Ye cüc Me cüc

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

memnun

Kayıtlı Üye
de bağlacı koymuş adam zaten senin artistliğin kime cin olmadan adam çarpmaya kalkmayın

muratsavci

Kayıtlı Üye
mısır yada piramitlerr geride bir çok resımlı anlatım bırakmıslardır. bunlardan bırınde mutlaka ye cüc me mecü resmedilmiştir. dıye dusunuyorum ama bildiğim kadarıyla boyle bır kalıntı yok.

maxcod

Banlı Kullanıcı
Ben piramitler konusunda cinlerden yardım almış olabilirler diyorum. Belki insanlara matematik öğretip yaptırmışlar belki de cinler kendi elleriyle inşa etmişler. Görüşüm budur.

Gecegezen

Kayıtlı Üye
eski mısır atlantisin batmasıyla siriusyen sistemiyle kurulmuştur gizli bilgelikler öğretiler ile bildiğimiz geçmiş gerçek olmayabilir...

ahmedo

Kayıtlı Üye
Kuranda Hadis yoktur ayet vardır.

memnun Cevabını vermiş angels Saygılar Görüşlerinize saygı duyarım benim düşüncem bunları ye cüc yapmıştır belki bi sığıak olarak yada başka bişey olabilir cinlerin böyle bişey yapması yada bize matematik öğetmiş olamaz bize faydalı bişey öğretmezler kötü yola çekmeye çalışırlar unutmuyalım saygılar.

haçepsut

Kayıtlı Üye
Merhaba
İlk iki sayfadaki tartışma çok tuhaf doğrusu. Yecüc ve Mecüc bildiğim kadarıyla dev değil. Onların kimler olabileceği çok tartışılan bir konu. Çoğunlukla Hz. Zülkarneyn'in yaptığı yolculuğun yeryüzünde olduğu düşünülmüş, bazı alimler sözü edilen Yecüc ve Mecüc'ün Çinliler olabileceğini, bazıları Türkler ya da Moğollar olabileceğini söyleseler de bu görüşler mantığa uygun görünmüyor. Konuya farklı yaklaşan bir kitap var(İskender Türe- Zülkarneyn). Kitapta bulunan bilgilerin dikkate alınmaya değer olduğunu düşünüyorum. Kitapta Yecüc ve Mecüc denen kavmin uzayda başka bir gezegene mensup olabileceği anlatılıp mantık çerçevesinde konu aydınlatılıyor. Zülkarneyn Allah'ın kendisine verdiği sebep diye tabir edilen araçla başka gezegenlere gitmiş olması imkansız değil bence.
Piramitlere gelirsek, bu yapılarda insan üstü bir gücün müdahalesi herkesçe kabul ediliyor zaten. Yecüc ve Mecüc bu denli yıkıcı bir kavim ise Dünyamız için faydalı olan -biliyorsunuz piramitlerin kozmik enerji ile irtibatı ve bizim henüz bilmediğimiz işlevleri var deniyor- piramitleri neden inşa etsinler?
Ha birde insanın Yecüc-Mecüc'e hükmedebileceği düşünülmüş. Allah aşkına insanların kendi çocuklarına bile söz geçiremediği gerçeği varken bu varlıklara nasıl
hükmeder?
Benim şahsi düşüncem şu ki; İnsan kavramı bizlerden çok daha fazlasını ihtiva eder. İnsan denen varlığın sadece dünyada bulunan bizler olduğu düşünülmemelidir.Evrende henüz tekamül sürecini tamamlamamış olan bizler sadece insan olma yolundaki güçsüz varlıklarız.Yani henüz insan değiliz.
sevgiler...

