Uykuya gerek duymamak için büyü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Çok araştırdım ama bulamadım..Sizin bildiğiniz vücudumuzun uykuya ihtiyaç duymasını engelleyen bir büyü var mı?

Anglo-Sakson ile yapmayı düşündüm ama ne yazabilirim?

fusu145

Kayıtlı Üye
Vücudun uykusuz kalmamalı bence hiç sağlıklı olmaz.

treworax

Kayıtlı Üye
Daha önceden,"uykumu en aza indirmek için ne yapmalıyım ?" diye bir başlık açılmıştı,o başlığa verdiğim cevabı aynen aktarıyorum ;

'Sadece Aptallar 8 Saat Uyur' kitabını okumakla başla hem teknik açıdan bilgin olur hemde psikolojik gaz verir.Gevşeme egzersizleri ile de uykunu azaltabilirsin,1 saatlik derin gevşeme(trans hali) 8 saatlik uykuya bedeldir,nefes egzersizleriyle de gevşemenin etkisini artırabilirsin,"bunlar bana yaramaz" diyorsan ; kendini alarm ile uyandırmaya alıştır ve her gün(yada her iki günde bir) alarm süresini 10-15 dk azalt ve hayatına o şekilde bir düzen ver.Tabi uyandıktan sonra "5 dakika daha" diyerek uyursan hiçbir anlamı kalmaz

Buda sözünü ettiğim başlık,orada ki yazıları okumanı tavsiye ederim ; http://www.gizlimabet.com/threads/30864-uykumu-en-aza-indirmek-için-ne-yapmalıyım?

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Gizli İlimler Hazinesi'nde bahsetmiş olduğun konu mevcut fakat uygulamaların tamamının verilmediğini biliyorum o uygulamayı tam olarak hatırlayamadım ama bakmanda fayda var.

codzombi

Kayıtlı Üye
yazmamakta tereddüt ettim , tutamadım tekrar yazmak istedim . uykusuz kalmamak için , dini inancınız islam ise , zemzem suyuna okuyup ,gerçekleşmesi istediğiniz şeyi niyetlenerek başlayabilirsiniz ( bu uygulamayı bir yerden hatırlıyorum ama tam emin değilim deneyebilirsin ) .yağmur suyu da olabilir. dene yani , hazır formül aramakla uğraşırsak ohoo . basit şeyler için aramaya gerek yok , kendin yapmaya çalış dene zarar gelmez. dua edebilirsin, illa hazır bir spell mi lazım . dilin var , konuşabiliyorsun , sözcükleri fısılda.
başka inançtaysan da dua edebilirsin. Yani kelimelerin gücünü kullan .

yani basit şeyler için kendiniz bir şeyler yapabilirsiniz. hazır bulsanız bile o büyüyü gerçekleştiremezsin, çünkü dilinizden çıkan fısıltıların güçlü bir silah olduğunuzun farkında değilsiniz ( bilgisiz anlamında değil yanlış anlama ). imajineyi kullan , yeteneklerini kullan . bir büyü yapmak içinde zaten bunların hepsini yapmak zorundasın .

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Herkesin bir biyolojik saati vardır.Uykusuz kalmak için illa büyü yapmaya gerek yok.Meditasyon ile bu biyolojik saati düzenleyebilirsiniz. :)
Her meditasyon yapışınız ile uykudan daha derin bir rahatlama yaşarsınız, uykuya gerek duymazsınız. :)

Biyolojik saatinizi bir de akşam erken sabah daha erken kalkarak da ayarlayabilirsiniz belirli bir süre yapın.Siz geç yatsanız bile biyolojik saatiniz erken kalmaya alıştığı için sizi uyarır ve uyandırır erken kaldırır. :)

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Vücudun uykusuz kalmamalı bence hiç sağlıklı olmaz.

Biliyorum bu yüzden büyü gibi şeyler istedim..Hiç uyumak istemiyorum..Çünkü hayatımızın 20 yılı(dahada fazla..) uyumakla geçiyor..Ben bunu atlamak istemiyorum..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Biliyorum bu yüzden büyü gibi şeyler istedim..Hiç uyumak istemiyorum..Çünkü hayatımızın 20 yılı(dahada fazla..) uyumakla geçiyor..Ben bunu atlamak istemiyorum..

Hayatınızın 20 yılı uyumakla geçmiyor.Uyuduğunuz saatler toplanıyor ve genel olarak 20 yıla yakın süre çıkıyor.Ama siz 20 yıl yaşamamış gibi olmuyorsunuz.Uyumakta insan bedeninin vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir.Tamam süresi azaltılabilir ama hiç uyumamak gibi bir şey olmaz.
Belirli bir süre sonra insan bedeni çöküşe geçer . :) (Konu ile alakalı değil ama başka söyleyecek yer bulamadım.OzqurTrn mesaj kutun dolu temizle. :) )

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Da vinci uykusunu deneyebilirsin...

Okulum falan var..Bu yüzden yapabileceğimi sanmıyorum..

(Konu ile alakalı değil ama başka söyleyecek yer bulamadım.OzqurTrn mesaj kutun dolu temizle. :) )

Temizledim :D
Gizli İlimler Hazinesi'nde bahsetmiş olduğun konu mevcut fakat uygulamaların tamamının verilmediğini biliyorum o uygulamayı tam olarak hatırlayamadım ama bakmanda fayda var.

Tam olarak verilmediyse bakmama gerek yok..

Derin meditasyona geçmesi çok uzun bir eğitim ister gibi düşünüyorum..En iyisi kitabı okuyup uyku süremi yavaş yavaş kısmak ama ne kadar indirebilirim?

treworax

Kayıtlı Üye
Derin meditasyona geçmesi çok uzun bir eğitim ister gibi düşünüyorum..

