üzerimde ki ağırlığı nasıl atabilirim?

animallover

Kayıtlı Üye
Bir anda yüreğime ağırlık oturuyor sanki, yüz ifadem asık oluyor ve vücudum uyuşuyor,tüylerim diken diken oluyor nefes almakta zorlanıyorum ve kısa sürmüyor tüm gün devam ediyor bu durum.İster istemez çevremdekileri kırabiliyorum. Genel olarak geçmiş olaylar aklıma geldikten sonra yaşıyorum bu durumu,an da kalmakta zorlanıyorum bir süredir.Üzerimde ki bu olumsuzluğu atmak için bir önerisi olan var mı?Teşekkür ederim şimdiden.

bella_swan

Kayıtlı Üye
Bi şekilde enerjinizi çekecek bi durum yaşadınız mı ? Sevgilinizden istemeden ayrıldınız ve hala aklınız onda yada işten ayrıldınız vs. gibi sizden enerjinizi alan bişey oldu mu yakın zamanda?

ekip21

Kayıtlı Üye
Uyku duzenine dikkat et buyuk oranda etkileyecektir duzelmen açısından ..

Red Robit

Banlı Kullanıcı
Tüm güzelliklerin sana akmasına kendini severek start verebilirsin. Hangimizin başka çaresi var ki? Geçmiş geçti, gelecekse gelmeyecek belki. Hayatındaki tüm değeri kendinde toplamak, kurtulmaktır pişmanlıktan. Biliyorsun, değerini yanında getirir değerli olan, değer bekleyen, değersizliğinden bekler bunu. Bir şeyi severken kendinden ötürü sevebildiğin zaman, aşkı o vakit anlıyorsun; kendin «aşk» değilken henüz, sevmeyi denersen bir şeyi, bunu kendine rağmen yaptığından, yani sen kendini dahi sevmezken başkalarına değer verdiğin için, işte tüm bunlar pişmanlıkla sonuçlanıyor. Hiçbir hayat biʼ dolu pişmanlıklarla geçirilecek kadar ucuz değil. Sevgilerimle.

taroh

Kayıtlı Üye
Belki yediğin içtiğin besinlerim katkı maddesi birikti bedeninde.bir hafta köy gibi bir yerde tatil yap doğa ile bütünleş uykunu iyi al.bakalım değişiklik oluyor mu

Ori

Kayıtlı Üye
Beslenmenizden, vitamin eksikliğinden, uyku düzeninden, stresten, sıkıntıdan vb. konuların etkisi olabilir. Geçmiş olsun.

animallover

Kayıtlı Üye
Tüm güzelliklerin sana akmasına kendini severek start verebilirsin. Hangimizin başka çaresi var ki? Geçmiş geçti, gelecekse gelmeyecek belki. Hayatındaki tüm değeri kendinde toplamak, kurtulmaktır pişmanlıktan. Biliyorsun, değerini yanında getirir değerli olan, değer bekleyen, değersizliğinden bekler bunu. Bir şeyi severken kendinden ötürü sevebildiğin zaman, aşkı o vakit anlıyorsun; kendin «aşk» değilken henüz, sevmeyi denersen bir şeyi, bunu kendine rağmen yaptığından, yani sen kendini dahi sevmezken başkalarına değer verdiğin için, işte tüm bunlar pişmanlıkla sonuçlanıyor. Hiçbir hayat biʼ dolu pişmanlıklarla geçirilecek kadar ucuz değil. Sevgilerimle.

yorumlarınız için çok teşekkür ederim,gerçekten dediklerinize harfi harfine katılıyorum,uygulamaya çalışıyorum ama bi yerde bir an geliyor kopuyor tüm bildiklerimi unutuyorum,hadi sil baştan sonra tekrar??‍♀️çok şükür kolay toparlıyorum fakat bu dengesizliğimin sebebini henüz bulamadım en büyük eksiğim bu

animallover

Kayıtlı Üye
Bi şekilde enerjinizi çekecek bi durum yaşadınız mı ? Sevgilinizden istemeden ayrıldınız ve hala aklınız onda yada işten ayrıldınız vs. gibi sizden enerjinizi alan bişey oldu mu yakın zamanda?
şubat ayından sonra hayatım boyunca yaşamadığım kadar olaylar yaşadım,hepsinden güzel dersler çıkardım,demek ki fark edemediğim birşeyler var

