Söylediğim Yalanlar Gerçek Oluyor

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
7-8 yıldır hoşlanmadığım insanları başımdan savmak için veya talepleriyle ilgilenmemek için söylediğim tüm yalanlar kısa süre sonra gerçekten başıma geldi. Sevdiklerime genelde yalan söylemem zaten de bu sadece sevmediklerimde oluyor. Hepsini anımsamıyorum ve önemsemiyorum ama birkaç tane örnek vermek gerekirse şöyle toparlayabilirim;

Lise son sınıfa geçtiğim yaz üniversite öğrencisi birkaç arkadaşım olmuştu. Çocukça takıntı var ya işte lise öğrencisi olduğumu söyleyememiş, "Liseden bu yıl mezun oldum. Üniversite sınavının sonucunu bekliyorum." demiştim. Sonuçlar açıklandı. Arkadaşlarım da benim olmayan yerleştirme sonucumu sordular. Tereddüt etmeden daha önce üzerinde hiç düşünmediğim çok ekstrem bir okul attım. Onlarla bir daha görüşmedim, söylediğim yalanı bile unuttum. Ve bir yıl sonra... "Geçen yıl palavra attığınız yüksek öğretim programına yerleştirildiniz."

Birkaç yıl önce nedense pek hazzetmediğim bir arkadaşımla karşılaştım. Oturduk biraz sohbet ettik mecburi. Sanki bazı şeyler ima eder gibi oldu. Etkileşim kurmak istemediğim için hayatımda kimse olmamasına rağmen biriyle evlenmeyi düşündüğümü söyledim. Şakayla karışık ismini sordu. Yine tereddüt etmeden daha önce tanışıklığım olan kimsede bulunmayan bir isim attım. Bir daha o arkadaşla karşılaşmadık, söylediğimin üzerinde de düşünmedim. Ve 8 ay sonra... O isimde birisiyle evliliğe yönelik bir ilişki başladı.

İki ay önce her karşılaştığımda başıma iş açan uzaktan bir akrabamla görüştüm. Beni ziyarete geleceğini ve hangi bölgede çalıştığımı sordu. Ben de gelmesin diye "Tayinim çıktı. Meyil müddetinden sonra gidip orada başlayacağım." dedim. İşinin düşmeyeceği uzak, alakamın olmadığı bir şehri de özellikle yine tereddütsüz söyledim. Ve bugünden 1 hafta önce... "Geçenlerde destursuz savurduğunuz ile asaleten atandınız."

Bunlar gibi ufak tefek çok şey daha var. Bu böyle gidecek bir yetenek mi yoksa şom ağız gibi bir şey mi neyse yol gösterin de ona göre çenemi tutayım artık. :D

Dex

Banlı Kullanıcı
Çok enterasan bu sefer doğruları söylemeyi deneyebilirsin . Yada yalan olarak olmasını istediğin şeyleri söyleyebilirsin . Mesela babam bana doğum günümde 8 gb ram a sahip bir bilgisayar aldığı için sevinçten gelemedim gibi :D

horultu

Kayıtlı Üye
Hımm. Çekim yasası 'ne söylesen de çeksem, aynen iade etsem' diye fırsat kollarken. Yalan söyleyerek hatta söylediğiniz yalana farkında olun veya olmayın inanarak, yalanı hayalinizde olmuş gibi tasavvur ederek, yalan söylenilen konunun üzerinde fazla durmayarak, evrene gönderdiğiniz mesajda aynı zamanda bir olumlama mevcut hale gelmiş olacak ki. Etkisi kısa sürede, sizin lehinize sonuçlanmış.

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Mesela babam bana doğum günümde 8 gb ram a sahip bir bilgisayar aldığı için sevinçten gelemedim gibi :D

:D Harikaydı bu. :D
O anda aklıma gelmiyor böyle istediğim şeyler. Bilinçli söylediklerim olmuyor zaten. Nerede absürt bir yalan söylemişsem onlar karşıma çıkıyor. :)

CelticFrost

Kayıtlı Üye
Sana bir şey söyleyeyim mi seyr-i alem !

Benim de kurduğum hayaller gerçek oluyor !

Yemin ederim nasıl oluyor bilmiyorum ama beynimde film gibi canlanan hayaller ( ama yalnızca film gibi gelişen adapte olduğum hayaller ) gerçektende oluyor!

Sana bir şey anlatıyım bak aklıma gelmişken.

