tavsiye verebilecek var mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

merliah

Kayıtlı Üye
Akadaslar, hic kaderinizi sorguladiginiz oldu mu? Yani ilerde ben ne olacagim, dogru hayaller mi kuruyorum diye dusundunuz mu?
Ben hep merak ediyorum ve endiseleniyorum. Ben acikcasi cok cesaretsiz bir insanim
Aileme bile aslinda olmak istedigim seyi soyleyemiyorum cunku kabul etmeyeceklerini biliyorum
Ama hayallerimden de vazgecmek istemiyorum. Sizce ne yapmaliyim?

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Akadaslar, hic kaderinizi sorguladiginiz oldu mu? Yani ilerde ben ne olacagim, dogru hayaller mi kuruyorum diye dusundunuz mu?
Ben hep merak ediyorum ve endiseleniyorum. Ben acikcasi cok cesaretsiz bir insanim
Aileme bile aslinda olmak istedigim seyi soyleyemiyorum cunku kabul etmeyeceklerini biliyorum
Ama hayallerimden de vazgecmek istemiyorum. Sizce ne yapmaliyim?

5 saniye sonrasını bilmiyorken yıllar sonrası için hayal kurup şu anımızı neden mahvedelim? Örnek doktor olmak istiyorsak onunla ilgili hayal kurmak gereksizdir. Doktor olmak istiyorum der konuyu kapatır ve şu anda çalışmanızı,olumlamanızı yaparsınız. Geçmiş ve gelecek zihnimizin bir ürünüdür. Ego enerjimizi böyle sömürür. Önce hayaller kurdurur vakti gelince o hayal gerçekleşmez bu seferde pişman eder. Halbuki ne geçmişe nede geleceğe takılmak yerine şu anımızın değerini bilip gerekli çalışmayı yapsaydık istediğimiz zaten olur.

Bu sizin hayatınız. 35-40 yaşına geldiğinizde belkide aileniz yanınızda olmayacak. Bunu ön planda tutarak hayatınıza yön verin. Onların fikirlerine önem verin çünkü onlar şu anda bu aşamadalar. Hayatlarının ortasındalar size önerileri boş yere değil. İnsan ne olmak isterse onu olmalı fakat günümüzde hayatın gerçekleri diye birşey var. Bende eskiden hayal kurup birşeyler olmak isterdim fakat baktım ki olacağım şeyler bir aileyi geçindirmeye yetmiyor. İlerde bir aile sahibi olmak istiyorsanız hayatınızı ona göre çizmelisiniz. Siz hayallerinizin peşinden gideceksiniz diye eşinizi,çocuklarınızı süründürmemelisiniz. Onlar için kendi hayallerinizden vazgeçmelisiniz. Ama bir aile sahibi olmak istemiyorum diyorsanız dilediğinizi yapabilirsiniz fakat büyükleriniz bu hayatta yaşamanın nasıl olduğunu gördükleri için size bu önerileri sunuyorlar. Bunu unutmayın.

aşk1

Banlı Kullanıcı
her ne kadar bazı konular için ailemizden onay alamayacağımızı düşünsekte iş öyle değildir sonuçta onlar sizin aileniz eninde sonunda bunu kabul etmek zorunda kalıcaklar tamam kabul etmeyen ailelerde mevcut ama genelde kabulu alırsınız onu düşünmeyin çok. kim olura olsun bu ailenizde olsa sizin adınıza karar almalarına izin vermeyin.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Yüreğinin götürdüğü yere git seni mutlu eden şeyleri yap.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Akadaslar, hic kaderinizi sorguladiginiz oldu mu? Yani ilerde ben ne olacağım, dogru hayaller mi kuruyorum diye dusundunuz mu?
Ben hep merak ediyorum ve endiseleniyorum. Ben acikcasi cok cesaretsiz bir insanim Aileme bile aslinda olmak istedigim seyi soyleyemiyorum cunku kabul etmeyeceklerini biliyorum Ama hayallerimden de vazgecmek istemiyorum. Sizce ne yapmaliyim?

:) Kaderi sorgulamayan yoktur sanırım Sevgili Ria. Öyle ya da böyle mutlaka sorgulayacaktır da.

"Tavsiye verebilecek var mı" demişsiniz. Tavsiye değil de yanlışı belirtmek adına şunu söylemeliyim. Öncelikle hedeflerinizi dile getirirken olumlu cümle kalıbı ile hedefinizi ya da hedeflerinizi ifade edin derim. Mesela ....hayallerimden de vazgeçmek istemiyorum.... değil; hayallerime hedeflerime ulaşmayı tercih ediyorum cümlesini, kalıbını kullanın. Kolaylıklar diliyorum. :)

İyi forumlar... :)

Ori

Kayıtlı Üye
Ben anı yaşamayı tercih ediyorum ama ne yazık ki o endişe bazen bana da saplanır gibi oluyor. Bunu atlatmak zordur fakat aşabilene ne mutlu..
Gerçek şu ki biz aslında herşeyi gönlümüzce yapmamız ve anı yaşamamız gerekirken, hep sistem yüzünden böyle endişelere düşüyoruz. Artık insanoğlu değişmeyecek sadece bu endişeleri daha da körükleyecek.

merliah

Kayıtlı Üye
Haklisiniz olumlu dusunmek gerekir ama bazen etrafinizdaki insanlar
Bunu zorlastiriyor ister istemez moraliniz bozuluyor. Rahatlamak icin onereceginiz bir aktivite var mi
Meditasyon filan ise yarar mi dersiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...