D

DAİMON

Her insanda dönem dönem depresif ruh halleri görülür. Tetikleyen bazı şeyler mutlaka olacaktır. İçinizde bir şeylere yahut birilerine duyduğunuz öfke sizi tepkisel bir insana dönüştürmüş ancak kalıcı oldugunu düşünmemek gerekirse de bir şeylerin istediniz gibi yoluna girmesini beklemekte doğru olmaz.
Bu ruh hali genelde ögrenilmiş tepkilerle, irade zayıflığı sonucu ya da aşırı kontrolcü kişilik yapısı sonucu ortaya çıkıyor. Öyle düşünüyorm.
Açık hava geniş ufuk, sakin kalabilmek adına dingin ortamlar, sakinligi çağrıştıran ne varsa, doluluk... Zamanla imtihanınıza alıştıkça bu hal üzerinizden kalkacak çünkü kabulleneceksiniz. ?
Daraldıgınızda öfkelendiginizde sıkça abdest alın la havle Vela kuvvete illa billâhil aliyyil azîm deyin. Bu gibi önlemler anlık kırıcı olmanızın önüne geçmek adına. Yoksa bir anda değişim tek başınıza zor. Sabırlı ve iradeli olabilecekseniz kolay ama zaten öyle olsaydınız böyle bir sonuç dogmazdı zaten kontrol edebilseydiniz öfkenizi tepkinizi buraya yazmazdınız. Gerçkci olmak lazım.
Tercihlerinizi siz yaparsınız kırıcı olmayıda siz seçiyorsunuz. Her harketinizden sorumlusunuz sıkıntı birken iki olmasın. Kendinizle ilgilenemezken birde başkalarıyla problem yaşamayın.
Geçmiş olsn?

Ü

Üye silindi 58480

* Bahsettiğiniz bütün belirtiler çözüme kavuşturulmayarak içe atılmış sorunların, son tahlilde kan gibi damarlarda dolaşacak hale gelmesi anlamına gelir
Buna metal yorgunluğu da denir. Hatta görünen tarafından bakarsanız beslenme, vitamin vs eksikliği de denir. Çünkü bunu tetikler.

* Beslenmede hatta sindirimde natural denge demek, hormonların yani ruhsal derin devletinizin krizleri anında yönetebiliyor olmasıdır. Yoksa sorunlar büyür. Zaman geçer. Olgunluk dönemleri ıskalanır ve ruhsal çöküş başlayabilir. Ve tabi ruhsal derin devletiniz de zaten daha büyük krizleri yönetmesi için yetersiz kalır.

* Tabi ben kişisel yazmıyorum. Yanlış anlamayın beni.

animallover

Kayıtlı Üye
Her insanda dönem dönem depresif ruh halleri görülür. Tetikleyen bazı şeyler mutlaka olacaktır. İçinizde bir şeylere yahut birilerine duyduğunuz öfke sizi tepkisel bir insana dönüştürmüş ancak kalıcı oldugunu düşünmemek gerekirse de bir şeylerin istediniz gibi yoluna girmesini beklemekte doğru olmaz.
Bu ruh hali genelde ögrenilmiş tepkilerle, irade zayıflığı sonucu ya da aşırı kontrolcü kişilik yapısı sonucu ortaya çıkıyor. Öyle düşünüyorm.
Açık hava geniş ufuk, sakin kalabilmek adına dingin ortamlar, sakinligi çağrıştıran ne varsa, doluluk... Zamanla imtihanınıza alıştıkça bu hal üzerinizden kalkacak çünkü kabulleneceksiniz. ?
Daraldıgınızda öfkelendiginizde sıkça abdest alın la havle Vela kuvvete illa billâhil aliyyil azîm deyin. Bu gibi önlemler anlık kırıcı olmanızın önüne geçmek adına. Yoksa bir anda değişim tek başınıza zor. Sabırlı ve iradeli olabilecekseniz kolay ama zaten öyle olsaydınız böyle bir sonuç dogmazdı zaten kontrol edebilseydiniz öfkenizi tepkinizi buraya yazmazdınız. Gerçkci olmak lazım.
Tercihlerinizi siz yaparsınız kırıcı olmayıda siz seçiyorsunuz. Her harketinizden sorumlusunuz sıkıntı birken iki olmasın. Kendinizle ilgilenemezken birde başkalarıyla problem yaşamayın.
Geçmiş olsn?
yazınızı tekrar tekrar okudum aklıma tam olarak kazıyabilmek için,çok teşekkür ederim ?? uygulayacağım?

