X dinine ait bir kişi y dinine ait büyü yapabilir mi?

Beylane

Kayıtlı Üye
Merhaba! Arkadaşlar.

Diyelim ki bir kişi yahudi olsun. Bu yahudi insana müslümanlara ait havas büyüsü yapılabilir mi? Yoksa hangi dine mensupsa o dine ait büyüler mi yapılıyor?

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Hiç papaz büyüsü diye birşey duymadın mı? Bu büyüden muzdarip bir sürü müslüman vardı geçmişte. Hangi dinden olursa olsun her türlü büyü her kese yapılabilir.O zaman vodoo büyüsünü de belirli bir coğrafya ile sınırlayın.Her milletten her dinden insana her milletten her dinden insana büyü yapabilir.

D

DAİMON

İnandıgın neyse sen o sundur.
Bir Yahudi İslami ögretilerden faydalanacagını arzu ediyorsa ve yaptıgından bir sonuç elde etmişse bu onun kalbini islama açar. Bu da islama gizli bir davet olur. Direk kalpleri bağlar çünkü.
Bir müsümanda farz olan 5 vakit namazla ruhunu dinlendirmeyip yoga meditasyon gibi ritüellerden medet umarsa ve faydasını görürse o da gizli bir davettir ve kalbini çaldırır. Sonra gider araştırır. Bir bakmışsın dinine dil uzatır hale gelmiş, oruç tutmaz, zekat vermez, kabe yi bile küçümser hale gelmiş. Allah a diliylede yaşantısylada da isyana sürüklenmiş.
Bana göre islam yeryüzünde her derde deva şifayı da, en ahlaki ögretiyide en iyileştirici ritüelleri de kendi bünyesinde barındıran dışarıdan hiçbir şeye ihtiyaç duymayan yegane dindir.
Arayın ki bulasınız. Aramayı bilin ki o kapılar açılsın.
Kur-an her derde devadır. Ölüme bile çare bulunur dikkatinizi çekiyorum 'ölümsüzlüğe' değil ölüme. İsa peygambere Allah bu mucizeyi bahşetti. Ölüleri diriltti, cansız çamur ruh verdi. Allah diler, dilediği kulu aracı eder. Kur an ın mucizeleri bir insanda toplanmaz toplanamaz fakat her insanın istidadınca kerametler zuhur edebilir. Bu sebepledir ki ihtiyaca binaen sevgili kullarından yardım talep edebiliriz. Bazen dua isteriz bazen de belalardan kurtuluş için özel bir ilim. Yani havas...

XirisX

Kayıtlı Üye
Büyünün tesiri dinden ziyade vibrasyon benzerliği ile ilişkilidir. Herkesin bir titreşimi vardır ve titreşim seviyeleri farklılık gösterir. Eğer pozitif titreşime sahipseniz negatif titreşimler (kara büyü dediğimiz) size etki edemez ve negatif alanlarla kontak kuramazsınız. Her şey sizin izin vermenizde biter.

Berliner

Kayıtlı Üye
yapar, bu tılsımat olaylarını görmüşsünüzdür mesela bunlar en canlı örneklerdir. veya ibranice yapılmış büyüler, papaz büyüleri v.s de örnektir

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,
Büyüde din, dil, ırk ayrımı yoktur. Kişi hangi dine mensup olursa olsun büyü yapılabilir. Ancak dinin kişiye kattığı ilahi enerji dalgalanmalarını da hesaba katmak gerekir. Büyü inanç ile paralellik gösterir. Kişi maneviyata ya da ilahiyata gereğinden fazla düşkün ise bu kişide ki 'Dinlah' dalgalanmaları sık aralıklarla görüleceğinden tesir azalabilir sadece.

Bilginize Saygılarımla.

Beylane

Kayıtlı Üye
Birine kötü bir büyü yapıcaksak. Kullanılan varlıklar kafir oldugu için müslüman olmayan birine tutmaması gerekmez mi

Lottienator34

Banlı Kullanıcı
Ben daha önce birden çok kişiye sormuştum bu konuyu. Yapabiliyorlar ve de tutuyor. Ancak bildiğim kadarıyla (yanlışsa lütfen düzeltin) örneğin Müslüman biri Yahudi birine Havas uygulaması yaptığı zaman aldığı verim daha düşük oluyor.