Uzun yıllar lanet gibi devam eden aşırı şanssızlık hali

Kristina Zakharova

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
Hayatın erken farkına varmış, küçük yaşta farkındalığını kazanmış ve kendine hayatta büyük idealler koymuş bir bireyim. Her şeye olabildiğince mantık çerçevesinde yaklaşmaya ve sorunlarımı bu şekilde çözmeye çalışıyorum. Kendine göre inançlı da bir bireyim, tanrıdan başka kimseden korkmuyor ve ondan başka kimseyi tam anlamıyla sevmiyorum, yüzde yüz güvenmiyorum.

Fakat yaklaşık son 3-4 yıldır öyle bir şanssızlık durumu var ki hayatımda, bunun benim kuruntum olmadığını biliyorum çünkü diğer insanlar başıma gelen şanssızlıklara öyle çok şaşırıyor ki, devamlı farklı kişilerin de bu yönde tespitlerine şahit oluyorum. Resmen neye elimi atsam kuruyor. Kimsenin hakkını yemiyor, kendi çabamla bir yerlere gelmek için adeta tırmalıyorum. Bir süredir yurtdışında yaşıyordum, işlerim öyle ters gitti el üstünde tutulacağım bir konum için gittiğim bir yerde neredeyse evsiz kalıp türkiyeye geri dönmek zorunda kaldım. Hiçbirinde benim payım yok, fakat olaylar öyle bir gelişiyor ki, "hayatımda bu kadar kötü bir şeyin bir tek senin başına geldiğini duydum" şeklinde yorumlar yapılıyor. İnanın 1 gram abartı yok.

Haliyle kendimi artık fazlasıyla tükenmiş hissediyorum, resmen hayat enerjim kalmadı. Evde dokunduğum bir lamba, bir eşya dahi kırılıp patlıyor, çalışamaz hale geliyor. Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar? Mantık çerçevesinde hiçbir yorum bulamadığım bir noktaya geldim ve bu konuda bir şeyler yapmak istiyorum. Önerilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
Hayatın erken farkına varmış, küçük yaşta farkındalığını kazanmış ve kendine hayatta büyük idealler koymuş bir bireyim. Her şeye olabildiğince mantık çerçevesinde yaklaşmaya ve sorunlarımı bu şekilde çözmeye çalışıyorum. Kendine göre inançlı da bir bireyim, tanrıdan başka kimseden korkmuyor ve ondan başka kimseyi tam anlamıyla sevmiyorum, yüzde yüz güvenmiyorum.

Fakat yaklaşık son 3-4 yıldır öyle bir şanssızlık durumu var ki hayatımda, bunun benim kuruntum olmadığını biliyorum çünkü diğer insanlar başıma gelen şanssızlıklara öyle çok şaşırıyor ki, devamlı farklı kişilerin de bu yönde tespitlerine şahit oluyorum. Resmen neye elimi atsam kuruyor. Kimsenin hakkını yemiyor, kendi çabamla bir yerlere gelmek için adeta tırmalıyorum. Bir süredir yurtdışında yaşıyordum, işlerim öyle ters gitti el üstünde tutulacağım bir konum için gittiğim bir yerde neredeyse evsiz kalıp türkiyeye geri dönmek zorunda kaldım. Hiçbirinde benim payım yok, fakat olaylar öyle bir gelişiyor ki, "hayatımda bu kadar kötü bir şeyin bir tek senin başına geldiğini duydum" şeklinde yorumlar yapılıyor. İnanın 1 gram abartı yok.

Haliyle kendimi artık fazlasıyla tükenmiş hissediyorum, resmen hayat enerjim kalmadı. Evde dokunduğum bir lamba, bir eşya dahi kırılıp patlıyor, çalışamaz hale geliyor. Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar? Mantık çerçevesinde hiçbir yorum bulamadığım bir noktaya geldim ve bu konuda bir şeyler yapmak istiyorum. Önerilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.
büyüden dolayı çekim yasasını kullanarak kötü şeyler çekiyor olabilirsiniz başınıza veya başka sebepten belki de hiçbir etki altında kalmadan yapıyorsunuzdur veya karma borcunuz olabilir veya bir yeteneğiniz olabilir bunun farkında olmayabilirsiniz büyüden dolayı veya başka bir sebepten kendinizi başarısızlığa motive ediyor olabilirsiniz musallat olabilir

