Yardım eder misiniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

musashi

Banlı Kullanıcı
içimiz karardı biraz espri yapayım dedim. sende mizahi yönü nekadar kapalı birisin. dalga geçme değil sadece espriydi

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Mizahı severim. Ama yerinde ve zamanında. Zaten sitemizde bunun için keyifhane bölümü mevcut. :)

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Sayın yule,
Wiccan paganın bir dalı gibidir. Paganlık wiccanlığa göre daha geniş bir kavramdır. Her wiccan bir pagandır fakar her pagan bir wiccan değildir. Sayın erlkonig de bu nedenle 'O halde ben Pagan değilim Monistim denmeli' dediğini düşünüyorum. Monistlik tektanrı inancının genel adıdır müslümanlıkta da tek ilah olduğuna inanıldığı için müslümanlığın genel adına monistlik diyebiliriz. Tıpkı wiccanlığın genel adına paganlık dediğimiz gibi. Yani pagan diyerek genel isim kullanıyorsak, cümlenin devamı uyumlu olmalı ve monist diyerek genel isim kullanmalıyız.
Sayın musashi,
Konuyu iç karartıcı buluyorsanız, forumda farklı konulara bakınabilirsiniz. Biz burada bu konuyla ilgili konuşmak istediğimiz için konuyu açtık. Eğer gülmek istiyor olsaydık keyifhane bölümüne konu açardık.

black magic

Kayıtlı Üye
sadece cadılıkta değil daha kapsamlı olarak büyücülerde (kara büyü ile uğraşan) genç kuşaklara ya çocuklarına ya da tanıdıklarına el verme görenekleri vardır.lakin kendileri ile aralarında kan bağı olması gerekir ki hünerleri ona geçsin.bu gerek büyü bilgilerini aktarmak olsun gerekse büyü nasıl etken ve geçerli kılınır bunları öğretirler.insanlar büyü yapıyorlar ama oldu mu diye şüphe ediyorlar işte nedeni budur. "herkesin yaptığı büyü tutmaz" denilen budur vesselam ha daha cin teslimini saymıyorum bile ona da deyiniyim kara büyü ile uğraşan, beraber çalıştığı cinleri bir işverenmiş gibi tanıdığı(el verdiği) kişiye devredebilir cinler artık el verdiği kişi adına kötü işler yapabilir eğer böyle;tanıdığın sana el bırakıcak büyüyle uğraşan tanıdığın varsa olabilir(benim gibi);)

@Y$e

Kayıtlı Üye
El verme maalesef artık yaygın değil.Bunun temelinde toplumun büyücülere iyi gözle bakmaması yani bir bakıma kendi yolunuzu kendiniz yaratacaksınız.Ve kimseye bundan bahsetmeyeceksiniz,birsüre sonra belli bir Coven'a katılabilirsiniz ama eğer büyük şehirlerde yaşamıyorsanız bu ihtimalde zor görünüyor.

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Sayın black magic,
Ailemin kara büyü ile bir ilgisi olabileceğini düşünmüyorum. Ailem peygamber soyundan geldiğini iddia ediyor. Zaten müslümanların %90ı kendini sözde peygamber soyundan sanıyor. Tabi bu hikayeyi geçmişte yaptıkları karabüyüleri ört bas etmek için kurmuş olabilirler. Yani ailemle ilgili konu muamma. Bana el verebilecek kimsenin olduğunu düşünmüyorum. Çevremde bu işle meşgul birileri varsa da benim gibi gizlice yapıyordur. Bu nedenle öğrenmem çok zor kaldı ki bana el verecek kadar çok ilgilenecek benimle.
Sanırım kaderime razı olmam gerekiyor. Şimdi yaptığım büyüler hayatımı düzenlemek dışında bir işe yaramıyor. İnsanlara hür iradelerinin dışında şeyler yaptırıyorum fakat tamamen iyi niyetle. Herşeyin yoluna girmesi için. Yaptığım ve yapacağım büyüler bunun ötesine çıkmayacak.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İyi niyetle insanların iradesi dışında şeyler yaptırmak mı? Çok ironik değil mi? Biri için en iyisini nasıl olur da siz bilirsiniz?

@Y$e

Kayıtlı Üye
Bakın dürüst olmak gerekirse çizginizi belirlemeniz iyi olmuş ama zamanla taviz tavizi doğurabilir.Ayrıca kimsenin hür iradesine etki etmeseniz dahi evrendeki enerji akışını değiştirdiğiniz için olaylara dolaylı yönden bir etkiniz olduğunu belirtmek isterim.

