İskambil falı 2 (Detaylı yorumlama)

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bu kötü bir enerji değildir değil mi?

repece

Kayıtlı Üye
Sevgili angel777 bize kendi yaptığın açılım ve yorumunu yazacaktın :)inan kaç gündür bekliyorum.

Unuttun mu bizi yoksa :((

Angel777

Kayıtlı Üye
Yok unutur muyum hiç sizi. :) Çok özür diliyorum, yoğunum bu aralar, en uygun zamanda açılımı yazmaya çalışacağım. :)

repece

Kayıtlı Üye
Tamam çok sağolun heyecenla bekliyor olacağım teşekkürler...

ebru evrim

Kayıtlı Üye
13 açılımda yan yana sinek kızı, maça 9,kupa 6,kupa 7,sinek 8, karo 10, sinek vale, sinek 6, sinek 10, karo 8, maça 8, maça 7 , maça 10 çıktı. Hiç bir şey anlamadım :(

Angel777

Kayıtlı Üye
Örnek bir açılım.
Desteyi bölüyoruz- Çıkan kartlar Kupa as ve karo 7. Ev içinde güzel bir buluşma. Aynı zamanda Maça as gibi de yorumlanabilir.
Fal bakacağımız konu: Aşk. Kart kupa 9.
Bu durumda belirleyici kart da kupa 9 olacaktır. Kupa 9 çıkana kadar çekiyoruz kartları üçer üçer. Kupa dokuz çıktı. Sol tarafında karo as ve sağ tarafında Sinek papazı. Aşk ile ilgili bir haber. Aşık olduğunuz ve ya haberi alacağınız kişi.
Şimdi gerekli yerlere kartları da ekliyoruz. Aşk kartının altına bir, üstüne kapalı şekilde 4, açık şekilde bir kart koyalım. Ve en yukarı 3, en alta üç, sola ve sağa ikişer kart koyalım. Böylece her yönde 3 kart kalıyor. Kartları açalım.Aşk kartının altında maça 9 var. Bu aşkın aslında karasevda olduğunu gösterir. Üstündeki 4 karta bakalım. Maça 7 (Ters), maça as (ters), sinek 9, maça kızı. Bu aşk gözyaşlarıyla yürüyen imkansız bir aşktır. Aşkta darbeler var ve bu aşk sevene darbelerini vuruyor. Aşkın platonik ve ya cevapsız olduğu muhtemeldir. Saygı ve arkadaşlık unsuru olan sinek 9 vardır. Yani bu kişilerden biri diğerini arkadaşça, öbürü ise aşkla seviyor. Fakat işin içine büyü de karışmış. Seven sevmeyene büyü yaparak çekmeye cezbetmeye çalışmış ve ya aşık etmeye çalışmıştır.
Sol tarafa bakalım; Karo as, kupa kızı ve kupa 7. Bu konuda bir kadınla görüşme yapıp, konu hakkında konuşmayı düşünüyor. Pek iyi olmayacaktır çünkü soldadır bu. Sağ tarafta, sinek Papaz, Karo 9 ve Karo kız. Hmm, taşlar yerine oturuyor gibi. Sinek papazımız aslında karo kızına aşıktır. Kupa 9 kartını kullandığımız için, karo 9 aşk olarak yorumlanır bu durumda. Üste bakalım; Maça 6, sinek 8 ve maça vale. Uzun bir yolculuğa, uzaklaşmak için bir tatile çıkılacak, yeni insanlarla tanışılacak, konuşulacak ama boşuna. Burada bunu yorumlamak için derin sezgilere ihtiyaç vardır. Ki ben bunu unutmak için olan bir yolculuk olarak hissediyorum. Bu sevenin düşünceleridir.
Alta da bakalım,
Altta onun dikkate almadıkları var. Dikkate neleri almıyor bir bakalım.
Sinek 6, Sinek 10, Maça 10. Yolculuğa çıkarak para kazanabilir bu kişi. Kazanacağı bu büyük paralar onun hayatını değiştirecek. Ama umurunda bile değil. :D

Kartları toplayıp çıkarmayı yapmayacağım, çünkü zaten anlamsız olacak, hemen üçlü üçlü açılıma geçelim.
Kartları karıştırdık ve üçer üçer çekiyoruz.
Kalbine: Kupa 9; Karo 7; Kupa 8 (Aşk konuşmak istiyor, buluşmak istiyor, aşk hakkında konuşmak istiyor. Ki Kupa 9 ve kupa 7 çoğu zaman cinsel ilişki olarak yorumlanabilir.)
Kendine: Maça 7; Maça vale; Karo 9 (Bu aşk acılı ve sonu boş bir hüsran)
Evine: (Aşığın evine)Maça kızı ; maça as; Kupa as (Evinde huzur ve saygı var, sık sık kutlamalar yapılıyor, fakat evine büyü var.)
Ne oldu: Karo As ; Karo 6; Kupa 6 (Hep haber bekledi, haber peşinde koştu gibi.)
Ne olacak: Karo papaz, karo kız: Karo papaz; Sinek as. (Malesef bu aşk olmayacak, çünkü sevidiği kişi başkası ile resmi dairede evlenecek.)
Ne bekliyor: Sinek as; karo 8; maça 7 (ters)- Sevdiği kişi ile buluşacak, güzel bir sohbet yapacak fakat gözyaşlarına boğulacak acısından.
Ne ile kalacak: Maça Papazı; Sinek 9: Karo valesi. -Saygı duyduğu bir erkekle evlenecek aşık kadınımız, fakat hayatında hala ufak zorluklar ve aşkına olan özlem kalacak...

