Yengeç burcunu neden bu kadar hassas?

AuroraBorealis

Kayıtlı Üye
Yengeç burcunun bu kadar hassas olmasının sebebi nedir? Sadece yönetici gezegenin ay olması durumu olduğundan açıklaması artık yeterli gelmemekte bana.Hayattaki amacının duygularını dizginlemek olması o kadar zor ki. Çığ gibi üzerine gelen karları durdurmaya çalışmak gibi.Tıkanıp kabuğa çekilmek istemesede kendini dış dünyadan soyutlamak zorunda kalmaktan çok sıkıldım.Tüm yengeç burçları böyle mi hissediyor ? Yoksa yengece yükselen yengeç olma durumu mu beni böyle etkilemekte ? Forumdaki yengeçleri desteğe çağırmaktayım siz nasıl baş ediyorsunuz? Çünkü ben çok yoruldum.Kendi inişlerimden çıkışlarımdan..Yine kendimi kabuğumda bulduğum bir dönemdeyim resmen eşimden başka kimseyle iletişim kuramıyor ;kurmak istemiyorum çünkü iki dakikalık bir arkadaşça muhabbette bile kişilerin art niyet (yada negatif enerji diyelim) yada egolarında kaybolmuşluğunu sezinliyorum ve istemsizce tüm iletişim becerilerim kitleniyor. Konuşmak istemiyor sadece tebessümle geçiştirebileceğim kadar geçiştiriyorum. Bu gibi bir duruma düştüğümde zar zor kendime yeten enerjim sömürülüyor resmen uyuklamak istiyorum.Bu gibi durumları tüm yengeç burçları yaşıyor mu ?

Calliope

Kayıtlı Üye
Yengeç burcunun bu kadar hassas olmasının sebebi nedir? Sadece yönetici gezegenin ay olması durumu olduğundan açıklaması artık yeterli gelmemekte bana.Hayattaki amacının duygularını dizginlemek olması o kadar zor ki. Çığ gibi üzerine gelen karları durdurmaya çalışmak gibi.Tıkanıp kabuğa çekilmek istemesede kendini dış dünyadan soyutlamak zorunda kalmaktan çok sıkıldım.Tüm yengeç burçları böyle mi hissediyor ? Yoksa yengece yükselen yengeç olma durumu mu beni böyle etkilemekte ? Forumdaki yengeçleri desteğe çağırmaktayım siz nasıl baş ediyorsunuz? Çünkü ben çok yoruldum.Kendi inişlerimden çıkışlarımdan..Yine kendimi kabuğumda bulduğum bir dönemdeyim resmen eşimden başka kimseyle iletişim kuramıyor ;kurmak istemiyorum çünkü iki dakikalık bir arkadaşça muhabbette bile kişilerin art niyet (yada negatif enerji diyelim) yada egolarında kaybolmuşluğunu sezinliyorum ve istemsizce tüm iletişim becerilerim kitleniyor. Konuşmak istemiyor sadece tebessümle geçiştirebileceğim kadar geçiştiriyorum. Bu gibi bir duruma düştüğümde zar zor kendime yeten enerjim sömürülüyor resmen uyuklamak istiyorum.Bu gibi durumları tüm yengeç burçları yaşıyor mu ?
yükselenim yengeç ve ben de böyle şeyler yaşıyorum

dünyalı

Kayıtlı Üye
ben demek ki odun olanlarına denk geldim :)
Esasen kendilerine gelince aramasan sormasan burnundan getirirler... bütün ilgi üstlerinde olsun isterler ama dışarıya karşı bence empati yoksunular. .. Hep bana banacılar yani....Ama sen kırılmışmısın üzülmüşmüsün aynı duyarlılığı taşıdıklarını düşünmüyorum. ...Herkesin bir kalbi var bi sende yok ki cancağızım :) :) :)

AuroraBorealis

Kayıtlı Üye
Esasen kendilerine gelince aramasan sormasan burnundan getirirler... bütün ilgi üstlerinde olsun isterler ama dışarıya karşı bence empati yoksunular. .. Hep bana banacılar yani....Ama sen kırılmışmısın üzülmüşmüsün aynı duyarlılığı taşıdıklarını düşünmüyorum. ...Herkesin bir kalbi var bi sende yok ki cancağızım :) :) :)
O duygu yoğunluğunu anlamadığın için böyle düşünüyorsun. Belkide fırtınada kaybolmuştu.Yoksa sen mi bana banacısın yada harbi oduna mı denk geldin bilemiyorum ikili ilişkiler hakkında kişileri tanımadan yorum yapamıyorum.
Evet bi bana banacılığı var. Bir ilgi sevgi seli sunar karşılığını göremeyince Yada onun anlayacağı şekilde göstermedikçe hırcınlaşır kırıldıkça kırdıkça kırarız👍 Akrep burcu musun 🤔

