yorumlarınızı bekliyorum

pinky

Kayıtlı Üye
ablam eşinden boşandı. 6 yaşında bir oğlu var. ayrıldıkları 3-4 yıl oldu. eşi şimdi evlenmiş başka biriyle ablam yeni öğrendi. aslında tekrar istiyordu bir araya gelmek. şimdi çok ama çok üzgün. tekrar dönmesi için dua ediyor. sizce bu günah olur mu? yani sonuçta ablam boşanmak istemedi. eşi bırakıp gitti ve boşanmak zorunda bıraktı. ablam kahroluyor hergün. büyü yapıldığını düşünüyor. bu durumda eşinin dönmesi için dua etmesi günah mı olur sizce

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Dua diyorsunuz zaten. Dua Allah'a yakarıştır. Dua etmek günah değil. Kötü düşüncelerimizden (ayrılsınlar diye bile olsa) kaynaklı olarak günah yazılmaz. Yalnız onu eyleme dökerse, ayrılmaları için birşey yaparsa o zaman Allah katında günahı vardır.

pinky

Kayıtlı Üye
evet ama deniyor ya hayır için dua edilmeli diye, yani ne bilim sonuçta o kişi de yeni evlenmiş ve siz onların yuvasının bozulması için dua ediyorsunuz. bu aslında Allah katında çok da hoş bişey değilmiş gibi geliyor bana.
ama şöyle de bir ayet var ya, sizin şer gördüklerinizde hayır, hayır gördüklerinizde de şer vardır. diye belkide o ikisinin evlenmisi ve ablamı böyle eniştemin ahıyla geri bırakması şerdir. yani bu kadının gözyaşları üzerine gitti yuva kurdu. kendisini razı etmeden boşandı ve ortada bıraktı, evden çıkmaya zorladı. bunlarıda düşününce insan...

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Yaratıcıyla konuşma yoludur dua. Rabbim bir çok ayetlerinde de duaya ehemmiyet vermiştir. Dua etmek günah olmaz aksine insana huzur ve değer katar. Yule'ninde dediği gibi bunu eyleme katmak, ayrılmaları için çaba harcamak kesinlikle iyi bir şey değildir. Tavsiyem ablanız dua etmeye devam etsin. Eğer hayırlısıysa zaten duaları kabul olur. Eğer değil ise Rabbim ona daha hayırlı olanını nasip edecektir, emin olun.

Salick

Kayıtlı Üye
En iyisi Yaratan dan kendisi ve oglu icin hayirli olani istemek, istedigi hayirli degil ise gonlunu buna razi etmesini dilemektir. Tekrar biraraya gelseler ayni seylerin yasanmiyacaginin garantisini kim verebilir. Haklarinda hayirlisi olsun..

Alfapollo11

Kayıtlı Üye
Benim şahsi düşüncem istihare yapardım hayırlı olup olmadığı istiharede çıkıcaktır ona göre bi yol çizerdim. Ama dua etmekten kaçınmayın dua ederken çok isteyin çünkü vereceği hiçbirşey Allah'a ağır gelmez Vesselam gerisi israfi kelam.