Yapay Dünya

hekate22

Kayıtlı Üye
Ne düşüneceğinizi bilmiyorum; sadece yazmaya karar verdim.

Dünyanın düzeltilmesinden, kurtuluştan sürekli söz ediliyor tüm dünyada. Eller birleşmiş, kalpler ile amin'ler yükseliyor adeta sedalarda...
Yüzyıllardır kurtulan nedir diye sormak istiyorum balık hafızalı sevgiden sürekli söz eden dünyalilara! Kendim de dahil.

Ama bir taraf fısıldar dünya'nın yapay oluşu ve onu dizay eden aslında insan denilen parazitler olduğu...

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Kalp mi beyin mi?Mısır da düşüncenin kalp ile sağlandığını düşünmüşler.Mumyalarken beyni saklamamışlar.Burundan çıkarmışlar.Mısır yazılarında kalp bir mizanda tartıda tutulmuş.Timsah kafalı bir köpeğe sınavı geçemeyenler yedirilmiş.Mısır kaynaklarında insanların öteki dünyada firavun elması yediği yazılmış.Kur an da cennette meyve yiyecekler bunlar dünyadakine benziyor diyecekler yazılmış.Belki cehenneme seslenildi yer var mı diye.Kur an daki bu cümle cehennemi bir varlık gibi seslenilmeye değeceğini gösteriyor.
Diğer yandan Amon mısır kralı her dua nın sonunda adının anılmasını istemiş ve zamanla bu amin şeklinde günümüze kadar gelmiş.Sümer yazıları hikayeleri ilkel insanın her şeyi adlandırma çabasıyla yükselmiş.Tevrat hikayelerinin kaynağı.Belki allah yazmayı öğretti yazıyor sümerlere de peygamber gelmiş olabilir denilebilir.
Yine cehenneme geri dönelim.Yunan mitolojisinde hadesin yer altı kralı olması ve insanları cezalandırmasıyla alevli bir yer tanımı aldı.Şeytan zerdüştün ikili modelinden ortaya çıktı.
Dönemin insanları geceleri yıldızlara bakan ve hikayeler anlatan kişilerdi.Okuma yazma ihtiyaçları yoktu.'İki denizi birleştiği yerde birbirlerine karışmasını engelliyoruz' cümlesi incilde de bulunuyor.Uzak yollar gidip bu olayı gözlemlemeye ihtiyaçları yok dönem insanlarının.
Elde bir malzeme var.Çevirip çevirip iyi bir şeye dönüştürmeye çalışıyorsun ama olmuyor.Boşa zaman harcamışım.
Doğrusunu söylemek gerekirse gereksiz baskılar eziyetler sonrası özüme geri dönebildim.O gün hiç bir zaman gelmeyecek.

lightofgoddess

Kayıtlı Üye
Kalp mi beyin mi?Mısır da düşüncenin kalp ile sağlandığını düşünmüşler.Mumyalarken beyni saklamamışlar.Burundan çıkarmışlar.Mısır yazılarında kalp bir mizanda tartıda tutulmuş.Timsah kafalı bir köpeğe sınavı geçemeyenler yedirilmiş.Mısır kaynaklarında insanların öteki dünyada firavun elması yediği yazılmış.Kur an da cennette meyve yiyecekler bunlar dünyadakine benziyor diyecekler yazılmış.Belki cehenneme seslenildi yer var mı diye.Kur an daki bu cümle cehennemi bir varlık gibi seslenilmeye değeceğini gösteriyor.
Diğer yandan Amon mısır kralı her dua nın sonunda adının anılmasını istemiş ve zamanla bu amin şeklinde günümüze kadar gelmiş.Sümer yazıları hikayeleri ilkel insanın her şeyi adlandırma çabasıyla yükselmiş.Tevrat hikayelerinin kaynağı.Belki allah yazmayı öğretti yazıyor sümerlere de peygamber gelmiş olabilir denilebilir.
Yine cehenneme geri dönelim.Yunan mitolojisinde hadesin yer altı kralı olması ve insanları cezalandırmasıyla alevli bir yer tanımı aldı.Şeytan zerdüştün ikili modelinden ortaya çıktı.
Dönemin insanları geceleri yıldızlara bakan ve hikayeler anlatan kişilerdi.Okuma yazma ihtiyaçları yoktu.'İki denizi birleştiği yerde birbirlerine karışmasını engelliyoruz' cümlesi incilde de bulunuyor.Uzak yollar gidip bu olayı gözlemlemeye ihtiyaçları yok dönem insanlarının.
Elde bir malzeme var.Çevirip çevirip iyi bir şeye dönüştürmeye çalışıyorsun ama olmuyor.Boşa zaman harcamışım.
Doğrusunu söylemek gerekirse gereksiz baskılar eziyetler sonrası özüme geri dönebildim.O gün hiç bir zaman gelmeyecek.
İslamın mısır mitolojisine benzediğine bende katılıyorum. Bunun hakkında örnekler vermek isterim. Örneğin Hz.Muhammed 4-5 yaşlarındayken kalbini yıkamaya gelen melekler kalbini üç deda yıkayıp her yıkayışlarında Hz.Muhammedin kalbini tartmışlardır. İlk yıkayışlarında Hz.Muhammedin kalbini tartıp bu kalp bu civardaki 10 insanın kalbinden daha temizdir demişlerdir. Sonra melekler 2.defa yıkadıklarında yine tartıya koyup bu kalp tüm arap bölgesindeki insanların kalbinden temizdir demiştir. 3. Yıkayışlarında ise yine tartıya koyup bu kalp yaşamış ve yaşayacak olan tüm insanların kalbinden daha temizdir demiştir. Yani tıpkı mısır mitolojisinde olduğu gibi islam mitolojisinde de böyle bir kalp tartma durumu vardır. İkinci örneğe geldiğimiz zaman ise Hz.Muhammedin orta yaşlarda olduğu zamanlar bu melekler tekrar hz.Muhammedin kalbini yıkamaya gelmişlerdir ve rivayete göre bu meleklerin kafası kedi kafasıdır. Tıpkı mısır mitolojisinde kedi kafalı varlıklar var ise aynı şey islam mitolojisinde de zuhur etmiştir.