Yapilan buyu asla bozulmaz mi?

Teyla

Kayıtlı Üye
--alintidir--

"iyi niyetli olsun veya art niyetli olsun hiç fark etmez, halihazırda yapılmış bir büyü uygulamasının etkisinin kırılması, o büyünün evrensel kodlara ne kadar uyumlu olduğuna bağlıdır. eğer kodlara uygun yapılmışsa, ne yaparsanız yapın o etkiyi kıramazsınız, büyüyü manipüle edemezsiniz. fakat kodlar ile uyumsuz ise çok rahat biçimde etkisi kırılır, gücü dağıtılır.
şöyle bir örnek vereyim; evreni devasa bir orkestra olarak düşünelim. siz de bu orkestra ekibinin bir parçasısınız ve elinizde bir müzik aleti var. siz o müzik aletini şarkının ahenginden tamamen uzakta, kafanıza göre çalarsanız, bu durum orkestra şefinin sizi ikaz etmesine neden olur. ayrıca diğer ekip üyeleri durup kafalarına size çevirir ve tuhaf tuhaf bakar. herkes sizi yadırgar. aynı şekilde inatla çalmaya devam ederseniz şef ve ekip üyeleri artık öfkelenecektir. hatta bu gidişle müzik aletinizi bile elinizden alıp sizi dışlayabilirler. dolayısıyla orkestraya uyum sağlamanız gerekir.
büyü de aynı mantıktır. büyüyü yapan kişi, orkestra ekibinin bir parçası gibidir. müzik aletini uyumlu kullandığı müddetçe kimse ona kalk git demez. hatta aksine, orkestra ekibinde falanca müzik aleti için lazımsın, istersen gel çal denilir."
Böyle bir yazıya denk geldim sizcede bozulamayan büyü var mi? Fikirlerinizi çok merak ediyorum🙏🙏

Teyla

Kayıtlı Üye
Kimsenin nasıl birşey olduğunu bilmediği bir terimi kullanıp, konuştu yazar.
Hersey bir zaman bitiyor. Büyü de öyle. Bozulma konusu ise o büyünün üstüne yapılan savunmaya bağlı. Ve bozanın hünerlerine.
Ben ilk okuduğumda aşırı tedirgin oldum açıkçası çünkü zamanında buyusel saldırıya maruz kaldık ailecek.
iyi ki varsınız @absoluta virtute🥰🥰

Retro

Kayıtlı Üye
``Yapılan büyü bozulmaz`` veya ```kolay kolay bozulmaz`` kabulü; ancak sana büyü yapanın işine gelir. Sonuçta büyücü de devreye soktuğu bir enerjiyi korumak ve sürdürmek ister. Büyünün tesir alanı olan Meta quantum fiziğinde direnç görmemek ister. Kısa sürede büyüye boyun eğilmesini ve büyünün yapılış amacına uygun bir kabullenişe seni razı etmek ister. Kurban bilincinle seni bir an önce özdeşleşik hale getirmek ister.

Yapılan büyü kolaylıkla bozulabilir. Asıl kolay bozulamayan şey büyü ile gelen ``öğrenilmiş çaresizlik``tir.
Çaresizliği öğreten mekanizmayı ortadan kaldırmak, çaresizliğin sana benimsettiği terbiye ve telkinleri sonradan ordadan kaldırmaktan çok çok daha kolaydır !

Kuranda büyünün kendisi (ritüel bazında) alabildiğine itibarsızlaştırılırken, büyünün senin üzerinde etkili olması ise karmik alacaklarına bir ödeme sayılır. Yani büyücü değil sen belirlersin büyünün tutup tutmamasını. Yoksa her büyü tutardı. Ama her büyü tutmuyor. Tutanlar ise bir anahtar kilit uyumuna göre tutuyor.

Teyla

Kayıtlı Üye
``Yapılan büyü bozulmaz`` veya ```kolay kolay bozulmaz`` kabulü; ancak sana büyü yapanın işine gelir. Sonuçta büyücü de devreye soktuğu bir enerjiyi korumak ve sürdürmek ister. Büyünün tesir alanı olan Meta quantum fiziğinde direnç görmemek ister. Kısa sürede büyüye boyun eğilmesini ve büyünün yapılış amacına uygun bir kabullenişe seni razı etmek ister. Kurban bilincinle seni bir an önce özdeşleşik hale getirmek ister.

Yapılan büyü kolaylıkla bozulabilir. Asıl kolay bozulamayan şey büyü ile gelen ``öğrenilmiş çaresizlik``tir.
Çaresizliği öğreten mekanizmayı ortadan kaldırmak, çaresizliğin sana benimsettiği terbiye ve telkinleri sonradan ordadan kaldırmaktan çok çok daha kolaydır !

Kuranda büyünün kendisi (ritüel bazında) alabildiğine itibarsızlaştırılırken, büyünün senin üzerinde etkili olması ise karmik alacaklarına bir ödeme sayılır. Yani büyücü değil sen belirlersin büyünün tutup tutmamasını. Yoksa her büyü tutardı. Ama her büyü tutmuyor. Tutanlar ise bir anahtar kilit uyumuna göre tutuyor.
Cok teşekkür ederim 🥰🥰🥰