Abartılacak kadar zor bir şey değil,küçümsenecek kadar da basit değil,,,

En iyisi kitabı okuyup uyku süremi yavaş yavaş kısmak ama ne kadar indirebilirim?

Bu sana bağlı.Eğer gün içinde enerjini hunharca tüketiyorsan ve bu enerjiyi yerine getirecek hiç bir şey yapmıyorsan 8 saat de uyursun 18 saat de uyursun.Spor,meditasyon gibi aktiviteler yapıp,hayvansal gıdayı azaltıp yerine daha sağlıklı besinler kullanırsan,uykuya daha az ihtiyaç duyarsın.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Abartılacak kadar zor bir şey değil,küçümsenecek kadar da basit değil,,,

Forumda vardır her halde derin meditasyon?

Bu sana bağlı.Eğer gün içinde enerjini hunharca tüketiyorsan ve bu enerjiyi yerine getirecek hiç bir şey yapmıyorsan 8 saat de uyursun 18 saat de uyursun.Spor,meditasyon gibi aktiviteler yapıp,hayvansal gıdayı azaltıp yerine daha sağlıklı besinler kullanırsan,uykuya daha az ihtiyaç duyarsın.

Her gün okula yürüyorum ve dönüşte de yürüyorum..Yani 1 km falan(belki daha fazla..) yürüyorum her gün..Ve 2 yıldır abur cubur,kola vb. şeyleri fazla tüketmiyorum..Anca çikolata :3 Yani sporumu yapıyorum..2 günde bir 15 dk geçersem bir şey olacağını sanmıyorum..

treworax

Kayıtlı Üye
Her gün okula yürüyorum ve dönüşte de yürüyorum..Yani 1 km falan(belki daha fazla..) yürüyorum her gün..Ve 2 yıldır abur cubur,kola vb. şeyleri fazla tüketmiyorum..Anca çikolata :3 Yani sporumu yapıyorum..2 günde bir 15 dk geçersem bir şey olacağını sanmıyorum..

Bu yaptığın şey spor yada başka bir şey değil.Düzenli tempoda yürüseydin ve/veya koşsaydın belki spor sayılabilirdi ama yine yarım yamalak yapılmış bir olay olurdu.Öncelikle "spor" kavramını biraz daha araştır.Ayrıca aradığın cevapların fazlasını buldun,önce söylenilen uygulamaları dene ondan sonra işe yarayıp yaramayacağını tartışalım.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Bu yaptığın şey spor yada başka bir şey değil.Düzenli tempoda yürüseydin ve/veya koşsaydın belki spor sayılabilirdi ama yine yarım yamalak yapılmış bir olay olurdu.Öncelikle "spor" kavramını biraz daha araştır.Ayrıca aradığın cevapların fazlasını buldun,önce söylenilen uygulamaları dene ondan sonra işe yarayıp yaramayacağını tartışalım.

Siz beni yanlış anladınız..Aynı tempoda yürüyorum tabii ki..Tam olarak olmasa da spor yapıyorum..Evde ağırlık çalışmaları yapıyorum ve yaz gelince dövüş kursuna girmeyi düşünüyorum..Spor alanında iyiyim..Ve iğneleyici konuşmanıza rağmen teşekkürler..Kitabın siparişini verdim gelince okuyacağım..

treworax

Kayıtlı Üye
Siz beni yanlış anladınız..Aynı tempoda yürüyorum tabii ki..Tam olarak olmasa da spor yapıyorum..Evde ağırlık çalışmaları yapıyorum ve yaz gelince dövüş kursuna girmeyi düşünüyorum..Spor alanında iyiyim..Ve iğneleyici konuşmanıza rağmen teşekkürler..Kitabın siparişini verdim gelince okuyacağım..

Yaptığın şeyin isminin spor olmadığı gibi konuşmam da iğneleyici değildi,belirtmek istediğim şeyi açık bir şekilde belirtiyorum.Nasıl daha az uyuyabileceğini sormuşsun yanıtlıyorum fakat sen daha söylenilen hiçbir şeyi denemeden işe yarayıp yaramayacağını söylüyorsun.
Dövüş kursu için,başarılar.Kitap için,hayırlı olsun,,,

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Ben size işe yarar mı diye sormadım ve arkadaşınızmış gibi 2. tekil şahıs eki kullanmanız bile iğneleyicidir..Ben sadece tahminimi söyledim..Daha konuyu açalı 12 saat oldu/olmadı biraz daha araştırma yapmadan denemem..

dmavisi35

Banlı Kullanıcı
böyle bir büyünün oldugunu düsünmüyorum (benim fikrim) çünkü uyku bir ihtiyaçtır ne bileyim hiç uyumayan bir insan görmedim ben de ondan.. :S

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
İnsanlar uyurken ayakta gezmek bence çok sıkıcı olur :) şahsen geceleri bazen uykum ayılsa bile uyumaya çalışırım çünkü karanlıkta tek başına oturmaktan korkuyorum herkes uyurken :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
1 saatlik derin gevşeme(trans hali) 8 saatlik uykuya bedeldir

Bu çok doğru. Bizzat tecrübe ettim hem de çok kez. 15 dakika bile yeterli hatta. Ben 15 dakika yapıyorum ama derin trans olacak. 3-4 saat uyusanız bile yetiyor. Rekorum 2 saat. Yine de çok dinçtim. Her ne yapılırsa yapılsın uyku çok ihmal edilmemeli. En azından bir 3-4 saat uyunmalı. Sevgiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...