sürekli sol goz seyirmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karamel90

Kayıtlı Üye
Nezaman sol gozum seyirse felaket haberi alir enaz iki gun aglarim.malesef dunden beri tekrar seyirmeye basladi.sanirim artik felaketin dibine vurucam.gercekten boyle bisi var mi sizce sol goz kotu haber mi vermek zorunda felaketsiz atlatamaz miyim?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Nezaman sol gozum seyirse felaket haberi alir enaz iki gun aglarim.malesef dunden beri tekrar seyirmeye basladi.sanirim artik felaketin dibine vurucam.gercekten boyle bisi var mi sizce sol goz kotu haber mi vermek zorunda felaketsiz atlatamaz miyim?
Bu seyirme durumu genel bir batıl inançtır. Batıl inançlar küçük yaşlardan itibaren insanlara kodlanır. Bu konu aslında toplum sağlığı için önemli.
Konu madem göz seyirmesi bunu örnekleyelim.
Negatif anlamda olacak şeylerle bağlantılı göz seyirmesinin iki hali:
1- Aslında tamamen sağlık sebeplerinden dolayı seyiren göz, kodlamalardan dolayı negatifi, şerri çağırmaya itebilir insanı. İslamiyette kişinin rüyalar dahil, hissettiği her şeyi hayra yorması tavsiyesi verilir. Sebebi negatifin arzulanması yerine, hayrı arzulamasını sağlamaktır. Batının niyet enerjisi, çekim yasası olarak tabir ettiği durumdur bir anlamda. Yani bedensel sebeplerle seryiren göz ardından negatifi çağırmamak lazımdır bu durumda.

2- Bazen insanlar kötü veya iyi bir hadisenin geleceğini hissedebilir. Bu bir lütuftur ve aslında hepimizde vardır. Bazısında az bazısında çok.. Yine o kodlanmalar sebebiyle, kişi negatif hali sezdiğinde, vücuduna bilinç altından kaynaklanan emir vererek o gözü seyirtebilir, hem de hiçbir sağlık sorunu olmadığı halde. Yani burada sezgi yeteneğimizi tanımak ve biçimlendirmek şarttır. Bu durum sezildiğinde, akan suya anlatmak, zikir yapmak fayda getirir.

Genel olarak bu anlamda bir sıkıntı hissettiğinizde size yardımcı olabilecek esmalar Ya Allah, Ya Kuddüs, Ya Selam, Ya Fettah, Ya Vali
Söz konusu esmaları x3, x7, x21 gibi tek sayılarla sırayla zikredin. Sayıların çok önemi yok aslında, siz içinizde ne zaman doygunluk yaşarsanız o esmayı o kadar zikredin. Misal niyetiniz, hissettiğiniz negatif durumun hayırlısı ile sonuçlanması oluyor, başladınız zikre, Ya Allah diye başladınız bir diğerine geçene kadar kendinizi dinleyin kontrol edin, emin olun doygunluğu hissedeceksiniz. Bunun tek bir şartı var, sadece hissetmeyi istemek, tam bir teslimiyet ve inançla, başka her şeyi susturarak zikirlerinizi yapmak. Zaten burada mantık olarak da Allah'ın farklı adlarını, o adların tecellisi niyeti ile zikrediyorsunuz. Yani her şeyin bittiği ve her şeyin başladığı mutlak irade ve idarenin tek mercisine sesleniyorsunuz.
Yoksa robot gibi okumak, 1000 kere okumak da anlamsız. Niyet+İnanç+Samimiyet bu konunun 3 altın kuralı.
Göz seyirmeleri için de, uykusuzluk, gözü fazla yormak dışında da oluyorsa bu seyirmeler, bir göz hastalıkları uzmanını ziyaret etmenin zamanı gelmiş demektir. :)

Vücudunuzu sevin ve koruyun, negatif anlamlar yüklemeyin. O işi zaten beyniniz korumalı biçimde yapıp size uyarı verir merak etmeyin. Haydi iyi forumlar, geçmiş olsun. :)

karamel90

Kayıtlı Üye
Bu seyirme durumu genel bir batıl inançtır. Batıl inançlar küçük yaşlardan itibaren insanlara kodlanır. Bu konu aslında toplum sağlığı için önemli.
Konu madem göz seyirmesi bunu örnekleyelim.
Negatif anlamda olacak şeylerle bağlantılı göz seyirmesinin iki hali:
1- Aslında tamamen sağlık sebeplerinden dolayı seyiren göz, kodlamalardan dolayı negatifi, şerri çağırmaya itebilir insanı. İslamiyette kişinin rüyalar dahil, hissettiği her şeyi hayra yorması tavsiyesi verilir. Sebebi negatifin arzulanması yerine, hayrı arzulamasını sağlamaktır. Batının niyet enerjisi, çekim yasası olarak tabir ettiği durumdur bir anlamda. Yani bedensel sebeplerle seryiren göz ardından negatifi çağırmamak lazımdır bu durumda.