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
İnsanlar için iyi olanı değil kendim için iyi olanı yapıyorum. Tabii ki bunu yapmamı hakedecek şeyler yapanlara. Örneğin zamanında beni çok incitmiş insanların içine bir vicdan azabı koyuyorum ve gelip benden özür dilemek zorunda kalıyorlar. Bunu yapmamdaki tek amaç olayları yoluna koymak. Yaptığımı belki yadırgayacaksınız fakat, akışına bırakınca hayatım korkunç bir hal alıyor.

@Y$e

Kayıtlı Üye
O zaman iyilik kavramını göreceli hale getirin.Kendinize iyilik ediyorsunuz ama başkasının iyiliğinin ne olduğunu bilemezsiniz.Ayrıca tüm Semavi dinlerde büyü yasaktır.Aileniz peygamber soyundan geliyor ve siz de çok inançlı bir insansanız bunu göz önünde bulundurum derim.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Konuyu ilk açtığınızdan bu yana 4 hafta geçmiş. Belli ki 4 hafta önce daha pek bilgili değildiniz. Gerçekten insan iradesiyle oynayacak kadar gelişme gösterdiniz mi 4 hafta içinde? Kusura bakmayın ama bu işler emek ister, bir ayda yapılacak şeyler değildir. Sizi incitmiş biri de sizden özür dilediğinde ne geçmişte yaptıklarını telafi edebilir ne de bu gün olayları yoluna koyabilir.

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Ben ailemin peygamber soyundan geldiğine inanmıyorum. Eğer mükemmelliyetçi olmakla , kimseyi beğenmemekle peygamber soyundan olunuyorsa; ha o zaman olabilirler.
Büyünün yasak olduğunu biliyorum fakat, yaptığım büyünün tutmasını sağlayan da Allah (c.c.) değil midir ? Her büyü yaptıktan sonra dua ederim ve 'kendi iyiliğim için yaptığım bu büyü başkasının kötülüğüne neden olacaksa sen büyüye engel ol yarabbim' derim. Bunun ötesinde yapabileceğim bir şey yok. Kendimi durduramıyorum. Büyülerimi içgüdüsel olarak yapıyorum.

Sayın erlkonig,
Bundan bir ay önce hiçbir şeyin farkında değildim. Benim amcalarım bu konuda bilgili oldukları için bana 11 yaşımdan beri meditasyon yaptırırlar.(Yanlış anlamayın büyü konusunda değil, meditasyon konusunda bilgililer) Bu nedenle çakralarımın bir çoğu açıkmış zaten. Geriye sadece enerjiyi odaklamak kalıyordu, onu da bir kaç alıştırma sonucu başarabildim. Tabi ki büyüleri yanlış yaptığım zamanlar oluyor. Hatta bir kaç kez bana çarptı günlerce korkunç ağrılar çektim.

@Y$e

Kayıtlı Üye
Benim size anlatmaya çalıştığım eğer ciddi değilseniz,ve ilerde öyle ya da böyle sebeplerden bu süreci kesintiye uğratacaksanız hiç kalkışmayın.Çoğu insan günah kavramı yüzünden bırakıyorlar ve bir enerji çalışmasını bırakmak normal değil bence bedensel olarak yıpratıyor insanı.Yani iç dengenizden emin olun sonra karar verin.İçsel dürtü olarak büyüyü ortaya koymanızda tamamen yanlıştır.Büyü bilinçli yapılması gereken bir uygulamadır.Ve içimden geldi kavramını kabul etmez sanıyorum en azından benim için böyle.Umarım yanlış anlamamışsınızdır.

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Yanlış anlamıyorum, sizin yerinizde olsam ben de böyle söyleyen biri için aynı şeyleri düşünürdüm. Gerçekten çok haklısınız. Fakat yerimde olsaydınız ve içimdeki dürtünün ne kadar kuvvetli olduğunu görseydiniz, beni daha iyi anlayabilirdiniz. Kaç kere karabüyüye kalkıştım son anda kendimi dizginledim, nedenini bilmiyorum ama böyle olmaktan hiç hoşlanmıyorum.
İzninizle benim uyumam lazım, meditasyon falan derken saat 12yi bulur. Yarın, eğer tartışmak veya konuşmak istediğiniz bir konu olursa memnuniyetle yanıtlayabilirim. İyi geceler, iyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...