lüsid rüya

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Rüya hali başka bir boyuttur. Bu yerden, yeni realiteler yaratırız ve bu realitelerin nasıl hissettirdiğini test ederiz. Onları yaşıyoruz, bizi nasıl değiştirdiğini deneyimliyoruz. Rüya halimizde, bilincin yeni boyutu için kendimizi test ederek, kendimizi ön – teste tabi tutuyoruz. Sonra onun nasıl oynandığını görmek için fiziksel yaşamlarımızda rüyamızı yeniden yaratıyoruz.

Lüsid rüya güçlü bir yaratma yöntemidir. Stanford Üniversitesi’ndeki araştırmalar lüsid rüyanın REM (hızlı göz hareketi) sırasında gerçekleştiğini belirtiyor ve çoğu REM uykusu gece uykusunun son kısmında gerçekleştiği için, sabahları muhtemelen lüsid rüya görmek için en favori zamandır. Aşağıda lüsid rüya görme yeteneğinizi geliştirmek için harika bir egzersiz var.

Bu egzersizin amacı bilinçaltımızda rüyalarımızı yaratmamızı engelleyen herhangi bir şey olup olmadığını keşfetmektir. Bilinçaltı zihnimizde sürüp giden, anlamadığımız ya da farkında olmadığımız programlar veya fikirler var mı? Eğer varsa, bilinçaltımız arzuladığımız şeye sahip olmamızı engelliyor mu? Aşağıdaki lüsid rüya tekniğini izleyerek keşfedeceğimiz şey budur.

Lüsid rüyayı uygulamak için, önce yaşamınız ile ilgili bir soru veya anlamayı istediğiniz bir şeyi düşünün. Sorunuz belki özel ilişkiniz ile ilgili olabilir veya sağlığınız ile ilgili olabilir, işinizle ilgili olabilir. Her ne ile ilgiliyse, onu yazın.

Sorularınızı çok basit tutun. Mümkün olduğu kadar az sözcük kullanın. Sorunuzda ne kadar fazla sözcük kullanırsanız, daha fazla bilgi alırsınız ve rüyalarınız daha fazla kafa karıştırıcı olur. Ken’in durumunda, o dünyadaki en çok tanınan şifacılardan biri olmasını neyin engellediğini bilmeyi istedi.

Ken, lüsid rüya işlemine başlarken sorusu şuydu; Nasıl dünyadaki en iyi şifacı olabilirdi? Lüsid rüyası vasıtasıyla, kendi bilinçaltı zihninin, eğer çok ünlü olursa onun özgürlüğünü kaybedeceğini, dışarı çıkamayacağını ve halk içinde olamayacağını, kendisini gizleyeceğini veya hapsedeceğini düşündüğünü keşfetti. Ken bu bilgiye şaşırdı, çünkü, özgürlüğü onun için her zaman önemli iken, ünlü veya başarılı olmasına engel olacağını düşünmemişti. Ken’in bilinçaltı zihni, onun popüler olmasını engellemek için her şeyi yapıyordu, çünkü onun özgürlüğünü kaybetmesini istemiyordu. Kendi bilinçaltının bilincinde olarak, Ken eski programını anlayabildi ve onu değiştirebildi. Özgürlüğün kendisi için gerçekten ne anlama geldiğini anlayarak, Ken şimdi özgürlüğünü kaybetmeden popüler olmasının güvenli olduğunu biliyor. Lüsid rüya boyutunu keşfederek, Ken başarısını etkileyen gizli bilinçaltı programlarının bilincinde olabildi.

Lüsid rüya boyutunu keşfetmenin harika bir yolu, çalar saatinizi sabahleyin normalde kalktığınız saatin yarım saat öncesine kurmaktır. Her on dakikada bir çalan tekrarlamalı alarmı olan bir saat edinin. Alarm çaldığında, kalkmak zorunda değilsiniz.

Alarm çaldığı zaman, sorunuzu sorun, alarma basın ve tekrar uyuyun. Rüya görmeye ve yanıtlar almaya başlarsınız. Bilinçaltı zihniniz size hikayeler anlatır, böylece sahip olmayı istediğiniz şeyi engelleyen düşüncelerinizin veya nedenlerin bazılarını anlamaya başlayabilirsiniz. Bırakın on dakika geçsin. Alarm saati tekrar çalacaktır. Bu yeni uyanık uyku halinde, ne rüya gördüğünüze göz atabilirsiniz. Sonra tekrar aynı soruyu sorun ve tekrar uykuya dalın. Bunu otuz dakika bitene kadar yapın. Kalkar kalkmaz, aldığınız bilgiyi ya kasede kaydedin veya yazın. Rüyalarınızı yazmak için yanınızda kağıt, kalem bulundurun. Tüm rüyayı yazmak zorunda değilsiniz, sadece fikirleri ve ana sözcükleri yazın. On günden iki haftaya kadar, bilinçaltınızın fiziksel olarak yaratmayı istediğiniz şeye olan direncini ortaya çıkarabilirsiniz. Lüsid rüyayı ne kadar çok uygularsanız, o kadar çok kolaylaşır. Berrak bir yanıt alıncaya kadar aynı soruyu sormaya devam edin, sonra başka bir soru sorun.

Kısa bir süre sonra, bilinçaltı zihninizin, bilinçli zihninizi ve yaratmayı istediğiniz şeyi tamamen destekleyip desteklemediğinden emin olmak için, farklı zamanlarda ve yerlerde kontrol edebilir ve Yüksek Benliğinize sorabilir hale gelirsiniz. Bu, yapılabilecek en önemli egzersizlerden biridir. Yaşamınızın anlayışına sahip olmanıza yardımcı olur

alıntı.

foreman

Kayıtlı Üye
Aynen şu erken kalkıp ben 5dklık aralıklarla sürekli olarak uyanıyorum.Ve o rüya kısmı ciddi anlamda keyifli oluyor :D . Birde Lucid (lusid) dediğimiz rüya ben gece yatarken birden (örnek veriyorum) kendimi sahilde dalgaların sesini duyarak.Ve ıslanmış bir vaziyette hissediyorum vs görüyorum.Güzel şeyler bunlar tam olarak kontrol altına alınırsa eğer somuy dünya tamamiyle soyutlaşır.