Tarota Yeni Başlayanlar Burada Toplanalım,Destek Olalım.

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
Arkadaşlar tarot öğrenmeye çalışıyorum.Birbirimize bu konu başlığı altında yardımcı olalım isterim.Açtığımız falları yorumlarıyla paylaşalım hepimize tecrübe olsun.:Angel_anim:

irem-

Kayıtlı Üye
çok iyi olur sevindim bende yeniyim tarot konusunda

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
merhaba arkadaslar örnek bi açılım açtım benim yorumum çok eksik olacak ama belki sizlerde yorumlarımdaki eksiklikleri bana söylersiniz.

Şunuda belirteyim şimdilik büyük arkanalarla bakıyorum.

falı açtığım kişi kova burcu bende değnek kraliçesini seçtim.özel ilişkileri içi bakıyorum.

şuanki durumu yıkılan kule:şu an kötü bir dönem geçiriyor.bir yıkıma uğramış kadırılmış olabilir.

engelleri adalet ters:bu ilişkini adil bi ilişki olmadğını sölüyor kartlar,belki yasak bi ilişki olabilir.

sebepleri joker ters:dikkatsiz davranması sebebiyle yaptığı yalnışlar.belkide dikkatsizde davrandığı için yasak bir aşk yyaşıyor ve şuan bu yuzden kötü bir dönem geçiriyor.

problemin kökeni imparatoriçe ters:bu kadının butun enerjısını yalış yerlerde kullanıyor.bu kartın ters çıkması onun pekde olumlu bı ınssan olmadığıı gösterir.

yakı gelecek ters kader çarkı: bu kişiyi olumsuz gunler bekliyor.yasadığı bu yasak ilişki yüzündn cezasını bulacak.

yakın gecmiş denge :şimdiye kadar bu ilişkiyi çok güzel idare etmiş.

kişiliği ruh hali güç:butun bunlara ragmen kendine çok guvenli duruyor.

dış etkenler asılan adam : bunu yorumlyamadım.

umutlar korkular mahkeme:yeniden doğmak istiyor.yasadığı butun bu kötü şeylerden kutulmak istiyor.

kader aşıklar: seçim yapmak zorunda olduğunu eğer bunu yaparsa yeni ve güzel bi hayatın ou beklediğini yorumladım.

çok eksik biliyorum ama şimdilik yapabildiğim bu.yalnışlarımı uyarırsanız sewiirim.
dış etkenler asılan adam: bunu pek yorumlayamadım

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
engelleri adalet ters:bu ilişkini adil bi ilişki olmadğını sölüyor kartlar,belki yasak bi ilişki olabilir.

Burada küçük bir hata var.

1. Önce kartın yeri bize ne söylüyor?
Engel ya da lahte bir olayı bize haber verir.
2. kartın ana anlamı nedir?
Adalet
3. Kart tersmi düzmü?
Ters (ben ters yorum yapmam , tarotta bir tercihtir ters veya düz yorum yapmak. kırkyılın başında kartı tersse ters yorumlarım oda içimden geldiği için. Buda ek bir bilgi olsun isterseniz sadece düz yorum yapabilirsiniz)

kart ters çıktığına göre bu kartta yapılamayan bir adaletten söz ödebiliriz. lehine birşey yok yok ozaman alehine bir sorun var demek. yani bir engeli. yapılamayan ve hukuk sektörünü ilgilendiren bir mesele konuda aşk olduğuna göre. bu boşanma. erkek boşanamadığı için kadının fal baktıranın önünde ilşkisi için engel oluşuyor.

dikkat ettim tesadüfmü bilmiyorum hep aynı kişi hep aynı soru gibi geldi. lütfen bir kişiye baktıktan sonra aynı kişiye 1 ay bakım yapmayınız ben bazı durumlarda 3 ay aynı kişiye bakım yapmıyorum. tarot sadece kehanet bildirmez. aynı zamanda kehaneti gercek yapar dikkatli olunmalıdır

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
çok teşekkür ederim.Fal baktığım kişi aynı kişi değildi önce bunu belirtmek isterim.

Kartların ters anlamlarını kullanmama gerek yoksa bende sizin gibi yapabilir miyim?

Son olarak da genel anlamda yorumlar bir öncekinden daha mı iyi ?
Şimdiden tşkler.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
hayır yorumlarınız daha yeterli değil çok yüzeysel. kartla bütüğnleşmeyi öğrenmelisiniz.

tercih sizin içinizden ters yorumlamak gelmiyorsa yorumlamayın. örneğin benim kartlarım 101 tane birde 44 tane olanda var. kartlarımı ben seçiyorum eklemeler yada çıkarımlar yapıyorum. kendi yöntemimle bakıyorum hoş ben 12 senedir bakıyorum. zamanla olacaktır. kartlara bakın uzun uzun bakın elinizdeki kitapcığı okursunuz tamam ama ona bakıp yorum yapmayın. kartlarınızla oynayın.

dış etkenler asılan adam : bunu yorumlyamadım.

Bu kart bize en basit anlamda beklememizi söyler. dış etkenlerde duruyor kart yani soru sorduğu kişi ya da soruya dahil olmasada cevrenin bakışıdır bu kart.

özel hayatı ilgilendirdiğine göre basitçe şu yorum yapılır. karşıdaki kişi sizin hakkınıda şuan birşey düşünmüyor kendisni beklmeye almış zamana bırakmış bazı şeyleri. sevdiğini ya da sevmediğinide bilmiyor. beklediği bazı şeyler (bu kart 6 karttan sonra geldiği için zamanın az olduğunuda anlatır) ama çok zaman yok kısa zamanda bekledklerini tamamlayacak ve size net bir cevap verebilecek. fazla üstüne gitmeyin zorlamayın kararını olumsuz etkileyebilirisniz.

