Yardım lütfen , ele uygulanmış işaret , bu nedir acaba ??

HeryerMoR

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba

Yeni ayrılmış bir ahbabımın çocuğunun elinde bu işareti bulduk. Dün görmeleri için diğer aile büyüklerine verilmiş. Elinin üzerindeki işaret ile geri aldık , yanık şeklinde kabuk tutmuş durumda. İşaret yabancı gelmedi , büyü olma olasılığından çekinmekteyiz. Bilgisi olan var ise yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler..

Selam ile...sssss1.jpg

tezikizi

Kayıtlı Üye
Boyle büyü yapılırmı ki çocukla oynarken birisi çizmiş olmasın

Core

Kayıtlı Üye
Şimdi mantıken düşünürsek , büyü yapan birisi, çocuğun görünmeyen bir yerine yapardı, ama sağ elin üstüne böyle bir sembol çizilip yapılan bir ritüel var mıdır bilemiyorum ?

HeryerMoR

Kayıtlı Üye
Çizik değil damga şeklinde yanık. O şekli nasıl bir yanlışlıkla çizebilirsin ki. Konu günceldir eski notlarımı kitaplarımı araştırıyorum şekle benzer bir şey bulabilecek miyim diye.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu soruyu ciddi ciddi mi soruyorsunuz. Bildiğiniz düğme. Yanık ise metal düğme ısıtılıp basılmış. Ya çocuklar kendileri yapmış ya da emanet edilen büyükler . Bunun peşine düşün. Yada dalga geçiliyor bizimle. Yani dalgasına yapıyorsanız ayıp. Yüzlerce kişinin Emeği var site de. Gerçek anlamda soruyorsanız elham endişe dikkat üzerinde çalışmanız lazım. Birde verdik işaret ile geri aldık gibi ifadeler bir çocuk için mi kullanılıyor. Mal ya da eşyadan bahseder gibi.

HeryerMoR

Kayıtlı Üye
URUMHAMATAHAYİL öncelikle selamlar ,

Ciddi olmadığım bir konu hakkında neden sizlere danışim ? Belki sizde haklı olabilirsiniz , sürekli bu tarz sorular gelmekte hangisi gerçek hangisi yalan bilemezsiniz. Ama hemen bir yargı , dalga geçiliyor , ciddi misiniz... söylemleri , bir savunma mekanizması oluşturduğunuzu gösterir. Ben yeni bir üye değilim , nasıl bir ciddiyetle sitenin oluşturulup devam ettiğini çok iyi bilen bir üyeyim. Ne sizle ne de diğer üyeler ile dalga geçmek, zamanını almak değil benim amacım. Yaşanan bölge de bu gibi büyü olaylarının yüksek olması ayrıca bu tarz şeylere şahit olmam beni tedirgin etti. Birçok danışabileceğim yer var iken daha samimi ve bilgi bakımından daha zengin olduğunu düşünerek sizlere sormak istedim. Sonucunda bilgi ve deneyim paylaşılan bir siteden bahsediyoruz.
'' Dün görmeleri için diğer aile büyüklerine verilmiş. Elinin üzerindeki işaret ile geri aldık '' Cümlesi o niyetle söylenmemiştir. Demagoji yapmanın bir anlamı yok bu konuda. Ya da insana - canlıya verdiğim değeri sorgulayacak kişi ne sizsiniz nede bir başkasıdır.

Sonuç olarak bunun birisinin bilerek yaptığı bir gerçek , 1,5 yaşında ki çocuğun aklı erip de kendisi yapmış da olamaz onun zaten farkındayım. Sorum bilemediğimiz , olabilme ihtimalleri olan şeyler ile ilgili idi. Bilim ya da mantığın kavramını kaybettiği konuların deneyimlendiği , paylaşıldığı bir sitede olamaz deyip , birde düğmedir o deyip bir mantığa oturtmanız ayrıca düşündürücü.

Bu konuyu bu kadar uzatmadan , böyle bir işaret karşımıza çıkmadı görmedim deyip de aslında bilgilendirebilirdiniz.
Sizin tercihiniz...

Son olarak , bir daha sizlere bir şey danışma gafletinde bulunmayacağımı belirtirim. Böyle değildi bu site , ya da böyle değildiniz. Kibir sarmış her yanınızı... Bunu bir hakaret olarak değil , bir eleştiri olarak almanızı temenni ederim...

Selam ile...