AuroraBorealis

Kayıtlı Üye
yükselenim yengeç ve ben de böyle şeyler yaşıyorum
The crown dizisinin Prenses Diana bölümlerini izlemeni öneririm. Tam bir yengeç görüyorum. Dışarıdan nasıl uzaylı gibi göründüğünüzü o zaman anladım.Hatta bir sahnesinde kraliçeye bile sarılıyor biraz anlayış görmek istiyor ama bunu zayıflık olarak görüyor kraliçe, çevresi ve eşi. İnsanlığını göstermek çoğu insan tarafından zayıflık olarak görülmüyor mu bu dünyada?

dünyalı

Kayıtlı Üye
O duygu yoğunluğunu anlamadığın için böyle düşünüyorsun. Belkide fırtınada kaybolmuştu.Yoksa sen mi bana banacısın yada harbi oduna mı denk geldin bilemiyorum ikili ilişkiler hakkında kişileri tanımadan yorum yapamıyorum.
Evet bi bana banacılığı var. Bir ilgi sevgi seli sunar karşılığını göremeyince Yada onun anlayacağı şekilde göstermedikçe hırcınlaşır kırıldıkça kırdıkça kırarız👍 Akrep burcu musun 🤔
hayır boğa burcuyum ama boğanın çoğu huyunu taşımıyorum. ..Sabır vs tamam ama genellikle tanıdığım boğalar mıy mıy bense yapacağım iş için uyumam o kadar tezcanlıyımdır...Ama tanıdıklarımı düşününce izlerken içim geçiyor :)

Yengeç burcuna gelince yeterince onları tanıyacak kadar vakit geçirdim onlarla ...duygusallıkları hikaye daha doğrusu ben incinmeyeyim de kırılmayımda korkuları var...Kandırılma korkularıda var....Ama başkaları kırılabilir yada onlar başkalarını kandırabilirler onlar için sıkıntı yok :) Hastalıklarını abartırlar da abartırlar ...Sanki diğer insanların sorunları yokta bir bu insanların sorunları vardır :)
daha yazsam oop :)

AuroraBorealis

Kayıtlı Üye
hayır boğa burcuyum ama boğanın çoğu huyunu taşımıyorum. ..Sabır vs tamam ama genellikle tanıdığım boğalar mıy mıy bense yapacağım iş için uyumam o kadar tezcanlıyımdır...Ama tanıdıklarımı düşününce izlerken içim geçiyor :)

Yengeç burcuna gelince yeterince onları tanıyacak kadar vakit geçirdim onlarla ...duygusallıkları hikaye daha doğrusu ben incinmeyeyim de kırılmayımda korkuları var...Kandırılma korkularıda var....Ama başkaları kırılabilir yada onlar başkalarını kandırabilirler onlar için sıkıntı yok :) Hastalıklarını abartırlar da abartırlar ...Sanki diğer insanların sorunları yokta bir bu insanların sorunları vardır :)
Tanıma fırsatı bulamadan bu kadar ayrıntılı gözlem yaptığını sanman (diyorum madem tanıma şansın olmadı) birinin canını fena yaktığını gösterir. Benim tanıdığım yengeçler genelde mükemmeliyetçi haksızlığa gelemezler ve bahsettiğin kaygılar mükemmeliyetçiliğinden gelir (ona göre mükemmeliyetçiLik neyse sapkınlığıda olabilir herkes güller içinde bir aileden gelmiyor neyse) . Evet sistemin sıkıntılarından dolayı sen kendini koru sistemlerin düzelmesi toplumla olur kafasındalar.Hatta bende uluslar arası bir şirkette çalıyordum.Ama ne uluslar tamamen kapitalist ve insanları iş yürüsünde ne olursa olsun zihniyetindelerdi.Sisteme karşı cıkıp eksiklerini söyleyebilen bi ben vardım. Herkes aksam eve iş sahibi olarak gitme derdindeydi.Senin gibileri konuşur ama sonra güç nerdeyse onun yanında olur kusura bakma .Kafama koyduğumu yaparım demenden çıkarım yaparak söylüyorum.Bilmediğinİ söyleyip bu kadar bilmeden yorum yapanda ne bileyim :D Ayrıca konunun yengeçin iyiliği yada kötülüğü değil.Memnun olsam böyle bir konu açmam. Sadece yengeç burcu ve astrolojiden anlayanlardan tavsiye almak için açılmış bir konu.Saptırma lütfen.