caglar34

Kayıtlı Üye
Gece uykuya dalmadan önce sakince düşünüp nedenlerini sorgulaman gerekiyor. Bilinçaltın cevabını verecektir kulak ver. Nedenlerini bulduktan sonra çözüme kavuşturmak için içsel dirençlerin olacaktır. Pes etmeden dirençlerini kırabilir ve sorunları çözümlersen değişimi hisseder ve rahatlarsın.

Lottienator34

Banlı Kullanıcı
Tütsü beni çok sakinleştirir bu gibi durumlarda. Ev içinde sıkıntı olmayacaksa tütsü yakmanızı ve meditasyon yapmanızı tavsiye ederim. Bu arada evi bol bol havalandırın, beslenmenize dikkat edin ve mümkünse bir doktora gidip tüm değerlerinizi kontrol edin. Sürekli aynı ortamda bulunduğunuz ve onun yanında bu şekilde hissettiğiniz biri varsa bir süre görüşmeyin çünkü bu kişiler psişik vampir olabiliyor.

dgo

Kayıtlı Üye
Benim kanaatime göre vitamin eksikliğinden ve ev yemeklerinden uzaklaşmakta yatıyor.Bizzat kendim yaşadım .

animallover

Kayıtlı Üye
Benim kanaatime göre vitamin eksikliğinden ve ev yemeklerinden uzaklaşmakta yatıyor.Bizzat kendim yaşadım .
evet uzun süredir iştahsızım günde bir öğün ve çok az yiyebiliyorum o da zorla??‍♀️ 18kilo verdim bu yüzden 3 ayda,muhtemelen bu durumdan kaynaklı olabilir teşekkür ederim

• Beğendim
Tepkiler: dgo

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Kaya tuzu ile kendinizi banyoda ovalayın veya sirke ve tuz ile yıkanın ya da ayaklarınıza sirkeli tuz ile suyun içinde en az yarım saat bekletin,ağaçların olduğu ve ya deniz kenarına gidin Nefes egzersizi yapın bol bol su İçin kakao tüketin ( ben sütle karıştırıp içiyorum ) elinize bir bardak su alın ne iyi hissetmeye iyi olmaya niyet edin her niyet sonrası bir yudum su İçin, inancınıza göre dua edin, en çok TA vitamin eksikliği halsiz ve mutsuz hissettirir tecrübe ile sabittir..inşirah süresi bol bol okuyup kendinize bağışlayın

dhardhar

Kayıtlı Üye
Bir anda yüreğime ağırlık oturuyor sanki, yüz ifadem asık oluyor ve vücudum uyuşuyor,tüylerim diken diken oluyor nefes almakta zorlanıyorum ve kısa sürmüyor tüm gün devam ediyor bu durum.İster istemez çevremdekileri kırabiliyorum. Genel olarak geçmiş olaylar aklıma geldikten sonra yaşıyorum bu durumu,an da kalmakta zorlanıyorum bir süredir.Üzerimde ki bu olumsuzluğu atmak için bir önerisi olan var mı?Teşekkür ederim şimdiden.
Ilk once bir ekg cektirin sonra norologa gidin. Sizden mr isteyebilirler. Ms baslangici da olabilir.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Epsom (ingiliz tuzu) ile banyo yapın. Evde tütsü yapın, adaçayı, defne.. Banyo suyuna sirke de katabilirsiniz. Vitamin eksikliği de yorgunluk yapar, bir de düzensiz uyku, gece uykusunu almaya çalışın, 23.00-03.00 arası uykuda olun, karanlıkta uyuyun yada az ışık veren bir gece lambası yansın. Spor yapmaya çalışın, yani günde en azından 10-15 dk filan.