Voodoo ya baslamak icin wiccan lik sart mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BlackSwarm

Banlı Kullanıcı
Evet arkadaslar sizden birinin su konuya aciklik getirmesini istiyorum, ben wiccan dan cok voodoo ile ilgileniyorum fakat zort diye de voodoo yapamazsin , voodoo kulturundeki buyuleri de yapabilmek icim yine wiccan lik alistirmalarindaki gibi mi basliyicagiz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Voodoo sadece bir Maji ekolü değil, bir inanç sistemidir. Wicca dini ile arasında bir bağ yoktur. İkisi de farklı bir inanç sistemidir. Ve iki inanç sistemininde kendisine has Maji ekolü vardır.
Size tavsiyem daha çok araştırın.

BlackSwarm

Banlı Kullanıcı
Tesekkur ederim yani voodoo kulturu ya da voodoo buyuleri icin wiccan alistirmalari gerekmiyor mu demeye calistiniz

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Tesekkur ederim yani voodoo kulturu ya da voodoo buyuleri icin wiccan alistirmalari gerekmiyor mu demeye calistiniz

İki farklı inanç sistemi, iki farklı maji ekolü.
-Hristiyan bir kişi tanrıya olan sevgisini belirtmek için başka bir dinin ibadetini yapar mı? Tabi ki de hayır. Kendi dininin ibadetlerini yapar.
Kısaca demek istediğim Voodoo farklı inanç sistemidir.Ve kendine has ibadetleri, Maji ekolü vardır.
Forum gerekli bilgiler bulunuyor.
Dediğimi yanlış anlamayın ama bence siz hangisine başlayacağınıza karar vermek yerine, daha çok araştırmalısınız.

BlackSwarm

Banlı Kullanıcı
Hayir aksine cok haklisiniz hangisine baslamadan once arastirma yapamaliyim ama herkes interentte ayri bir telden caliyor kimse adam gibi birsey soylemiyor cok cok tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...