13 acılımdayanyana sinek kızı, maça 9,kupa 6,kupa 7,sinek 8,karo10,sinek vale,sinek6,sinek10,karo8,maça8,maça7,maca 10 çıktı bişi anlamadım :(

Öncelikle imla kurallarına uyunuz. İkincisi eğer hiç bir şey anlamadıysanız kartların anlamlarını bir yere yazın ve birleştirmeden sırayla okuyun. Sadece ben yorumlarsam olmaz. Üçüncüsü neye baktığınızı ve bakarken anlamları bilip bilmediğinizi bilmiyorum. O yüzden detaylı şekilde açıklayınız. Ve 13 açılım hangisiydi ben onu da anlamadım.

ebru evrim

Kayıtlı Üye
ilk gösterdğiniz fal içerisinde ne ile başalayan sorulara cektiğimiz kağıtlar vardı ya yan yana gelince anlam ifade eden aşk için bakmıştım ama anlayamadım mesela yaşlı bi kadın hasta var onun yanına gidilcek ve sevgiliyle sohbetmi olacak gibi ...

Angel777

Kayıtlı Üye
Yorumlama istediğiniz için mesajlarınızı buraya taşıdım.
Yorumlanması en kolay açılımlardan biridir. Bakın mesela şöyle.
İnliyor: Maça kızı
Sızlıyor: Maça 9
Kapı açıyor: Kupa 6
Sakinleşiyor: Kupa 7
Şimdi: Sinek 8
Bir saat sonra: Karo 10
Akşama:Maça vale
Bütün geceye: Sinek 6
Ne oldu: Sinek 10
Ne olacak: Karo 8
Ne bekliyor:Maça 8
Ne ile rahatlayacak: Maça 7
Ne ile kalacak: Maça 10

İnliyorda maça kızı var. Büyü ile inliyor o. Majikal uygulama ile acı çektiriliyor ona.
Sızlıyor: Maça 9: Hastalıkla sızlıyor. Büyük ihtimalle aşk ve ya hastalık majisi etkisinde.
Kapı açıyor: Kısa bir yolculuk işlerini çözecek.
Sakinleşiyor: Kupa 7: Bir sohbet onu sakinleştirecek.
Şimdi: Sinek 8: Biriyle bir konuşma, görüşme yapıyor.
Bir saat sonra: Karo 10. Para kazanacak. Büyük ihtimalle bu bir iş görüşmesiydi ve görüşme tatlıya bağlanacak.
Akşama: Maça vale. Boş bir akşam geçirecek.
Bütün geceye: Gece yolculuğa çıkacak ve ya çıkmayı düşünecek.
Ne oldu: Sinek 10. Eskiden iyi para kazanıyordu ve zengindi.
Ne olacak: Karo 8. Bir arkadaşı ile önemli bir görüşme yapacak.
Ne bekliyor: Maça 8. Kavga edecek ve geridönüşü olmayan yollara girebilir.
Ne ile rahatlayacak: Maça 7. Eğer maça 7 ters ise ağlayarak rahatlayacak, ki bana kalısa tersti. Eğer değildiyse bir kavga ile rahatlayacak.
Ne ile kalacak: Maça 10. Beklenmedik olaylar ve farklı bir hayat ile.

repece

Kayıtlı Üye
Örnek açılım için teşekkür ederim sevgili Angel777 emeğinize ,yüreğinize sağlık..

Yorumlama tarzınız çok güzel geliyor bana örnek almaya çalışıyorum ama olmuyor çünkü kartlara bakışımda hep başka şeyler söyleyesim geliyor.

Sizi yormak istemiyorum ama bu işi de en güzel şekide sizden öğrenecek gibiyiz yani böyle bir inancım var.
Bir ricam daha olsa :)) siz kartları yazsanız bunun anlamı nedir? gibisinden bizlerde yorumlarda bulunsak; sonra siz kontrol etseniz ve bize doğru yorumu söyleseniz. Böylece siz öğretmenimizle biraz daha fazla pratik yapsak nasıl olur ?

