Yeni,Şemsul Mearif El Kübra nın Aslı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Yeni,Şemsul mearif el kübra adında ki bu kitabı incelemem sonucunda,içeriğinin
% 90'nının yanlış ve çalışmayan uygulamalar olduğunu gördüm.Ticari amacı olmayan ve bir ilmi eser olan eski eser Şemsul mearif el kübra ile bu yeni Şemsul mearif el kübrayı bire bir karşılaştırdığımda da yanlış yazılmış tılsımlar,eksik dualar,kafadan atma vefklerle ve esmalarla karşılaştım.Sadece Ayetel kürsinin vefkiyle yapılan şifa uygulaması,cinlerden korunmak için bir dua ile vefki ve bir kaç tane de rızık ve bereket uygulamalarının doğru olduğunu gördüm.Bu da % 10 luk bir değere yansıyor.Sadece bu kitapla sınırlı değil,daha bir çok kitap da bu durumdadır.
Mesala siz bir bina inşa edeceksiniz.Elinizde ki malzemeler eksik veya elinizdeki binanın projesinde, temel planınız veya kalıp planınızın olmaması gibi.Bazı insanlar bu kitapları kullanıyor ve hiçbir fayda göremediği gibi zarar görüyor ve inançları zedeleniyor.Maddi ve manevi kayıplar yaşıyorlar.Bu da gösteriyor ki bu tür kitaplara itibar etmememizdir.

Maksimilyanus...

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Bazı ilimler herkes için uygun değildir,belirli nefs mertebesi gerektirir belki yaptığınız uygulamaları sonuç vermemesinin sebebi budur.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Sizin bahsettiğiniz konu farklı bir konudur.Burada bahsettiğimiz konuyla ilgisi yoktur.
Ayrıca sizin söylediklerinizi biz 20 yıl önce öğrendik.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Keşke birazda tevazu'yu öğrenseydiniz.

erman,Sen kime ne yazdığının farkındamısın.Tevazüyü senden öğrenecek değilim.Haddini bil ve sen önce saygılı nasıl davranılır onu öğren.Kim olursa olsun saygısız davranan ve bu davranışalarında ısrar eden karşılığını görür.uyarım Anlaşıldı sanırım...

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Burada tevazudan kasıt bu yazdığınız uyarıyı sürekli bizler söylerken siz neden acaba tekrar yazma gereği duyuyorsunuz? Herhangi bir maji uygulaması, ister batı ister doğu majisinde olsun piyasada satılan kitaplarda gördüklerinizin (esma vefkleri, bazı belirli ve kalıplaşmış uygulamalar dışında) işe yaramayacağı, uygulamaların kişiye özel olduğu barizdir. Bu yüzden konuyu kilitliyorum.

Ayrıca kimse burada birbirine hakaretvari sözlerle hitap edemez. Herkes birbirine saygı çerçevesinde konuşmak zorundadır. Karşınızdaki kişiye ''herkes karşılığını görür'' şeklinde ki tehdit içerikli uyarılarınıza dikkat ediniz. Kişinin davranışından rahatsız oluyorsanız eğer site yönetimine şikayetinizi iletmek yerine bu uyarıyı siz üstlenemezsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...