Broad

Banlı Kullanıcı
Mantikli biri olduguna inaniyorum. Gunumuzde mantikli bir cerceveden olaylara bakmaya calistikca (ozellikle aliskanliga donmusse) olaylarda, ortamlarda, insanlarda ve seyirde gelisen mantiksizliklar sende birikiverir ve butun bunlarin negatif etkisi seni istemsiz baskilar. Bu da sen farketmeden kisiligine, yasantina ve hayatina yansir ama sana her sey normal gelir. Bu dediklerimi bile kabul etmezsin zaten ama sen bilirsin. Gunumuzde mantigin dusman olusu yine insanlar yuzundendir. Yani bazi seylerin senin ve kisiligin etkinde olmadigini soylemeden once bir kez daha dusunmeni istiyorum. Insanlarin tespitleri kafani bulandirmasin ve o konuda yazdigin cumleler benim sahsen zerre umrumda degil. Sen sadece biraz dusun. Buna ihtiyacin var, baska bir seye ihtiyacin yok.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
aslında negatif enerji de olabilir üstünüzde nazar da forumdaki arınma yöntemlerini deneyin daha sonra koruma yapın bir dine mensupsanız dindeki öğretiye göre de yapabilirsiniz

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Sizinki ile benzer çok durum yaşadım ve hala yaşıyorum. Kendi itiraf ve tehditlerine dayanarak benim yaşadığım olumsuzlukların sebebinin musallatım olduğunu biliyorum. Sanırım sizinde yakın bir durumdur.

Kristina Zakharova

Kayıtlı Üye
Mantikli biri olduguna inaniyorum. Gunumuzde mantikli bir cerceveden olaylara bakmaya calistikca (ozellikle aliskanliga donmusse) olaylarda, ortamlarda, insanlarda ve seyirde gelisen mantiksizliklar sende birikiverir ve butun bunlarin negatif etkisi seni istemsiz baskilar. Bu da sen farketmeden kisiligine, yasantina ve hayatina yansir ama sana her sey normal gelir. Bu dediklerimi bile kabul etmezsin zaten ama sen bilirsin. Gunumuzde mantigin dusman olusu yine insanlar yuzundendir. Yani bazi seylerin senin ve kisiligin etkinde olmadigini soylemeden once bir kez daha dusunmeni istiyorum. Insanlarin tespitleri kafani bulandirmasin ve o konuda yazdigin cumleler benim sahsen zerre umrumda degil. Sen sadece biraz dusun. Buna ihtiyacin var, baska bir seye ihtiyacin yok.

Gerçekten mantıklı olduğunu iddia eden biri, bence bu sözlerinizden de mantıklı kısımları alabilecek kabiliyete sahip olmalı ki ben de öyle yaptım. Özellikle ikinci cümlenize katılıyorum, mantıksızlıkların birikmesi ve negatif enerjiye dönüşmesi gayet doğru bir yaklaşım. Fakat her şey insanın kendi yarattığı negatif enerjiyle gerçekleşiyor olamaz diye düşünüyorum, hele ki benimki gibi bir hikayede. Ben kendi özeleştirimi yapabiliyorum, fakat dış dünyadan gelen ve engelleyemediğim pek çok etki altında kalıyorum ki bunlar normal insan hayatında rastlanabilecek şeyler değil, düşünmek ve kafa yormak her daim yapılması gereken fakat bu kez sorunun içten geldiğini düşünmüyorum.

Herkese yorumları için teşekkür ederim. Tahmin edersiniz ki bu sitede bulunmam parapsikoloji alanına ilgi duyduğumun bir göstergesi dolayısıyla büyü, musallat vb. kavramların elbette yaşanması olası. Fakat her olayı bunlara yormanın da doğru olmadığını düşündüğüm için yıllardır sorunu hep başka bir negatif enerjide aradım, belki içten belki dıştan gelen. Fakat etkisini net olarak hissetsem de adını bir türlü koyamıyorum. Sorunun bunlardan kaynaklandığını düşünen arkadaşların önerisini almak isterim. Sizce durum böyleyse, çözüm bakım yaptırmak/sorunu öğrenmek midir? Ya da ne uygulanabilir?

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Sizinki ile benzer çok durum yaşadım ve hala yaşıyorum. Kendi itiraf ve tehditlerine dayanarak benim yaşadığım olumsuzlukların sebebinin musallatım olduğunu biliyorum. Sanırım sizinde yakın bir durumdur.
nasıl itiraf ettirdiniz