Benimkisi sadece bir öneri eğer kabul ederseniz...:)

Angel777

Kayıtlı Üye
Çok güzel bir öneri bence. İyi o zaman, ben kart kombinasyonları atacağım, siz yorumlamaya çalışın. :)
Para için yapılan bir açılım var diyelim. 7 kart çektik. Şu kartlar çıktı:
Kupa as; Karo 10; Karo as; sinek 6; karo 8; maça 7; Ters maça as
Hadi bakalım yorumunuzu alayım. :)

repece

Kayıtlı Üye
Kupa as; Karo 10; Karo as; sinek 6; karo 8; maça 7; Ters maça as

İşle ilgili bir yolculuk var ve bir konuşma, görüşme yapılacak küçük paralarla ilgili evinde haber bekliyor kişi.İki tanede as çıkmış olumlu bir beklenti söz konusu galiba.Fakat beklemediği bir darbe alacak ve tartışma yaşanacak gibi.

Diyorum ben :) :)

Angel777

Kayıtlı Üye
Doğru fakat yerlerini değiştirelim. Evinde oturup para için haber bekliyor. Ve yolculuk haberi alır. Yolculuk sonunda bir görüşme yapar ve görüşme darbe ve kavga ile sonuçlanır. :)

repece

Kayıtlı Üye
Evet kesinlikle haklısınız :)

Bu harika oldu işte çok verimli bir çalışma olacak önerimi kabul etttiğiniz için sonsuz teşekkürler.Başka açılım var mı ?ben iskambil sınavlarını çook seviyorum galiba eminim diğer arkadaşlarda görünce çok sevinecekler çünkü çoğunun haberi yok :)

Angel777

Kayıtlı Üye
Evet ama buna da çözüm bulmak lazım, çünkü mesela bu durumda her kes bir birinin yorumundan etkilenerek yorumlayacak kartları.

repece

Kayıtlı Üye
Ben kendi adıma söyleyeyim kimsenin yorumuna bakmayacağım ,kendim ne düşünüyorsam onu söyleyeceğim zaten yanlış olursada öğretmenim beni uyaracak büyük ihtimalle:)
öğrenmek isteyen kopya çekmesin derim kısaca.:)yoksa yol alamayız. :)

Angel777

Kayıtlı Üye
Peki o zaman bir açılım daha size. Kişinin sizi sevip sevmediği ile ilgili bir açılım yapılıyor ve desteye soruyor Filandan doğma filan, filandan doğma filanı seviyor mu gibi. Kendinize fal bakamazsınız, kartların cevap vermesi çok düşük bir ihtimaldir.
Evet bakın kartlar şunlar. İlk başta Kupa 7 ve Sinek 9.
Sonra size gerekecek kart kişinin kartıdır çünkü kişiye bakacaksınız sonuçta. Sinek Papazı diyelim yine. Sinek papazının altında sinek 10; üstünde karo 10, maça papazı, kupa ası, ve maça 6. Açık kart kupa 6. Üstünde maça valesi, sinek valesi, sinek 8.
Solda Karo ası, Maça 7, kupa kızı. Sağda Kupa valesi, karo valesi, maça ası.
Altında Maça 9, Maça kızı, Sinek ası.

Hmmm devam edelim. 7 Kart çekildi. Maça ası, maça 7, maça 6, maça kızı, Maça 9, Sinek 6, maça 6. Burada yorumu ve durumların nasıl olduğunu açıklayın.

Şimdilik bu kadar, aşk için olduğundan kısa kesiyoruz. :) Bu arada yorumları metin olarak değil de, Word document olarak yükleyin, çünkü buraya yazınca insan iradesini kontrol edemeyip okuyor. :) Ben sonra taşırım onları metin olarak.

repece

Kayıtlı Üye
Bu da benim kendi yorumumum inşallah olmuştur.

İlk iki karta göre biri diğerine saygı duyuyor diğeri ise sevgiye dair konuşma istiyor.Yani biri aşık diğeri sadece saygı duyuyor gibi geldi.

Sinek papazı çok para konusunda düşünüyor yada çok parası olsun istiyor.Ona yardım edecek olan bir adamdan küçük paralar olmak için o kişinin evine gitmek düşüncesinde.Borç mu isteyecek nedir?

Kumral genç bir adamla resmi bir görüşme var fakat boşuna

Solda kötü düşünceleri var:aşık olduğu kadınla bir kavga sözkonusu yada kavgalı bir haber

Sağda iyi düşünceleri var:aşk ve iş zorluklarını yeneceğini ve bunu kutlayacağını umuyor.

Dikkate almadıkları ;evine yapılan hastalık yada zarar büyüsünü dikkate almıyor yada haberdar değil bundan

Maça ası, maça 7, maça 6, maça kızı, Maça 9, Sinek 6, maça 6. :işle ilgili gideceği uzak mesafe yolda büyüden dolayı hastalanma sözkonusu ve kavga sözkonusu.Yada önce kavga edecek sonra hastalanacak oysaki kutlama yapmayı bekliyordu.

Dedim ama çokta zorlandım yani inşallah doğru bişeyler söyleyebilmişimdir.:)
Aşktan ziyade iş gündeme oturmuş