunu kendi beyaz enerji bulutunuzla sarın-onlar uzaklaşmak istemeyebilir, siz net olun ama sert olmayın. her birine ayrı bir saf renk halkası verin ve verdiğiniz renk halkaların temiz ve duru olmasına özen gösterin. Sonra kendiniz için dilediklerinize size yer açtım gelebilirsin diyerek davet edin. Tamamladığınızı hissettiğinizde bırakın- uyuyabilirsiniz. Bu çalışmayı haftada 2-3 kez yapabilrsiniz haftada bir kez de yapabilirsiniz. Kendi çalışmamda her yaptığımın hemen ardından(24 saat geçmeden pozitif cevap aldım-ha şöyle bir şey- x yerden bekliyordum y yerden geldi ama geldi-) deneyin sanırım sizin içinde faydalı olacaktır- bu tip çalışmalara negatif enerji bağını temizleme çalışmaları olarak biliniyor- ardından olumlamalar üzerine ayrıca bir çalışma da yapabilirsiniz fakat ne yaparsanız yapın olmaz ben de tutmaz vb düşüncelerini lütfen hiç taşımayın.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Dua herşeyin anahtarıdır,Allahın güzel isimleriyle dua edin.Kader demişken sunu yazmadan geçemeyeceğim.Kaderiniz güzel yazılmışsa her şey ayağınıza gelir zaten,ama kaderde çırpınmak varsa hem çırpınır hemde çırpındıkça batarsınız.Siz uğraştıkça sanki kader inatlaşır sizinle.Bir noktada boşvermek en iyisi.Allah doğuştan güzel yazmışsa kaderi her kararınız doğru olup cuk diye yerine oturacaktır.Sizin kararınızın doğru veya yanlışlığıda Rabbimin yazdığı kaderimiz kadardır.Dua ve sadaka öneririm size sadece.Dua kaderi değiştiren tek şey,sadaka belayı defeden en önemli unsur.

67890

Banlı Kullanıcı
bence kader diye bir şey yok.seçim hakkımız ve bununla beraber devinim hali var.seçme haklarımızlada birlikte kuantum hareketlilik ve sonuçları var.
kaderin olduğunu düşünmek biraz tanrının adil olmadığını düşünmek gibi bir şey.

Zek0808

Kayıtlı Üye
bence kader diye bir şey yok.seçim hakkımız ve bununla beraber devinim hali var.seçme haklarımızlada birlikte kuantum hareketlilik ve sonuçları var.
kaderin olduğunu düşünmek biraz tanrının adil olmadığını düşünmek gibi bir şey.

Olabilir ama öyle olsaydı her uğraştığımız şeyi elde ederdik diye düşünüyorum. Bazen bişeyler için çok çabalarız, her yolu deneriz ama olmaz çünkü.. ?

67890

Banlı Kullanıcı
olmamasının sebepleride bizim seçimlerimiz.hepimizin bir yüksek benliği var.belkide bu yüksek benliğimizin aldığı kararlardır.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Sadece bi hayat yaşıyoruz reekarnasyon yok ama insanlarin işine gelirdi olmasi oyüzden bunun olduguna inanmak istiyor insanlar diyorum. Çünkü bi yaşam insana cok korkutucu geliyor ama Allah şüphesiz bi yaşamla adil olması gereken şekilde imtihan edecek güçtedir. Aksisi için Allah'a bunu yapamayacak güçtedir demiş olursunuz kader var hayatta. Ama kulunda iradesi var.

Allah bi yaşamla adilce kulunu sınayabilcek güçtedir. Sadece bir yaşam var. Aksisi için Allah buna gücü yetemez demiş olursunuz.

Allah tek bi yasamla adilce kulunu imtihan edebilcek güçtedir. Reekarnasyon Allah'ın bu güce sahip degildir demesinden başka bi şey degildir.

Allah tek bi yasamla kulunu adilce imtihan edebilcek güçtedir. Reekarnasyon bir nevi bu güce sahip degildir demek.

Allah kulunu tek bi yasamla adilce imtihan edebilcek güçtedir!

Allah kulunu tek bir yaşamla adilce imtihan edecek güçtedir.

Allah bi yaşamla kulunu adilce imtihan edicek güçtedir.

Allah kulunu tek bi yasamla adilce imtihan edebilcek güçtedir!

Allah kulunu tek bi yasamla adilce imtihan edebilcek güçtedir! Reekarnasyon ona bu güce sahip değil demektir.