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
nasıl itiraf ettirdiniz
Birebir karşılıklı konuşabildiğimiz için çoğu kez sorular sorabiliyordum (neden bana musallat oldun, dinin ne, adın ne, ne zamandan beri benlesin, ne kadar sürecek bu, hayatıma ne gibi etkide bulunabilirsin vs) konuşmayı pek sevmesede ikna edip konuşturuyordum

dhardhar

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Somut ornekler verebilir misini? Ben bu cekim yasasina ilgi duyuyorum cok da mantikli geliyor. Ayni zamanda zaman kavraminin olmadigini bizlerin matematiksel evrende algi eksigimizi zaman ile tamamladigimizi dusunuyorum. Bunlari sundan dolayi yazdim. Bazen bazi sorunlarin birkac nedeni veya olaylarin akisinin bircok paralel veya superpoze nedeni olabilir. Bizler apacik veya yari acik yari kapali veya tamamen kapali bu nedenleri gorururz veya goremeyiz. Apacik nedenlerden de bize en yakin nedeni evet iste bundan dolayi der gecebiliriz. Belki de hayatinizda aslinda hersey dengeli ama ust uste gelen birkac olay neticesinde bu olaylarin nedeninin tabii ki sans faktorlerinden olanlarini ayirip evet ben sanssizim kismini tercih etmis olabilirsiniz. Bunlari yazarken hem cekim yasasina destek atiyorum hem elestiriyorum aslinda. Deidm ya cekim yasasina ilgi duyuyorum ama genelde okudugumuz tum kaynaklar sozel. Analitik ve matematiksel formuller yok. Ben de transantlantik ucarken 340 yolcunun koltuklarinsan bozu ekranli tek koltuk benimkiydi. Benzer hisler olustu. O ara hersey bana denk geliyordu. Belki herkese de denk geliyordu ama brn sanssizim hep bana denk geliyor dedifim icin ortamda bulunan bircok parametreden sadece sans ile olanlari algida secicilik olarak goz onunde bulundurmus olabilirim. O nedenle siz de somut ornekler verirseniz tartismayi onlarin uzerinden gotururuz.

Broad

Banlı Kullanıcı
Sana basarilar Kristina Zakharova ve bu konuda ileride cozum bulacagina inaniyorum. Sana musallat bulasmiscilar sadece burada degil yer yerde var. Sen yok o bulasmis, yok cin girmis gibi safsatalari dikkate alma. Cozum bulamadigini dusundugunde boyle yan sanayi fikirlere kapilma. Vakit kaybin olur.

Impulse

Kayıtlı Üye
Merhabalar.
Bu sitede her çeşit düşünceden ve inançtan insan mevcut..
Ben müslümanım sizde öylesiniz. O yüzden cevap veriyorum.

İslamiyette büyü de cin de nazar da her birinin varlıgı Kur an da ayetle kayıtlanmıştır.

Biz inanmak zorundayız, geri kalanı neye inanırsa inansın.

Bilemeyiz ki belki de inanmıyorsunuz diye bunlar başınıza gelmiştir. Allah en dogrusunu bilir. İmtihan dünyasındayız.

Sizin durumda her şey bir anda başlayıp ardı arkası kesilmeden halen devam ediyorsa ilk ve en masum şüphe edebileceğimiz şey nazar bana göre.

Ardından yaşantınıza ve belirtilere bakarak musallattan bahsedilebilir yahut hariçten tesir vardır belki

Ve büyü. Büyü için önce düşmanınız olmalı. Çevrenizdekileri şöyle bir gözden geçirmelisiniz.

Bunların sonuçları derece derece farklılık gösterse de aşağı yukarı aynıdır.
Çıkmaz sokaktaymışcasına çaresiz bir ümitsizlik hissiyle birlikte sürekli ters giden olaylar zinciri vukuu bulur.

İlmine itibar edilen alim kimseler varsa onlara bir yolunuz düşerse sorun. Doğru düzgün insan bulmak çölde su aramak gibi oldu. Allah yardımcınız olsun.

Impulse

Kayıtlı Üye
Ayrıca nazar kişi üzerinde enerji blokajı yaptıgı için sorunlar baş gösterir zaten. Nazar deyince hemen anormal bir eşy aklınıza gelmesin. Gönderilen enerjinin gücüne göre mezara kadar yolun var, demek oluyor bu.

İslami söylemler bazılarına itici gelebilir. Yapacak bir eşy yok.
Nazar kelimesini Kur an da, peygamberde kullanır. Hadislerde hep uyarı vardır. Okuyun kendinizi der, Rasullah (sas)

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Merhabalar,

Eğer kendinizi şanssızlığınıza inandırırsanız bilinçaltınız da bir müddet sonra hayatınız hep olumsuzlukları çeker ( ben zaten şanssızım ,ben de zaten şans Yok ki gibisinden )bu olumsuzluklar belki de daha düşük bir negatif enerjiden kaynaklanırken çekim yasasının da etkisiyle hayatınıza daha fazla negatif enerji çekmiş olabilirsiniz.benim ki sadece bakış açısı bu arada musallat belirtileriniz var mı ??