Yıldız düşüklüğü

xabdullah42

Kayıtlı Üye
İş
Grafik Tasarımcı
Arkadaşlar selam kısaca kendımı tanıyım;
ben 20 yaşındayım fazla arkadasım yok sevgılım yok yalnızım aılemle yasıyorum aslında yay burcuyum ve yukselenım aslan çok dışa donuk enerjık bırıyım unıversıte yıllarımda oyleydım fakat suanda o durumumdan eser yok..

aileme çok büyü yapılmıs zamanında hatta suan amcamdada musallat etkılerı var..

gündüzleri dişimi gıcırdatıyorum (bilinen bruksızımın aksine geceleri yapmıyorum)
çoğu gece yatmadan önce ölümü düşünüyorum(derin degil ama genel dusunurken aklıma gelir hep)

aslında ben liseden beri böyleyim fakat üni 2.sınıfta namaza baslayınca hersey cok guzel olmaya basladı sanırım yıldızımmı yukseldı bılmıyorum
arkadaslarım oldu sevgılım oldu sosyalleştim vsvs.

fakat bir günah ısledım namazı bıraktım unıversıtem bıttı ıstanbula dondum sevgılımden ayrıldım anlıcanız benım derdım şunlardan bırı olabılır mı?

-geçmişten kalan büyülerin bana sıçraması / etkilenmem
-işlediğim günahtan ötürü yıldızımın tekrar düşmesi
-sadece psıkolojık

ama bence psıkolojık degıl ben bılıyorum kendımı aslında cok enerjık ve dısa donugum fakat hayat sartları benı yalnız olmaya ıtıyor.. sizce ne yapmaylıyım

Seuta

Kayıtlı Üye
Yildiz düşüklüğüne kesin bir çare yoktur benim bildiğim sadece dua

Ü

Üye silindi 58480

Yildiz düşüklüğüne kesin bir çare yoktur benim bildiğim sadece dua

Yildiz dusuklugune care nasil olmaz ?
Yildiz yuksekse kisi ulaka, cekismeci, itici, utanmaz, arlanmaz, hem suclu hem guclu olur. Yanlarinda duramazsiniz.
Yildiz dusukse kisi icine kapali, cekinge, psik9olojik olarak zayif, edilgen olur. Boylelerini yaninizda istemezsiniz belki de.

Yildiz yuksekse yavaslatmak icin imtihana olursunuz. Dusukse yukseltmek icin imtihan olursunuz.

Guc fazlaysa kisi zalim olur, az ise kisi korkak olur. Gucunu hakta ve ihlasta bildi mi kisi cesur olur ! Bunu yildizin konumu belirlemez.
Akil fazlaysa kisi deli olur, az ise ahmak olur. Aklini hakta bildi mi kisi hikmet ve ilim sahibi olur. Bunu da yildiz belirlemez.

sin valor

Kayıtlı Üye
Liseden beri böyleydim namaz kılınca sosyalleştim sevgilim oldu, geri namazı bıraktım, günah işledim üniversiteyi bıraktım sevgilimden ayrıldım. Gibi orantıları kurarken hata yapıyorsunuz. Namaz kılan birine, sevgili hak getire. Namazı düzgün kılan birinin böyle şeylerde eli ayağı olmaz, bunda başta bir anlaşalım. Namaz şeriat hükmü içindedir, dolayısıyla öyle çağın ruhuna bakılıp esnetilemez uyarlanamaz.
Geçmişten gelen bir büyüden bahsedilemez, velevki var; büyü ne kadar güçlüde olsa büyülenen kişinin bir sözüne bakacak kadar pamuk ipliğine bağlı acziyettedir. İşediğin günahtan ötürü müdür? Kişinin kendi günahını hangi dereceden cezalandırdığına bağlı olarak olabilir.
Ve insanların arzdaki salınışı kesinlikle yıldızlara bağlı değildir ki, yıldız düşüklüğü yüksekliği vs. bahsedilsin, senin sorunun amaçsızlık ve yöntemsizlik

gizemlidrn

Kayıtlı Üye
Çok güzel yazılar gene. Severek okuyorum elinize sağlık :)

SakuraMD

Kayıtlı Üye
Ben olayın psikolojik tarafı hakkındaki görüşlerimi açıklamak istiyorum. Öncelikle yalnızlık hissi vs bunlardan hafif depresyon başlangıcı sezinledim. İnsanlar sevmedikleri insanların etrafında olunca sevmedikleri bir çevrede olunca otomatik olarak içlerine dönerek yalnızlaşma eğilimindedirler.
Üniversiteye gidince ortama alıştıktan sonra insanlar gerçekten çok fazla sosyalleşebiliyorlar. Tahminimce sende de böyle oldu. Arkadaş ortamı oldu açıldın sevgilin oldu vs ama eve dönünce her şey bitti. Bitti çünkü sosyal ortamından uzaklaştın elbette artık oradakiler seninle arkadaş kalamazlar. Çünkü onlar, senin dostun değiller en fazla birkaç senelik tanıdığın kişiler. Dost ve arkadaş ayrımı çok önemli.
İkincisi sevgilin olabilir ayrılabilirsin mesafe vardır anlaşmazlık olmuştur vs bunlar çok doğal. Ayrıca sevgilinin olmaması seni yalnız bir insan yapmaz. Mutlu olmak için sevgiliye ihtiyacın yok.
Sana tavsiyem mezun olduğunu tahmin ederekten iş bulmanı öneririm. Yeni ortam yeni uğraşlar yeni kişiler senin tekrar modunu yükselticektir. Böylece yeni arkadaşlar da edineceksin. Sürekli evde olduğun müddetçe bir arkadaş ortamı bir sosyal çevre kurman oldukça zor olucak çünkü.
Yaşın genç bir işe gir, iş olmazsa bir kulübe katıl, ismak kursları var onlara katıl. Bir sosyal etkinliğe katıl anlayacağın. Boş oturmak kadar insanı yoran başka bir şey yoktur çünkü....