AuroraBorealis

Kayıtlı Üye

Bir de belki sadece onlar çözüm arıyorlardır da sorunlarını söyleyebilme cesareti gösteriyordur egolarına yenilmeden bir de böyle düşün😂

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Ağlak burçtur zaten. Drama kasarken çok samimi. Ters tepki görünce cadıya dönerler.
Dünya sizin etrafınızda dönmüyor. Sadece canınız sıkılmış. Herkes yaşıyor bu durumu.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Yengeç burcuna gelince yeterince onları tanıyacak kadar vakit geçirdim diyorum bana
Tanıma fırsatı bulamadan bu kadar ayrıntılı gözlem yaptığını sanman diye bir karşılık veriliyor.... Ne alaka ben hem tanıyıp hem gözlem yapamıyormuyum. .. Ben tanıdığım ve gözlemlediğim yengeç burcu insanını tasvir ettim....Onların o şekilde davranmaları için birilerinin canını yakmama sebep yok

ayrıca
Kafama koyduğumu yaparım demenden çıkarım yaparak söylüyorum.Bilmediğinİ söyleyip bu kadar bilmeden yorum yapanda ne bileyim :D DEMİŞSİNİZ de kazın ayağı öyle değil Ben boğa burcunun mıy mıylıklarını anlatırken YAPACAĞIM İŞ İÇİN UYUMAM O kadar tezcanlıyım yazdım....

Bundan kafama koyduğumu yaparım anlamı çıkmamalı ...

Ayrıca Ben Bilmediğimi söyleyip boş yorumda yapmadım ben bilmiyorum kelimesini kullanmamışım bile...

Kendi kafanızdaki düşünceleri kelimeleri ben yazmışım gibi göstermek nedir ben anlamadım...

Son düzenleme:

AuroraBorealis

Kayıtlı Üye
Yengeç burcuna gelince yeterince onları tanıyacak kadar vakit geçirdim diyorum bana
Tanıma fırsatı bulamadan bu kadar ayrıntılı gözlem yaptığını sanman diye bir karşılık veriliyor.... Ne alaka ben hem tanıyıp hem gözlem yapamıyormuyum. .. Ben tanıdığım ve gözlemlediğim yengeç burcu insanını tasvir ettim....Onların o şekilde davranmaları için birilerinin canını yakmama sebep yok

ayrıca
Kafama koyduğumu yaparım demenden çıkarım yaparak söylüyorum.Bilmediğinİ söyleyip bu kadar bilmeden yorum yapanda ne bileyim :D DEMİŞSİNİZ de kazın ayağı öyle değil Ben boğa burcunun mıy mıylıklarını anlatırken YAPACAĞIM İŞ İÇİN UYUMAM O kadar tezcanlıyım yazdım....

Bundan kafama koyduğumu yaparım anlamı çıkmamalı ...

Ayrıca Ben Bilmediğimi söyleyip boş yorumda yapmadım ben bilmiyorum kelimesini kullanmamışım bile...

Kendi kafanızdaki düşünceleri kelimeleri ben yazmışım gibi göstermek nedir ben anlamadım...
Valla kusura bakma yazılanı doğru okumadan cevap vermek benim hatam . hızla okuyup hızla cevap verdim o kadar dikkat etmedim çünkü benim için bir çözüm sen sorunun özünü çarpıtıyordun ben boğayı sorduğumu hatırlamıyorum benim sorum bu mu değil ben kafa dagıtacak tavsiyeler arıyorum konuşacak insanlar böyle sorunlar yaşanlar olmalı yadıgayanlar değil

AuroraBorealis

Kayıtlı Üye
Ağlak burçtur zaten. Drama kasarken çok samimi. Ters tepki görünce cadıya dönerler.
Dünya sizin etrafınızda dönmüyor. Sadece canınız sıkılmış. Herkes yaşıyor bu durumu.
Drama kasmıyorum şu anda tam tersi okuduğuma yemin edebilirim arkadaşın yazdıklarını şuan da yazılanı yanlış anlamak benim hatam evet kabul ediyorum.Yoğunken forma girmemek en iyisi en ufak yanlış anlaşılmadan gelen muhabbette bak. Evet başka insanlarda yaşıyor. Yaşamadıklarını idda etmiyorum.Aynı sorunu olan insanlarda yazdın diye açtım zaten konuyu.Etrafımdaki herkes zaten sen kırılmışsın diye geçiştiriyor. Belkide o yüzden öyle algıladım yazılanı. Kendimi yeterince anlabildiğimi düşünüyorum.