2- Bazen insanlar kötü veya iyi bir hadisenin geleceğini hissedebilir. Bu bir lütuftur ve aslında hepimizde vardır. Bazısında az bazısında çok.. Yine o kodlanmalar sebebiyle, kişi negatif hali sezdiğinde, vücuduna bilinç altından kaynaklanan emir vererek o gözü seyirtebilir, hem de hiçbir sağlık sorunu olmadığı halde. Yani burada sezgi yeteneğimizi tanımak ve biçimlendirmek şarttır. Bu durum sezildiğinde, akan suya anlatmak, zikir yapmak fayda getirir.

Genel olarak bu anlamda bir sıkıntı hissettiğinizde size yardımcı olabilecek esmalar Ya Allah, Ya Kuddüs, Ya Selam, Ya Fettah, Ya Vali
Söz konusu esmaları x3, x7, x21 gibi tek sayılarla sırayla zikredin. Sayıların çok önemi yok aslında, siz içinizde ne zaman doygunluk yaşarsanız o esmayı o kadar zikredin. Misal niyetiniz, hissettiğiniz negatif durumun hayırlısı ile sonuçlanması oluyor, başladınız zikre, Ya Allah diye başladınız bir diğerine geçene kadar kendinizi dinleyin kontrol edin, emin olun doygunluğu hissedeceksiniz. Bunun tek bir şartı var, sadece hissetmeyi istemek, tam bir teslimiyet ve inançla, başka her şeyi susturarak zikirlerinizi yapmak. Zaten burada mantık olarak da Allah'ın farklı adlarını, o adların tecellisi niyeti ile zikrediyorsunuz. Yani her şeyin bittiği ve her şeyin başladığı mutlak irade ve idarenin tek mercisine sesleniyorsunuz.
Yoksa robot gibi okumak, 1000 kere okumak da anlamsız. Niyet+İnanç+Samimiyet bu konunun 3 altın kuralı.
Göz seyirmeleri için de, uykusuzluk, gözü fazla yormak dışında da oluyorsa bu seyirmeler, bir göz hastalıkları uzmanını ziyaret etmenin zamanı gelmiş demektir. :)

Vücudunuzu sevin ve koruyun, negatif anlamlar yüklemeyin. O işi zaten beyniniz korumalı biçimde yapıp size uyarı verir merak etmeyin. Haydi iyi forumlar, geçmiş olsun. :)
Esmalari zikredecegim tesekkurler insallah bi felaket olmaz.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Kesinlikle Batıl İnançtır

Ben bu durumdan kurtuldum hamdolsun ki ayrıca edindiğim bilgilere göre ise sol göz değil sağ göz kotu şeylern habercisidir her neyse..

Sen buna inandığın için hep bu şekilde haber alıyorsun bence bu inançtan kurtulmalısın hemde bir an önce.. Ayrıca mutlaka bir nörolojide gorun derim seğirmeler dikkate alınmalı maneviden önce tıbben tedavisine bakmalısın..

karamel90

Kayıtlı Üye
Haklısın batil biraz.ancak bazilari için sol goz kotu sag iyi haber verirmis.sag gozum seyirdiginde hic ii haber almıyorum ama solda kotu seyler oluo.insallah dedigin gbi olur ve olumszlk yasamam

hopefull06

Kayıtlı Üye
Çok kafeinli mesela kahve, çay tüketimi çok olursada seyirmeler olur.. Annem göz seyirmesine sağ göz sağlık sol göz varlık der çıkar işin içinden :) Ben eskiden çok kafama takardım sol gözüm seyirince, kesin bi aksilik beni bekliyor diye ve nitekim olurduda.. Ama artık takmıyorum çünkü olumsuz düşünce olumsuz bir olay olacaksa bile daha beter oluyor çünkü biz önceden kurguluyoruz zaten. Yani negatifi çekiyoruz. Bol bol dua etmek, hakkımızda hayırlısını dilemek en iyisi.

albus

Kayıtlı Üye
göz tansiyonunuzun aniden düşmesi sonucu olur genelde, bazıları sol tarafında bir yer seyirince başına bela geleceğini sanıyor, bu bir batıl inanç, kara kedi görmek, karga görmek gibi.

islam571

Kayıtlı Üye
bu inanç batılımsı olmakla birlikte düzeltmek istediğim bir nokta var: sol göz seyirmesi makam ve mevkiye, sağ göz seyirmesi de hakkınızda yapılan gıybet ve dedikoduya delalettir...

karamel90

Kayıtlı Üye
Evet gercekten de kotu haber aldim ve halen seyirio demekki haberler devam edicek

end

Kayıtlı Üye
Aşırı gerilimlerde el titremesi, göz seğirmesi olabilir, ayrıca vücutta ani kimyasal eksilmelerinde de olabilir, örneğin antidepresan düzenli alırken aniden kesincede oluyor, aşırı yorgunluk, uykusuzluk,vitamin eksikliği. Say say bence bitmez.Kötü haberlere gelince, geleceği varsa zaten geliyor.

aşk1

Banlı Kullanıcı
ben batıl inanç olarak görmüyorum. sol göz seyirmesi çok çok üzülceğim şeyin habercisidir sağda daha az üzülceğimin habercisidir benim için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...