Tanrı'nın Eli

Perina

Banlı Kullanıcı

NASA Uzay Dairesi tarafından çekilen İLGİNÇ BİR FOTOĞRAF: Tanrının Eli

Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)'ne bağlı Chandra Röntgen Gözlemevi tarafından çekilen bir uzay fotoğrafında el şeklindeki bir nötron yıldızları kümesi başka bir yıldız kümesini kavrıyomuş gibi görülmektedir. Hadislerde belirtilen el ifadesi, NASA tarafından "Tanrı'nın eli" olarak adlandırılan ve uzayda vuku bulan bir gök olayının vesile olduğu bu görüntüye işari manada bakıyor olabilir. (Doğrusunu Allah bilir.)

Söz konusu yıldız kümesinin oluşturduğu el şeklinin duruşu hadisteki uzanma tanımına da tam uymaktadır. NASA tarafından çekilen fotoğraftaki el şekli bir yere uzanıyormuş görünümündedir. Ayrıca insanların Hz. Mehdi dönemindeki gelişmiş yüksek uzay ve astronomi teknolojisi sayesinde uzayda meydana gelen bu gök olayını teleskoplar vesilesiyle bakarak görebilmeleri de hadisteki ifadelerle birebir uyum içindedir.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'den rivayet edilen bu hadislerde gökte bir "el"in görüneceği ve bu elin Hz. Mehdi (a.s.)'nin geliş alametlerinden olduğu bildirilmektedir. Bu döneme kadar ihtilafların devam edeceği ve Hz. Mehdi (a.s.)'nin semadan sürekli gündem olacağı hadislerden anlaşılmaktadır.(ALINTI)

Kayberen

Kayıtlı Üye
Çok etkileyici, insan bunu gördükten sonra, tanrıyı bütün olarak hayal etme konusunda birazcık ilerleyebilir :)

juba

Kayıtlı Üye
Subhanallah ibretlik bir olay...

fgspa06

Banlı Kullanıcı
Tamam ele benziyor da,bu kahve falında şekle yorum vermek gibi. Şekli inceleyince içinde birçok farklı görüntüde çıkartılabilir. Bence sadece yanlış olan isim,gerisi düz mantık... Halo etkisi gibi yani, ismi okuyunca beyin direk onu arıyor.

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Ne yani Tanrı nın eli insan eli mi....Neden insan...

Uzaydaki gizemli el - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu" öncelıkle Sayın Perina ben bu konuyu daha once paylasmıstım :)

2cı olarak sayın sarmasık ın sozune kendımce arastırmalarıma gore yorum getırmek ısterım... İncil ve tevratta insan Tanrı nın surulıyetınden yaratıldıgını soyler fakat hangısınden oldugunu soylermı? kastettıgım evrım teorılerının buyuk bı kısmıda kabul gordu fakat ınsanlar hala bu ayetlere ınanıyor nedenmı?
çünkü; 2 turlu surulıyetımız vardır bır dusunce ıkı fiziki bedenlerımız...Tanrı bu ayetlerde kendı dusuncelerının bır urunu olarak ınsanın ruhunu yarattıgını belırtır ınsanın fızıkı ozellıklerının kendıne benzedıgını degıl.

Perina

Banlı Kullanıcı
Uzaydaki gizemli el - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu" öncelıkle Sayın Perina ben bu konuyu daha once paylasmıstım :)

2cı olarak sayın sarmasık ın sozune kendımce arastırmalarıma gore yorum getırmek ısterım... İncil ve tevratta insan Tanrı nın surulıyetınden yaratıldıgını soyler fakat hangısınden oldugunu soylermı? kastettıgım evrım teorılerının buyuk bı kısmıda kabul gordu fakat ınsanlar hala bu ayetlere ınanıyor nedenmı?
çünkü; 2 turlu surulıyetımız vardır bır dusunce ıkı fiziki bedenlerımız...Tanrı bu ayetlerde kendı dusuncelerının bır urunu olarak ınsanın ruhunu yarattıgını belırtır ınsanın fızıkı ozellıklerının kendıne benzedıgını degıl.

İnanın bana gizli abed arama motorundan aratmıştım bu konu başlığını..Ve böyle bir başlığa rastlamayınca göndermiştim..özür dilerim..zaten eski bir konu bu..ama ben geçenlerde rastladım..ilgimi çekti gönderdim..açıklamalarınız çok mantıklı ama ben bu konuda bir fikir yürütmek istiyorum..basit olacak ama ben şöyle düşünüyorum..Hani denir ya teşbihte hata yoktur..o hadiste bir elden bahsedilmiş ya..bunun fiziki bir el olma ihtimali de olamaz mı? neden olmasın? çünkü bunun algılanası kolay..çünkü insanların geneli yüksek hayal gücünde değil ki..ancak böyle basit bir tasviri anlayacak düzeyde insanların çoğunluğu..