descartel96

Kayıtlı Üye
Bak aramasan sormasan burnundan getirirler kısmı kesinlikle doğru. Biri beni aramasa sormasa direk yokuş yaparım. Fakat kesinlikle empatimiz güçlü. Mesela birisi gözümün önünde ağlasın onun acısını hissederim. Fakat hislerim yüzünden o kişi ağlıyor olsa bile onun karanlık yanınıda hissederim. Bu yüzden ona göstereceğim bir merhametim varken cellat olan tarafımı kenarda bekletirim.
Yinede Zodyakın en aykırı burçlarıyız be. Anarşist ruhluyuz. Bakma anarşist tarafımız var.

Ilithyia

Kayıtlı Üye
İnsanları burçlarına göre yargılamak oldukça yanlış bence. Yetişkin insanlar genelde yükselen etkisinde ilerler zaten, güneş burçları temel özellikleri verir. Bu yüzden bütün yükselen yengeçler veya normal yengeçleri eşit tutmamak lazım. Bir de doğum haritalarını hesaba katarsak zaten işler iyice detaylanıyor.

Yengeç ise duygular ile yönetilen bir burç çünkü ay etkisi var. Narin, kırılgan, içe dönük olmaya yatkın olduklarından, olayları takmamayı öğrenmeleri gerekiyor. Anne arketipini temsil eden bir burçtur ayrıca. Sevdiklerini koruma iç güdüsü oldukça yüksek seviyelere çıkarken, kendilerini de hayattan soyutlayabilirler. Tehdit anında kabuklarına çekilmeyi dha kolay bulurlar. Bununla baş edemeyip her seferinde kendilerini kaçarken bulmak, onları zamanla yorar, yukarıda ki gibi çözüm aramaya başlarlar. Gökyüzünün etkileri ile bazen ekstra zorluk yaşasanız bile normal şartlar altında nasıl dik duracağınızı öğreneniz gerekiyor. O güvenli alanınıza kaçmak yerine size doğru atılan zorluklarla savaşın. Yengeç olmanın iyi yanlarından birisi sert bir kabuğunuz olması sanırım..

4

43887

Sadece öz burç yada yükselen ile karekter yorumlaması yapmak yanlış cümleler kurulmasına neden oluyor. Planetler, burçlar , evler, açılar, aldığı dereceler vs. olumlu olumsuz haritayı sekillendirir. Sen bir Yengecsin hangi evinde ilişkilerde mi, iletişimde mi , kariyer noktasında mı, sağlık temalarında mı, Kuzey Ay Düğümü mü, Güney Ay Düğümü mü bircok vibrasyonları mevcut. Güneşin Yengeç, ASC Yengeç ama Merkürün Aslandır cesur, lider, Koçsundur hızlı, girişken, benci yada oğlak daha kararlı, mantık yürüten, soğuk veya Yengec burcusun element degeri ateş, hava, toprak baskındır. Sadece gezegen ve burçlarla da bitmiyor. O yüzden ben onları iyi bilirim onlar böyle şöyle demek yanlış bilgi aktarımıdır. Bu diğer burçlar icinde gecerli. Bir kişi sadece Yengeç burcundan oluşmaz. Örn. Kişinin haritasında kişisel gezegeninde Yengeç teması yoktur. Ama 4.evi gezegenlerle doludur. Bu da alttan Yengeç enerjisini çalıştırır ve muhakkak ki hepimizin bir dördüncü evi vardır. Her Yengeç burcu da aynı karekterde değildir. İkiz bireyleri düşünün öz burcları Yengeç ama onlarda bile karekter farklılıkları vardır.Herkesin haritası biricik ve tekildir. Ruh tektir. Ayrıca hayat yolunuzda sürekli benzeri insanlarla karsılasıyorsanız ve şikayet ediyorsanız bu sizinle ilgili bir sorunsaldır ve sikayet ettiginiz o burç karekterinde insanlarla muhakkak kendi haritanızda aşmanız gereken durumlar mevcuttur. Deneyim alanınızdır. O sınavları aşamıyorsanız tekrar ve tekrar deneyimleyebilirsiniz. Unutmayalım haritamıza yapıcı veya yıkıcı şekilde yansıyan enerjiler hayat yolculuğumızda kendimizi daha iyi tanıma ve olumsuzu olumluya dönüştme azmimize bağlıdır.