67890

Banlı Kullanıcı
yani yaratıldığımız ilk anki gerçek özümüz ışık bedenimiz.tanrısal öz.cevher.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kaza,kader ve takdirime teslim ol.Çünkü rîzkın zaten taksim edilmiştir.Senin yapabildiğin şeyler kaderin takdir ettiği işlerdir.Òyleyse amelinle ahireti iste.İyi bil ki senin rızkını senden başkası yiyemez.
Onların dünya hayatındaki rîzıklarını aralarında taksim ettik.Bazîlarını bazîlarından üstün kıldık. ZUHRUF 32-
(Sanırım bu kaderin hayatımızdaki hükmünü açıklamaya yeterlidir.)

aşk1

Banlı Kullanıcı
Allah kulunu tek bi yasamla adilce imtihan edebilcek güçtedir! Reekarnasyon ona bu güce sahip degildir demektir.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Mobilden gönderdiğim cevaplar çıkmayınca bende defalarca gönderdim ondan öyle oldu :p

AJA

Elit Üye
Kaderin açılması diye bir şey yok.Kısmete gelince kısmet önümüze gelene koyduğumuz bir ad.Kaderin dili olsa sanırım en başta biz insanlardan başlayacak.Kaderinizde değiştireceğiniz ve degiştiremeyeceğiniz yerler bellidir..
Hayatınız kısır bir döngüye girdiyse eğer bu seçimleriniz ve tekamülünüzde rol oynar..Baktığınız penreceyi az da olsa fikirlerinzi değişime uğratın.Sonrasında bir şeyler değişecektir mutlaka..
Dua yada maji manasında soruyorsanız eğer forumda yeterince bilgi zaten mevcut.

67890

Banlı Kullanıcı
Allah kulunu tek bi yasamla adilce imtihan edebilcek güçtedir! Reekarnasyon ona bu güce sahip degildir demektir.
şöylede düşünülebilir o zaman tanrının gücü enkarne youluyla ruhları tekrar dünyaya göndermeye gücü yoktur.
imtihan olayıda derin düşünülebilir madem herkes imtihan oluyor cennet cehenneme gitmek için o zaman neden bazıları imtihandan muhaf tutuluyor.
küçükken ölen çocuklar zihin engelliler.mademki tanrı adil ki elbet öyle bu inandığınız sistemde nasıl bir adalet aramalıyız.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Hayir ben gücü yoktur demedim size saçma geliyorya bu ya da adil olmaz geliyorya ondan dedim istese onuda yapar ama tek bir yaşamla bunu yapıyor onun için bu zor değildir.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Allah bizden daha iyi bilir adaleti o el adl'dir. Onun adaletini sorgulamak bilgisizliğimizden kaynaklidir. Sen ya da ben ya da başkası onun adaletini görebilsek ve bilseydik tam anşamıyla sorgulayamazdık bile haşa. Akıl sahibi insanı sorumlu tutması yaptıklarından dolayı gayet olması gereken bir şey. Yine söylüyorum bizim aklımız ancak onun verdiği bilgi kadar bilebilir sen sorguladigim düsündügün hatta ona cok guvendigin her sey onun süzgecinden geçsin dediğin aklın bile onun sana verdigi onun yarattigi bi şey. Sen daha pnun yaratttigi o akıldan bi akıl bile yaratamisken onu tam anlamiyla anlayabilsin. Ufacik bi taşı bile nasıl ol deyip anlamiyorsun anlasaydin taş yaratirdin belkide. İnanç sorgulama olayi degildir insan bunu anlamiyor inanc dogmadır sorgulamasizdir sen onu hissedirsin varlığına inanırsın kuranı kerimi sorgulamadan uygularsin. Sorgulama varsa reekarnasyon gibi diger alternatifler türetiyorsan sen ona tam da inanmiyosun demektir. İnanan birine isterse kanıtla ama halen inanmaya devam eder. Aynı şekilde inanmayana da kanıtlasanda inanmaya devam eder. Oyüzden diyor ya kuran bazılarında perde vardır göremez bilemez duyamaz.

67890

Banlı Kullanıcı
yok olmaz öyle şey inançta sorgulanabilir.ara bul demiş veliler.veya küfürde iman vardır sözü de geçerlidir bunun için.
ha şuda var adı üstünde inanç sen başka birşeye inanırsın ben başka birşeye inanırım bu konuda tartışmak yersizdir.herkes kendi ruhsal evrimini yaşar.
sonuçta inanmakla bilmek emin olmak aynı şeyler değil
inanmak ince bir çizgidir gün gelir inancını yitirebilirsin bu hepimiz için geçerli ama bildiğimiz bir şeye inanmaktan vazgeçmeyiz

aşk1

Banlı Kullanıcı
Onu sorgulayıp sorgulamamak ruhsal evrim geçirme olayı değildir. Bunu ruhsal evrim olarak görmek istiyorsanız bilemem. Bakın inanç olmazsa bilin ya da bilmeyin reddederseniz onu. Kuranda diyor ya o sağırdır diye bunu anlatmak istiyor. Sen inanci olmayana kanıtta sunsan işe yaramayacak. Ve sorgulanan şey güvenilmeyen inanılmayan şüphe duyulan şeydir. Düşünsene müslüman biri var hem ona el adl diyor hem de onun için herhangibir şeyi adilce nasil yapabilir aklim almiyor demesi bi çelişkidir. Benim el adl dedigim reekarnasyonla da tek bi yaşamla da ya da başka alternatiflerle de insanı adilce imtihan edebilcek güçte. Ayrıca benim sorgulamam onun adeletini yapabilirliliğini reekarnasyonla sadece mümkündür mantıklıdır seklinde kısıtlayıp tek bir yaşamla olmaz gibiyse ben hiç yapmayım sorgulama. Buarada mobilden yazıyorum yazılarimdaki hata flood icin üzgünüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...