Turk Majisi var mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

celil

Kayıtlı Üye
Siteyi SIK okuyan ama pek yazmayan bir uyeyim. Benzeri siteleride arada takip ediyorum.Dikkatimi ceke bir husus var. Kizilderililerden afrikalilara kadar her irkin kendine has majileri var. Cok eskilere dayanan yeryuzundeki varligimiza ragmen bir tane dise dokunur Turk Majisi olmamasi enteresan degil mi? Eger bilgi eksikligim varsa yani bir Turk Majisi var ve ben bilmiyorsam o ayri.

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Bana da garip geliyor bu mevzular. Arabın, batının, kızılderilinin ve iskaninavın dini kültürleri konuşulurken türk şamanizmiyle ilgili hiç bir şey geçmiyor forumlarda. Kızılderilinin afrikalının şamanı bizimkilerden daha mı sağlam yani?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Siteyi SIK okuyan ama pek yazmayan bir uyeyim. Benzeri siteleride arada takip ediyorum.Dikkatimi ceke bir husus var. Kizilderililerden afrikalilara kadar her irkin kendine has majileri var. Cok eskilere dayanan yeryuzundeki varligimiza ragmen bir tane dise dokunur Turk Majisi olmamasi enteresan degil mi? Eger bilgi eksikligim varsa yani bir Turk Majisi var ve ben bilmiyorsam o ayri.
Olmaz olur mu? Şamanik ritüeller hakkında bildiklerimizin büyük çoğunluğu Türk Şaman inancından gelmektedir. Örneğin Dünya üstünde eşi benzeri olmayan bir uygulama olan YADA taşı uygulaması Türk Şamanlarına aittir diye biliyoruz. Bununla birlikte şekil değiştirme uygulamaları da Türk Şamanizminde yaygındır. Beden değiştirme, doğanın canlı cansız güçlerini yönlendirme vs. gibi çok derin ve etkili uygulamalar var. Çoğu unutuldu veya çok küçük bir zümre içinde saklı kaldı.

soldier

Kayıtlı Üye
Mabetteki bütün bilgileri moderatörlerin paylaşması beklenemez. Bu nedenle araştırarak elimizden geldiğince edindiğimiz bilgileri paylaşırsak bu sorun ortadan kalkar. :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Forumumuzdaki maji ile ilgili bilgilerin çoğu Anadolu havastır. Şamanların yaptıkları ise genelde trans, astral seyehat ve kanal bağlantısı olduğu için okumalı yazmalı Çizmeli değildir. Şamanım kendine özgüdür. O yüzden yazacak pek bir şey yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...