Tılsım'lar varlıklar vasıtasıylamı çalışır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Merhaba herkeze, tılsımlar herzaman varlıklar vasıtasıylamı çalışır acaba ? Bazı yerlerde varlıklara ait tılsımlar kullanıldığınıda okudum mesela musallatı kovmak gibi veya bir mekana dadanmış varlığı ordan uzaklaştırmak gibi yani burda varlığa karşı varlıkmı kullanılıyor yoksa tılsımların varlıkların üstünde bir güçleri mi var ?

asterix

Kayıtlı Üye
​Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.

acid

Kayıtlı Üye
Hiç tılsım oluşturmadım yeterli bilgim olmadığı için. Ancak bana göre sadece varlıklarla ilgili değil. Sonuçta etkili tılsım kişiye özeloluşturulur diye biliyorum. Bu durumda siz konsantre olarak enerjinizi de kullanıyor ve bir kalkan oluşturuyorsunuz. Aslında benim düşüncem birçok koruma yönteminin enerjiyi doğru yönde yönlendirmek üzerine kurulu olduğunu düşünüyorum. Varlıklarla ilgili noktaları da uygulayanlar var. Tabii ki bunlar kendi fikirlerim.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Her iki söylediğinizde de olabiliyor,yapılan şeye göre değişir.Varlıklarla bağlantısız tılsımlarda vardır,şans tılsımı,güzellik tılsımı..vb ses enerjisi,kollektif bilinçteki kutsal semboller,sembolik enerjilerle kullanılırlar.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Cevabınız için teşekkür ederim Lavander Çok merak ettiğim bir soruydu bu :)

dede

Kayıtlı Üye
Varlıkların kullanıldığı tılsımlar ve kullanılmadığı tılsımlar diye 2 ye ayırmak bence yanlış olur
Bir çok tılsım türü vardır, ancak çalışma prensiplerini merak ediyorsanız bir kısmını açıklayabilirim

Varlıklı dediklerinizden
Bazıları şeytanı öven,Allaha,peygamberlerine,insan ve insanlığa hakaret içeren tılsımlardır ve bu şeytanın o görevi yerine getirmesi için yeterlidir,çünkü bunlara devam etmeniz için istediğinizi yapıcaktır
Bazı tılsımlar birer şifredir görevli şeytanlarınızla yer tayin edersiniz ve tarifi verirsiniz onlarda yapması gerekeni yaparlar
Bazı tılsımlar(bunlar en ağırları yapabilen kalmışmıdır bilmem) tılsımla bir şeytanı oraya hapsedersiniz ve bu şeytan tabi bunun kini larak etrafında bulunanlara yapanlara vs zarar verir
Her tılsımın zamanı vardır hiç biri sonsuza kadar sürmez,yapan ve aracının gücüne göre süresi uzar

Varlık kullanılmadan yapılan tılsımlar ise(İslam içinde)
Allahın kelamları isimleri sayesinde yapılır birçoğu, evren nasıl olurda Allahın sözlerine isimlerine karşıkoyabilir?
Dolayısıyla siz Allahın söz ve isimlerini maddeleştirmiş ve bu dünyada gerek sesle(bir anlığına) gerekse yazıyla(yok edilinceye kadar) var ediyorsunuz, evren buna karşı koyamaz ve buna göre şekil alır, bu yüzden kurandan felan bile büyü yapılabilmektedir

Ha tabi burda akıllara gelen e bunları nasıl öğreniyorlar, Bunu evreni hack lemek gibi düşüne bilirsiniz, bazılarıda bu programı yazanlarla veya bu programa katkısı olanlarla irtibata geçebilmiş ve böyle şeyleri öğrene bilmişlerdir

Yukardaki yazdıklarım İslami bilgilerle alakalıdır, islam dışı şeylerle çakışırmı bilmem , Ancan bu tar< şeyleri içinde bulunduğum din ışığında araştırmayı sevdiğim için ancak bu bilgileri söyleyebilirim

Ve son olarak bunlar sadece oyunun kuralları, bu oyunu oynayabilen pek insan yok, yani bunları yapan yapabilen kişilerede ulaşabilirmisiniz...? Sonuçta bu bilgilere bile burdan ulaştıysanız eğer, yani...

Ha yapan nasıl yapar, şeytan herkezi kişisel mankıbesiyle aldatır, sizinki büyü pisişik yetenekler ırt zırt, bunu yapanlarada yapsalarda yapamasalarda yardım ederler sonuçta istedikleri şey insanları günaha sokmak, heleki böyle hata götürmeyen şeyler çokta hoşlarına gider ve zevkle yardım ederler
E öyle yada böyle oluyor işte, ufak tefekler olur büyükler olmaz ayrıca Rahmani sandığınız o bazı şeyleride rahmani olmadan şeytan yardım eder ve yine istediğine kavuşur

İmlahataları için kusura bakmayın kılavyeme fazla özen göstermiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...