Var olmayan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kahrunum

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Öncelikle, yeniyim ve ‘Sorular’ bölümü olduğu için başlığı burada açıyorum, yanlışsa kusura bakmayın. Hayatımın büyük bir kısmını etkileyen bir konu hakkında sizlere danışmak istiyorum. Yaşadığım şeyin başlangıcı olmasa da ilerleyen aşamalarında ruhanilerin parmağının olduğuna dair ilim sahibi bir büyüğüm sayesinde bilgim var. Amacım net bir cevap değil, belirttiğim gibi sadece sizlere akıl danışmak istiyorum.
Sorum şu: Yaşanan sürede, hayatta, fotoğraflarda veya herhangi bir yer ya da cisim üzerinde görülmemiş bir sureti insan beyni mi oluşturur? İslam dinine bağlı biriyim, bu yüzden reenkarnasyona bağlı, önceki yaşamı hatırlama vs. türevindeki şeyleri es geçiyorum; ama artık bunu, bu sureti ve oluşumunu düşünmekten beynim patlayacak. Böyle bir durumu olanlar var mı? Bilgili olan insanlara saçma gelebilir elbet, ama kadere bağlı bir şey midir bu? Çok düşük bir ihtimal olduğunu biliyorum, hatta imkansız olduğunu. Ama bu suret kaderimin bir parçası olabilir ve geleceğim de karşıma çıkabilir mi, diye düşünmüyor değilim.

Beynim, insanlara ve çevreye karşı duruşum sonucunda bir çeşit hayata bağlanma formunda bir arkadaş mı yarattı, yoksa bambaşka bir durum söz konusu olabilir mi? Başlığı görenler akıl verirse gerçekten mutlu olurum. Teşekkürler.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sorunuz bana bayağı karmaşık geldi özellikle sorunuzun ilk satırları.
Fotoğraflarda görülmemiş insan sureti derken kastettiğiniz fotoğrafa bakarken bir an karşınızda beliren bir suretten mi bahsediyorsunuz ?
Eğer sorunuz buysa evet insan beyni olmayan bir sureti varmış gibi gösterebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...