Yerime istihare yapacak birini arıyorum acil yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sondua

Banlı Kullanıcı
Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

birisi benim yerime istihare namazı kılıp niyetimin hayırlı olup olmadığını bana bildirebilir mi acaba

yerine istihare yapılır yapılmaz konusuna lütfen girmeyelim .

Yardımcı olacak kişi varsa yardımcı olacağını söyleyip istihare yapıp haber verirse sevinirim.

Bunun dışında lütfen tartışmaya mahal verecek şeyler yazmayınız.
Şimdiden Allah razı olsun.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Sizdende Allah razı olsun. Tartışma içerecek birşey kimse yazmak istemez. Sadece yardım isteme uslûbunuzun yanlış olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.Umarım yardımcı olacak bir arkadaşımız çıkar forumdan.

Sondua

Banlı Kullanıcı
daha öncede yardım istedim ama hep tartışma çıkarıldı ben sadece yardım istiyorum

özellikle yazdım tartışma yaratacak şeyler yazmayın diye siz hemen tartışma yaratacak bişey yazdınız
nerejimizi tartışmak yerine birbirimize yardım etmek için kullanalım bence
t
Lütfen yardım etmeyecek kimseler yazmasınlar

Yardımcı olmayacaksanız lütfen cevap yazmayınız
Teşekkür ederim.

4

43887

Sitemizde bu tür uygulamalar yapmak ve üyelerden istemek yasaktır.Ayrıca konu açarken acil ,yardım gibi önem arz edecek fakat çok da acil olmayan konu başlıkları yazmak da yasaktır...İyi forumlar...

Sondua

Banlı Kullanıcı
nefertiti bizler hepimiz insanız
insanların insanlara yardım etmesi birbirlerinden herhangi bir konuda yardımk istemesi gayet doğal dır.

Asıl doğal olmayanb şey insanların birbirleriyle yardımlaşmalarını engellemek, insanları birbirinden soyutlamaktır.

Ben birinden namaz kılmasını istemişim yasak olduğunu söylüyosunuz.

ASIL yasak olan ve dinimizin LANETLEDİĞİ şey büyü dür . Sizin sitenizde bu konuyla ilgili her türlü paylaşım var. Oturunda islama aykırı uygulamaları yasaklayın siz önce

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Tabiki yardım isteyeceksiniz bu en doğal hakkınız.Dikkat ederseniz ben tartışma çıkaracak birşeyde yazmadım.Siz tartışmaya çok odaklısınız ve olayı ilk ele aldığınız nokta tartışma.Ayrıca herkesin cevap hakkı olan bir foruma "yardım etmeyecekseniz cevap yazmayınız" ne demek?Hem yardım hem kurallar silsilesi koymuşsunuz.Ben istihare konusunda gerçekten son derece deneyimli biriyim.İlgilenmemim sebebi yardım edebileceğimi düşünmemdi.Ancak yardım isteyen kişi kendi kendini bloke ediyorsa yapabileceğim birşey yok.Umarım bu yazdıklarımı tartışma başlatma isteği olarak ele almazsınız.Sadece benim görüşüm.Dediğim gibi umarımyardimcı olacak biri çıkar.Sağlıcakla kalın.

AJA

Elit Üye
Şimdi sayın sondua.Son duanızı istiyorsunuz gibi sitemizde.Size sorunuz kurallara aykırı da olsa cevap vereceğim; bunu sizin için yakınınızda biri yapmadı yada yapmıyorsa yada siz böyle birini aileniz çevrenizde bulamıyorsanız ,hangi düşünceye dayanarak suçladığınız bizden yardım istediniz ? Bizi karalayarak neye ulaşıcağınızı düşündünüz ?
Lütfen..Bu fikirlerinize önerim tek şu olucak,diyanet işlerine bir başvurun bu olabilyorsa dini içerikli sitelerden birine üye olup ''yardım edin acil koşun '' diye konular açın.
Bu sizinde bizim de hayrımıza oluaktır.

Konunuz malesef tavrınızdan dolayı kaldırılıcaktır.

Sondua

Banlı Kullanıcı
arkadaşım ben burada defalarca bu konuyu açtım her seferinde insanlar günlerce benimle yok başkasının yerine istihare yapılır mı yok hangi konuda istihare ytapılacakl diye haftalarca tartıştılar.

Bir Allah ın kuluda çıkıp tartışacağımıza iki rekat namaz kılıverelim ne kaybederisz demedi.

siz de çıktınız uslübunuz yanlış dediniz nasıl olmalıydı üslubum yalvarmamımı bekliyosun uz
Allah rızası için bir yardım edeceksiniz karşınınızdaki insanın size yalvaracak üslup ilemi yaklaşması lazım

ben peşinen söylüyorum arkadaşım

yardım etme niyeniz yok ise konuyu sulandırmayınız diye

bak yine aynı şeyi yaptınız konuyu sulandırdınız

bırakında yardım edecek kimse varsa gelsin yardım etsin

siz benimle burada oturup aylarca tartışırsınız ama 10 dakika da 2 rekat namaz kılıyımda insanlara bi faydamız olsun demezsiniz

çünkü ben bunu defalarca yaşadım

4 yıl oldu tam 4 yıldır 1 Allah ın kuluna bu konuyla ilgili istihare namazı kıldıramadım.