ahmedo

Kayıtlı Üye
Merhaba
İlk iki sayfadaki tartışma çok tuhaf doğrusu. Yecüc ve Mecüc bildiğim kadarıyla dev değil. Onların kimler olabileceği çok tartışılan bir konu. Çoğunlukla Hz. Zülkarneyn'in yaptığı yolculuğun yeryüzünde olduğu düşünülmüş, bazı alimler sözü edilen Yecüc ve Mecüc'ün Çinliler olabileceğini, bazıları Türkler ya da Moğollar olabileceğini söyleseler de bu görüşler mantığa uygun görünmüyor. Konuya farklı yaklaşan bir kitap var(İskender Türe- Zülkarneyn). Kitapta bulunan bilgilerin dikkate alınmaya değer olduğunu düşünüyorum. Kitapta Yecüc ve Mecüc denen kavmin uzayda başka bir gezegene mensup olabileceği anlatılıp mantık çerçevesinde konu aydınlatılıyor. Zülkarneyn Allah'ın kendisine verdiği sebep diye tabir edilen araçla başka gezegenlere gitmiş olması imkansız değil bence.
Piramitlere gelirsek, bu yapılarda insan üstü bir gücün müdahalesi herkesçe kabul ediliyor zaten. Yecüc ve Mecüc bu denli yıkıcı bir kavim ise Dünyamız için faydalı olan -biliyorsunuz piramitlerin kozmik enerji ile irtibatı ve bizim henüz bilmediğimiz işlevleri var deniyor- piramitleri neden inşa etsinler?
Ha birde insanın Yecüc-Mecüc'e hükmedebileceği düşünülmüş. Allah aşkına insanların kendi çocuklarına bile söz geçiremediği gerçeği varken bu varlıklara nasıl
hükmeder?
Benim şahsi düşüncem şu ki; İnsan kavramı bizlerden çok daha fazlasını ihtiva eder. İnsan denen varlığın sadece dünyada bulunan bizler olduğu düşünülmemelidir.Evrende henüz tekamül sürecini tamamlamamış olan bizler sadece insan olma yolundaki güçsüz varlıklarız.Yani henüz insan değiliz.
sevgiler...

Sayın haçepsut Azalil Ademi kandırıp ademi cennetten kovdurup ondan ALLAH a baş kaldırması soucu baç meleklikten düşürülür düşürüldükten sonra azalil e itağat eden cinler meleklikten düşürüldüğü taktirde Yani şeytana itağat etmeye başlarlar 19 baş cin ve 200 cin ile bizim kadınlarımız ile ilişkiye girip doğan çocuklar ye cüc yani devler me cüc yani cüceler oratya çıkıyor çıkan çocuklar babalarına itağat ederler ve insanlığın sonunu getirmeye çalışılar at domuz insan eti her ne bulursa öldürürler ademin de dünyaya indirildiğinde 40 m civarında olduğu kuranda yazıyor bunların da yani devlerinn olabileceği mümkün bazı alimlere bakmıyalım kanıtlara bakalım araştıralım cinliler kıyamet ne yapabilirlerki bize ye cüc me cüc ler kıyamete yakın ortaya çıkıp dünnyadaki insanlığın sonunu getirtikten sonra canları alıncak neyse kaf dağınınn arasına zülkarneyn onları hapis ettikten sonra nuh tufanı gerçeleşip yeni bir insanlık ortaya çıkıyo yeniden başlıyo evrendeki en gçülü varlıklar biziz ademin nuhunn Muhammmetin )(Sav) nesliyiz. bunun için sen insan deiğilim diyorsun nesin Saygılar.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Yecüc Mecüc,çekik gözlü,kısa boyludur diye hadisler var.Aynı zamanda geçtikleri yerde kuraklık bırakacakları,her şeyi tüketecekleri de geçiyor.1200'lü yıllarda yaşayan bilginler bunların Moğollar ve Tatarlar olduğunu düşünürlerdi.Çünkü Moğollar,yenilmez denilen devletleri yenmişler,Semerkand,Buhara,Otrar,Bağdat gibi İslam çağının en seçkin şehirlerindeki binlerce el yazması kitabı yakmışlar,nehre dökmüşlerdir.Milyonlarca insanı katletmişlerdir.Moğollardan önce Çinin nüfusu 60 milyonken,Moğolların istilasıyla 40 milyona indi.O kadar ki üst üste dizilmiş insan cesetleri şehrin dışından görünüyordu.Bunları o zaman ki yaşamış seyyahlar,elçiler söylüyor.

Savaşta ise o zaman ki en güçlü İslam devletinin lideri Alaeddin Harezmşah,Moğolların yamanca vuruştuklarını görünce "Bunlar ne yaman kafirlerdir " demiştir.
O devirde yaşayan alimlerden birisi "Keşke doğmasaydım da bu zulmü görmeseydim " demiştir.Moğollar,Yecüc Mecüc'e bir kısımdan uyuyor.Hem fazlasıyla katliamcı bir yapıya sahipler,hemde kundaktaki çocukları katledecek kadar acımasızlar.Dünya'nın da neredeyse tamamını ele geçirmişlerdir.Viyana kuşatmasında Han'ın öldüğünü duyunca kuşatmayı kaldırıp,geri çekilmişlerdir.Günde 200 kilometre yol alıyorlardı,aşılmayan çölleri,toprakları geçiyorlardı.Ama Moğolların Yecüc mecüc olma olasılığı düşüktür.Hem Memlük Sultanı Moğolları yenmiştir hemde kendi aralarındaki din seçimleri yüzünden birbirlerine düşmüşlerdir.