10 kartla beraber yorumlanmaya devam edilebilir.
kader aşıklar: seçim yapmak zorunda olduğunu eğer bunu yaparsa yeni ve güzel bi hayatın ou beklediğini yorumladım.

demekki karşıda kişi bekleyecek sorunda fal baktıran için olumlu bir cevapla dönecek. uzun uzun yoruma yapılabilir bir ara tek bir kartla ne kadar uzun b yorum yapılabileceğinede örnek gösterebilirim

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Ben ilişkilerle ilgili tarot bakarken 7 tane kartı ilişkisi için, 7 tane kartı aile ve iş hayatı için bakıyorum. Sonra da 2şer ya da 3er kart istiyorum. Gelen kartlara göre yorumuma devam ediyorum. Benim şahsi fikrim belirli yöntemlere göre değilde içinden geldiği gibi kartlara yön vermen. Diğer türlü kartların yorumlarına takılıp kalıyorsun. Kendi yorumunu katmıyorsun. 2şer 2şer aç kartları içinden geldiği gibi yorumu yapman.

irem-

Kayıtlı Üye
bana keltik haç yöntemi kolay geliyor.ipek beze sarın kartlar deniyor bu doğru bilgimidir?

origanum

Yönetici
bana keltik haç yöntemi kolay geliyor.ipek beze sarın kartlar deniyor bu doğru bilgimidir?

Kartlar kesinlikle ipek beze sarılmalıdır, sizden başka kimse de ellememelidir, yani fal bakmamalıdır onlarla. Mümkün olduğunca yanınızdan ayırmayın, ilgi gösterin kartlarınıza.

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
arkadaşlar birşey sormak istiyorum.Ben tarot kartlarımı aldım ve ilgilenmeye başladığım günden beri geceleri çok uyanıyorum ve daha da uyuyamıyorum.Bu kartların bir etkisi olabilir mi yada ben çok fazla pimpirkliyim ondan mı?

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Bende fal baksam ya da fal bakılan ortamlarda uzun süre kalsam esnemeye ve sıkılmaya başlıyorum. O günüm hep huzursuz geçiyor.

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
arkadaşlar bi sorum olacak..ilişki açılımında erkeğin yada kadının sorununda güneş yada yıldız gibi enerjisi yuksek şans kartları çıkıyor.bunları sorun olarak nasıl yormalıyım? buralarda çok takılıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Charmed

Kayıtlı Üye
Bana göre yıldız her zaman iyi değildir. Yıldız umut demektir ve bazen boş umutlar olarak yorumlanır.
Güneş iyi bir karttır aydınlıktır; bu durumda sorun kişinin fazla aydınlık beklentilerinin olmasıdır.

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
tşkler takıldığım şu olumsuz durumlara sorulara vs. güzel kartlar gelınce yoramıyorummm :(((

laragökçe

Kayıtlı Üye
bende başlamak istiyorum henüz kart ve kitap almadım ilk önce tarotu araştırıp siteden bilgi alıyorum.sayfalarca not aldım çok teferruatlı ve ilgi çekiciymiş..

laragökçe

Kayıtlı Üye
harika olur.lütfen ertelemeyin bende kartlarla nesıl bütünleşilir bir araştırıyım..

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
sevgili URUMHAMATAHAYİL bir ara müsait olunca tek bir kart üzerinde ne kadar uzun yorum yapılabılır bunu gösterecektin.Umarım unutmadın :D

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
arkadaşlar bugün bir ilişki açılımı yaptım kendime.
ben terazi burcu bu yuzden kılıç kraliçesi
nişanlım akrep oda kupa kralı seçtim.

1-büyücü : şuanki durum bunu yorumlayamadım.
2-kupa kraliçesi
3-kupa yedilisi
4-kupa sekizlisi
5-değnek prensi
6-para ikilisi
7-güneş
8-kılıç şövalyesi
9-imparatoriçe
10-değnek dokuzlusu
11-para sekizlisi
12-kılıç ası

çok karmasık geldi bana aradaki durum buyucu ve sonuç kılıç ası bunları hiç yorumlayamadım..

birde erkekten kadına duygular dendiği zaman kraliçe çıkması????
beni aldatıyor mu acana para 2 lisi de beni çok düşündürdü..lütfen yardımm

daha doğrusu ben bu kişi kartlarını yoramıyorum hep kişi olarak yormak zorunda hissediyorum kendimi.bazen ilişkinin durumunda bi kral çıkıyo yada prens bunu nasıl yorumlayabilirim..lütfenn yardımmmmmmmm

Elissa

Kayıtlı Üye
Ben de yeniyim,hem de çok..kitapçıgı okudum ama aklıma takılan bir şey oldu,anlamadım.Büyük arkana küçük arkana diye ayrılıyo ya.. tarot açılırken sadece büyük ya da küçük arkana ayrı ayrı mı kullanılıyor ya da hepsi birden mi ?Belki çok basit bir şeydir ama ben emin olamadım.Yanlış bişey yanlış bir yere yazdıysam kusura bakmayın,buraya daha yeni üye oldum.

Elissa

Kayıtlı Üye
Bir hafta oldu kartları alalı.Ama şimdi onları elime aldıgım zaman çok esnemeye başlıyorum,almadan da sadece kitapçıgı okurken ya da internette okurken tarotla ilgili yazıları yine çok esniyorum,gözlerimden yaş akmaya başlıyo,sonra da başım ağrmaya.Acaba hep böyle mi olucak?