4 YILDAN BAHSEDİYORUM BEN SİZE

Ben şeytanın neler yapabileceğinide çok iyi biliyorum o yüzden tartışma yaratacak kişiler lütfen konuya dahil olmasınlar.

TARTIŞMADAN SADECE ALLAH rızası gözeterek yardım edecek sevabını Allah tan umarak yardım edecek kimse varsa yardım etsin değilse hiç bulaşmasın konuya

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Burada acil olan ne çözemedim.

Ayrıca birisi sizin yerinize neden istahare yapsın ki ?
siz çalışın maaşını ben alayım gibi olmuş bu

Sondua

Banlı Kullanıcı
arkadaşım niye herkes süper zeka cevaplar veriyor anlamıyorum ki.

Ben bir çok yol denedim. çevremde bu konuda yardımcı olmaya çalışanlar oldu. Fakat olağan dışı bir durum olmasa neden bu kadar uğraşıyım . 4 sene oldu bu konuyu çözüme kavuşturamadım.

Bu konuyla ilgili istihare namazı kılan kişiler bir sonuca ulaşamadılar.

Sizin kadar benimde aklım var sizler gibi bende düşünebiliyorum.
siz büyüyle ilgili her türlü paylaşımı yapıyosunuz burada İSLAMA KURAN I KERİME AYKIRI OLDUĞU halde

istihare namazı ki namaz islamın en temel ibadetidir. siz buna karşı geliyosunuz

bırakın yardım edecek kimse varsa etsin

yaa arkadaşım bunu anlatmaya çalışıyorum.

Sizler benimle bu konuda aylarca tartışırsınız ama Allah rızası için 10 dakikamızı ayıralımda şu namazı kılalım ne kaybederiz namaz kılmanın neresi kötüdür diye düşünmezsiniz.

Siz şimdi bana bu soruları sormadan tamam canım kardeşim 2 rekat namaz kılalım senin niyetin hayırlımıdır değilmidir bir baklaım deseni,z ne kaybedersiniz

burada nasıl büyü yapılır adlı konulara saatlerce bakıp okuyosunuz

konu 2 rekat namaz kılmak olunca neden yüzlerce bahane ve soru soruluyor ki

ben o namazı kıldığımda sonucuna güvenemiyorum ön yargım olduğundan rüyayı o şilde gördüysem diye

üzerimdeki yük ü atmak için böyle bişey istiyorum
konu bu kadar hassas olmasa umrumda olmaz kimseyede çene dökmem

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Öncelikle burası islami bir site değil ki islama kurana aykırı olup olmadığına bakılsın,buna rağmen bizlerin islami konular konuşmamıza izin veriliyorsa biraz bunun kıymetini bilmek lazım.
ikincisi islama kurana o derece bağlıysanız neden burada istihare ile ilgili soru soruyorsunuz ?
Ayrıca sizin adınıza yapılmasını istediğiniz şeyde bir havas uygulamasıdır bunuda bilmiş olun hani sen doğru yolda giden biricik insansın biz sapmışız ya bunu bi söyleyeyim dedim.

Efendim burada namaz var bu nasıl havas uygulaması olur diyorsan havas metodlarını biraz araştır bunu görürsün

namasteeee

Kayıtlı Üye
İş
Grafikerlik
İnternet te aradım az önce ve bu yazıyı buldum fayası olması dileği ile;

Değerli Kardeşimiz;
İstihare haktır. Hak olmakla birlikte sünnettir ve Resulullah (asm) in tavsiye ettiği bir uygulamadır. Ancak, Resulullah başka biri için istihare’ye yatmak gibi bir uygulamada yapmamış ve böyle bir durum hakkında hadis’te buyurmamıştır. Bu uygulama peygamber tavsiyesi olmamakla birlikte tasavvuf ehli arasında yapılan bir uygulamadır. Kişinin yerine istihareye yatan kimse takva yahut keşf ehli bir zât ise, o zaman itibar edilebilir.

İstihareye göre amel edilir mi? İstihareye göre amel etmek gibi bir zorunluluk yoktur. Elbette istihare önemlidir ancak istihareye göre amel etmek zorunludur demek yanlıştır.
İstihare’de yapılacak en güzel iş; Kişinin kendi istiharesi’ni yapmasıdır çünkü istihare ibadettir.