Yecüc Mecüc ise Allah tarafından yok edilecektirler.Dünya'da sadece bozgunculuk yapıp gideceklerdir.Devlet kurmayacaklardır.Moğollara bakarsan devlet kurmuşlar,yüzyıllarca Dünya'da yer almışlar.Yecüc Mecüc'e uzaylı diyenlerde var,Hazar Yahudileri diyenler de var.İskender Türe-Zülkarneyn kitabını oku derim sana.Hem fazla tepki çekmedi yani var ki içinde doğru bir şey eleştiri almadı.

ahmedo

Kayıtlı Üye
moğolularla ye cüc me cüc olma olasılığı bile yok okudum ben herşeyi varsa okudun hadis atarsın bizzde yaralanırız ye cüc me cüc ortaya çıktıktan sonra zaten tah kuramazlar dünyada kıyamet kopucak çünkü birde bizleri çinlilerle karıştırma sayın sonsuz güç Bizler onca devleti yenip neslimizi devap ettirdik elhamdurullah eğer zaten moğolular olsaydı zülkarneyn kaf dağının iki yamacına aşılmıyacak demirleri dikip üstünede eritilmiş bakır dökmezdi moğolular olsa zaten onları yenip hasip etmişiz kıyamete yine hapis ederiz hz isa hz mehdi kıyamette ye cüc me cüc çıkıda dünyaya inip bizle birlikte o kafir varlıklarla savaşıcak bir dev bin silahlı askere beleşmiş allah yrdım cımı olsun saygılar

Tayleigh

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sayın haçepsut Azalil Ademi kandırıp ademi cennetten kovdurup ondan ALLAH a baş kaldırması soucu baç meleklikten düşürülür düşürüldükten sonra azalil e itağat eden cinler meleklikten düşürüldüğü taktirde Yani şeytana itağat etmeye başlarlar 19 baş cin ve 200 cin ile bizim kadınlarımız ile ilişkiye girip doğan çocuklar ye cüc yani devler me cüc yani cüceler oratya çıkıyor çıkan çocuklar babalarına itağat ederler ve insanlığın sonunu getirmeye çalışılar at domuz insan eti her ne bulursa öldürürler ademin de dünyaya indirildiğinde 40 m civarında olduğu kuranda yazıyor bunların da yani devlerinn olabileceği mümkün bazı alimlere bakmıyalım kanıtlara bakalım araştıralım cinliler kıyamet ne yapabilirlerki bize ye cüc me cüc ler kıyamete yakın ortaya çıkıp dünnyadaki insanlığın sonunu getirtikten sonra canları alıncak neyse kaf dağınınn arasına zülkarneyn onları hapis ettikten sonra nuh tufanı gerçeleşip yeni bir insanlık ortaya çıkıyo yeniden başlıyo evrendeki en gçülü varlıklar biziz ademin nuhunn Muhammmetin )(Sav) nesliyiz. bunun için sen insan deiğilim diyorsun nesin Saygılar.

öncelikle merhabalar. Hz.Adem in boyunun 40 m civarında olduğu kur an da geçmez isterseniz size hz. adem ile ilgili ayetlerin tamamını yazabilirim.Bu dediğiniz hadistir.Boyunun 40 m, ya da 60 m civarında olduğunu biliyoruz.Allah teala ilk insanları bir mucize olarak üstün yaratmıştır.Yani uzun boylu çok güçlü çok ilim bilen vb. Buradan şöyle bir sonuç çıkması çok çok saçmadır.İlk insanlar uzunmuş vb. İkinci olarak da ye cüc me cüc insanlığın sonunu getirecek demişsiniz.Hayır insanlığın sonunu sadece yecüc mecüc e bağlamak gaflete düşmektir.Deccal gelecek,Dabbetül arz çıkacak kendine ordu toplayacaklar,Duhan,Ateş çıkması.Kıyamette yecüc ve mecüc her tepeden akın ederler. Haçepsut un insan olma yolundayız demesini kınıyorum.İnsan evrendeki en güçlü varlıktır.İnsan olduğumuzdan dolayı gurur duymalıyız.

ahmedo

Kayıtlı Üye
öncelikle merhabalar. Hz.Adem in boyunun 40 m civarında olduğu kur an da geçmez isterseniz size hz. adem ile ilgili ayetlerin tamamını yazabilirim.Bu dediğiniz hadistir.Boyunun 40 m, ya da 60 m civarında olduğunu biliyoruz.Allah teala ilk insanları bir mucize olarak üstün yaratmıştır.Yani uzun boylu çok güçlü çok ilim bilen vb. Buradan şöyle bir sonuç çıkması çok çok saçmadır.İlk insanlar uzunmuş vb. İkinci olarak da ye cüc me cüc insanlığın sonunu getirecek demişsiniz.Hayır insanlığın sonunu sadece yecüc mecüc e bağlamak gaflete düşmektir.Deccal gelecek,Dabbetül arz çıkacak kendine ordu toplayacaklar,Duhan,Ateş çıkması.Kıyamette yecüc ve mecüc her tepeden akın ederler. Haçepsut un insan olma yolundayız demesini kınıyorum.İnsan evrendeki en güçlü varlıktır.İnsan olduğumuzdan dolayı gurur duymalıyız.