Xian

Banlı Kullanıcı
Sadece öz burç yada yükselen ile karekter yorumlaması yapmak yanlış cümleler kurulmasına neden oluyor. Planetler, burçlar , evler, açılar, aldığı dereceler vs. olumlu olumsuz haritayı sekillendirir.

haritaya bütünsel bakın. güneş burcuna, yükselene bakıp kesin bir sonuca varmayın diye söyleniyor. yıllardır forumlar, videolarda, kitaplarda bunun özellikle altı çizilir. yine de aynı hatayı yapar dururlar. demek ki çoğunluk astrolojiyi aslında ciddiye almıyor. sadece muhabbet ve ilgi çekme aracı olarak görüyorlar.

4

43887

haritaya bütünsel bakın. güneş burcuna, yükselene bakıp kesin bir sonuca varmayın diye söyleniyor. yıllardır forumlar, videolarda, kitaplarda bunun özellikle altı çizilir. yine de aynı hatayı yapar dururlar. demek ki çoğunluk astrolojiyi aslında ciddiye almıyor. sadece muhabbet ve ilgi çekme aracı olarak görüyorlar.
Bilmeyen de oluyor. Bilipte aynı hatayı tekrarlayanda ve pek tabi ciddi almayanlarda ülkemizde verilen değer de sorun teşkil ediyor. Yabancı ülkelerde üniversitelerde okutuluyor. Çok kadim ve derin bilgi derya deniz sürekli öğrenilmesi bitmeyen konular.

bulutt616

Kayıtlı Üye
Hayat inişili çıkışlıdır ama eğer benim gibi bir yengeçsen kendini hissettiğine bırak. Bazen hayatta bazı şeyleri yaşaman gerekir, aynı şeyler hissiyatler için de geçerlidir.Yaşanması gerekiyorsa yaşa, saklama. Baskı altına almaya çalıştığın herşey bir gün gün yüzüne çıkar, yani bastırmanın bir anlamı yok. Söylemek gerekirse ne kadar kontrol etmeye çalışsan o kadar zarar verirsin kendine. Sal kendini :)

bmakar9

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bence hepimizin atladığı bir nokta var. İnsan psikolojisi? 😅 Düşünce yapımızı, dünyayı algılama biçimimizi, kendimizi algılama biçimimizi, sorunlarla nasıl başa çıktığımızı vs belirleyen biiirsürü faktör var. Nasıl bir ailede büyüdük? Anne babamızdan ne gördük? Arkadaşlarımızla nasıl ilişkiler kurduk? Travmalarımızın ve korkularımızın üstesinden nasıl geldik? Yani bu hayattaki deneyimlerimiz bizi nasıl etkiledi? Bu soruların cevapları herkes için farklıdır ve özeldir.
Diyelim ki yengeçler böyle tamam. Siz yengeç olduğunuz için bu sorunları yaşıyorsunuz hatta bütün yengeçler aynı sorunları yaşıyor. Eee, sonra? Bütün yengeçler toplanıp ağlasın mı? :D Biz yine sorunlarımızı çözerken kendi hayatımız içerisinde bunu yapmak zorunda kalacağız. Kendimize, arkadaş çevremize, ailemize, eşimize, işimize bakıp çözüm arayacağız. Bir başkasınınkilere bakıp değil. Belki de gerçekten hayatınızda toksik insanlar var ve onlardan kurtulmanız gerekiyor. Belki kendinizden çok ödün verdiniz ve sesinizi çıkarmanız gerekiyor. Belki sizi mutlu eden şeylerden uzaklaştınız ve yaklaşmanız gerekiyor. Belki bir psikologtan destek almanız gerekiyor. İnsanı dibe çeken bir sürü şey olabilir. Sizin hayatınızı bilemem. Ahkam kesiyorum gibi anlaşılmasın. Ama sorunlarımızı anlamak ve çözebilmek için burçlardan daha fazlasına bakmamız lazım. Ben de yengecim ama hiç de ağlak değilim. Biri beni arayıp sormasa da kızmam. Burada yapılan farklı yengeç tasvirleri de herkesin farklı karakterlere sahip olduğunun bir göstergesi değil midir zaten?