>>Kaynak<<

Sondua

Banlı Kullanıcı
arkadaşım ben sadece yardım istedim bakın konuyu nerlere kadar getirdiniz,

ben olacakları önceden bildiğim için baştan söyledim yardım etmeyecekseniz lütfen yazmayın diye

bakın yardım etmiyosunuz ama yazıyosunuz.

siz istihare namazını havas olarak göremezsiniz.

siz falan şahsın yapacağı iş insanlar için hayırlımıdır değilmidir diye istihare namazı kılarsanız Allah tan yardım istemiş olursunuz

Yani bir nevi dua duadır. Allah ım falanca şahıs bir iş yapacak yapacağı iş insanların geleceği için hayırlımıdır değilmidir bize bildir. Biz aciz kullarınız geleceği bilmeyiz ve aklımız ermez sen sonsuz güç ve kudret sahibisin sen bilirsin sonsuz merhamet sahibisin bizim iyiliğimizi düşünürsün bize hayırlı değil ise snucu bildir.

demektir.

Havas değildir.

Lütfen tekrar söylüyorum yardımcı lmayacak kişiler yazmasınlar enerjimizi boşuna harcayıp birbirimizi kırmayalım.

yardımcı olacak kişi yoksada yinede teşekkür ederim

yardımcı olamıyoruz demeniz yeterlidir
neden boşuna birbirimizi kırıyoruz yani

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Sondua adlı arkadaş sana bunu şeriatçı bir müslüman olarak söylüyorum (Malum ılımlı islam denen , Muhafazakar demokrat islam denen gibi islamın başka türlerini çıkardılar.) Neyse konumuza dönecek olursak burası bir parapsikoloji forumu islami bir site değil evet İslam'a göre büyü yapanlar kafirdir ve lanetlenmiştir.Ancak bunu söylemenin yeri burası değil ... He gel gelelim sitede islami havas ve islami bazı diğer uygulamarla ilgili bölümler var onları takip edebilir ve yorum yapabilirsin benim foruma kayıt olma amacımda bundan ibaret bende seninle aynı düşünceleri paylaşıyorum ama böyle bir forumda Niye büyü yapıyorsunuz demek kadar saçma bir şey olamaz ... Adamlar zaten günah olduklarını gayette bilerek yapıyorlar yani senin bunları söylemen birşeyi değiştirmez.Namazla ilgili birşey sorunca engelliyorlar diyorsun ancak 2 senedir bu forumdayım hiç islami konularda düşmanlık yapan görmedim yapsalar bile bunu açıkça belirtip bir saygısızlık yapmıyorlar ancak forumun bazı kurallarının ağır ve şimdiye kadar banlamayı bu kadar çok seven forum yöneticilerinide hiç bir yerde görmedim desem yeridir :cowboy:

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Burası bir buyu sitesidir bile bile uye olmuşsa kişi saygı duymak zorundadır.. Bende buyuye karşıyım fakat saygıda duyuyorum herkes ozgurdur kimseye düşmez yargılamak..

Ayrıca yöneticilerden izin almanız gerekir!!!

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Sayın sondua;

Gizlimabet Parapsikoloji Platformu, forumlarimizi incelediyseniz eğer sadece islami değerlerin paylaşıldığı bir yer değil. Biz burada tüm dinlere, inanışlara saygı çerçevesinde paylaşım yapmaktayız ve yapacağız, bu bir.
Her forum sitesinde olduğu gibi burada da belirli ve sizlerin isteğine göre bozulmayan kurallar var, bu iki.
Yardım istediğiniz konu site kurallarımız çerçevesinde, yardımcı olacak veya olunan kisi uzerinde olumsuz sonuçlarının olacağı düşünülerek yasaklanmıştır. Burada aslında siz her ne kadar farklı cikarimlar yapsanızda sizi korumayı amaçlayan bir durum var, bu da üç.

Belki size oyle gelmiyor fakat saldirgan paylaşım üslubunuz ve verdiğiniz cevaplar ayri bir mevzu ki bu şekilde aslında kendi konunuzu baltalayan kişiyi tekrar bir düşünün derim.

Ayrıca maji-büyü vb. gibi konuların paylaşıldığı bir yere gelip de karalayici üslubunuzun hoş görüleceğini saniyorsaniz, bu da diğer bir soruna yol açıyor.

Yardım istediğiniz konu için bir dolu islami forum sitesi zaten mevcut, neden bu sitelerden birinde paylaşım yapmıyorsunuz? Bu hem sizin hem de bizim için en hayırlısı olacak.

Iyi forumlar.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Aman aman cevap vermeyin arkadaşlar...
Biz ne kötü insanlarmısızda haberimiz yokmuş, konu sahibide bizi beğenmiyor zaten, madem yardımcıda olmuycaz uzatmayalım en iyisi.
Sadece aptallar ayni şeyi yapıp, farklı sonuç beklerler. Siz 4 yıldır defalarca ayni şeyi isteyip ayni sonucu almışsınız.
Bence farklı davranış şekli deneyin artık.

İstediğiniz şey, üyeler arasında kişisel bilgileri paylaştırmayı gerektirir, bu yüzden site kurallarına aykırı. Yardım bulamananın sebebide bu. Bence dermanını başka sularda ara...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...