Tamam kuranda geçmebilir haklısın tamam Şuan zaten kendie ordu topluyo deccal deccal insalığın sonunu neyle getirçek ye cüc me cüc le Bak ikinci kez söylüyorum gaflete düşmektir gibi sözler kullanma oku varsa kanıtın at okuyalım ki bilgili olalım sende yazdığında benim laflarımın tekrar deişini yazmışsın burda hata aramıyalım öğretelim öğrenelim .

Tayleigh

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tamam kuranda geçmebilir haklısın tamam Şuan zaten kendie ordu topluyo deccal deccal insalığın sonunu neyle getirçek ye cüc me cüc le Bak ikinci kez söylüyorum gaflete düşmektir gibi sözler kullanma oku varsa kanıtın at okuyalım ki bilgili olalım sende yazdığında benim laflarımın tekrar deişini yazmışsın burda hata aramıyalım öğretelim öğrenelim .

kardeşim ben hata aramak istemem ama bilmeyen bir adam bunu okursa adamı yanıltmış olacağız.O yüzden emin olmadığın şeyleri eminmiş gibi yazma rica ediyorum.Aynı hatayı bende çoğu kez yapıyorum yapmamak lazım.Sadece benimle tartışsan hata aramam ama herkes okuyor yanlış bilgi okumasınlar.ayrıca ye cüc ve me cüc hakkında bir şey de anlaşalım.Araştırdım çoğu yerde ye cüc me cüc ün kısa boylu cüce oldukları yazılı.sen dev diyorsun hadislerde felan cüce topluluk diyor.Ayrıca o kadar çoklarmış ki akın akın tüm dünyayı titretirler Allah korusun

ahmedo

Kayıtlı Üye
kardeşim ben hata aramak istemem ama bilmeyen bir adam bunu okursa adamı yanıltmış olacağız.O yüzden emin olmadığın şeyleri eminmiş gibi yazma rica ediyorum.Aynı hatayı bende çoğu kez yapıyorum yapmamak lazım.Sadece benimle tartışsan hata aramam ama herkes okuyor yanlış bilgi okumasınlar.ayrıca ye cüc ve me cüc hakkında bir şey de anlaşalım.Araştırdım çoğu yerde ye cüc me cüc ün kısa boylu cüce oldukları yazılı.sen dev diyorsun hadislerde felan cüce topluluk diyor.Ayrıca o kadar çoklarmış ki akın akın tüm dünyayı titretirler Allah korusun[/QUOT
[FONT=&quot]Kuran Kehf Suresinde Yecüc -Mecüc,Tevrat ve İlk Ahit'te Gog-Magog Devler ve Cüceler dendiğinde ilk düşünülmesi gereken Tevrat,İncil ve Kuran'da adı geçen II.Adem olarak da bilinen Nuh Peygamberin çocuklarını lanetlemesi ile başlayan insanların üreme ve dağılım olaylarıdır.
Nuh Peygamberin oğlu Yafes'in "Tanrı'nın yeryüzünde insanları tufana terk edip cezalandırmasını adaletsiz olduğunu söyleyip Tanrı'ya tapmayacağını söylemesi sonucu Yafes ve soyu Nuh tarafından lanetlenmiştir burda ne yazıyo oku bakayım[/FONT]

İnsan34

Kayıtlı Üye
Yecüc ve Mecüc ile Piramitler arasında nasıl bir baglantı kurdun anlayamadım.

maxcod

Banlı Kullanıcı
memnun Cevabını vermiş angels Saygılar Görüşlerinize saygı duyarım benim düşüncem bunları ye cüc yapmıştır belki bi sığıak olarak yada başka bişey olabilir cinlerin böyle bişey yapması yada bize matematik öğetmiş olamaz bize faydalı bişey öğretmezler kötü yola çekmeye çalışırlar unutmuyalım saygılar.

Öğretmiş olabilirler dedim, karşılıksız öğretmiş olabilirler demedim. Elbette ki karşılık isteyeceklerdir unutmayalım karşılıksız yapmayacaklarını saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...