Askere gideceğim zaman kafamda askeriyeyi canlandırmıştım. İşte küçük bir karakolda askerim ve jandarmayım işte bir tane de parklarda olan sandalyeler var ya karşılıklı ismini unuttum işte ondan var :D neyse yanımızda da bir tane direk ve yukarısında sallanan bayrak var bir de girişinde aşağı inen merdivenleri var. Hayal tam bu şekilde ve biz bu bankta oturup asker arkadaşlarımla birlikte çay içiyoruz sohbet ediyoruz.

Aradan tam 12 ay geçti ama hala kurduğum hayal aklımda.

Bir gün en yakın arkadaşım araba kiraladı ve askere gitmesine tam 3 gün var. Arabayla gezerken kaza yaptık. Arabayı teslim etmeye rent a car'cıya gittik. Adam arabayı teslim ederken arkadaşı dövdü sonra bizde arkadaşa adli muayene raporu almak için hastaneye gittik. Adamı şikayet edecektik. En önemlisi de ben o günün sabahı saat 09:00 da askere geri gideceğim çünkü 10 günlük izine gelmiştim ve iznimin son günüydü. Polise gidip şikayette bulunacaktık. Adli muayene raporunu aldık. Akşam saat 19:00. İçeriye girdik bir de ne görelim adam orda bizden şikayetçi oluyor: S

Bunlar bana saldırdı polis bey şikayetçiyim dedi, biz şok olduk. Sonra bizden şikayetçi oldu ve biz olay tanığıyken birden şüpheli sanık olduk. Hakkımızda dosya açıldı. Kasten yaralama ve hakaretten hakkımızda işlem yapıldı. Saat 00:00 annem arıyor nerdesin diyor, teyzem arıyor nerdesin diyor.

Ben asker olduğum için senin ifadeni inzibatlar alacak dedi. Gece saat 03:00 ve ben saat 09:00 da binip askere geri gideceğim teslim olacağım. O gün iznimin bittiği gün.

Ve sana yemin ederim ki o polis karakolu benim tam 1 sene önce askere gittiğimde benim gideceğim yer böyle olacak herhalde diye beynimde kurduğum karakoldu !

Sana yeminler ederim ki o karakolu hayatımda ilk defa gördüm.

Hayatımda ilk defa polisin eline düştüm ve hayal ettiğim şey başka bir şey olarak karşıma çıktı. Gerçektende polis karakolu hayal ettiğim yer gibiydi. Girişinde basamaklar, sağ tarafta bir bank, üzerinde oturan polisler ( benim hayal ettiğimde biz oturuyorduk ) yanında direk ve sallanan Türk bayrağı ve girişi de aynı hayal ettiğim gibiydi...

Bu nasıl oldu anlam veremedim ama oldu işte. :D

Haa aklıma gelmişken. Askerde jandarmaydım ve muhabereciydim.

Gözaltına aldığımız şahısların asayiş vukuatlarını çekerdim ve kamerayı açıp sabaha kadar gözaltına alınan şahısları izleyip kaydederdim. İşim buydu.

Bir gün düşündüm ! Aynı durumda ben olsam şu adamların yerinde ne yapardım ki acaba diye hayaller kurardım ve 2 gün önce başıma çok garip bir olay geldi. Gece 5 de arabada otururken hırsızlık masası ekipleri 2 polis otosuyla gelip bizi aldılar.

Sebeb : Kendi arabamızın alarmını saat 5 de susturamadığımız ve içerisinde oturup muhabbet ettiğimiz için arabayı çaldığımızı zannettiler :D 2 gün boyunca gözaltına aldılar savcı karşısına çıkartıp emniyette fotoğraflarımızı çektiler.

Hayal ettiğim şeyler gerçekten oluyor.

Bunların hepsinin hayalini kurmuştum ! Ya ben olsaydım bu şekilde demiştim.

Bunlar daha kaba taslak anlattığım şeyler dostum. Genişce anlatsam hikaye olur.

Aynı " Pardon " filmindeki sahne gibiydi ama. İnsan hiç kendi arabasını çalar mı ? :D

İşte bu da bir sebep. Takdir-i ilahi dostum ;)

Suçsuz yere 2 gün gözaltına alındık ve o hayal ettiğim şeylerin aynısını ben yaşadım ;)

phantomhive

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Peki sayın seyr-i alem bu ileride gerçek olan yalanlarınızı söylerken, hiç aklınızdan geçiyor mu bak şimdi bu da gerçek olur ya da gerçek olacak diye ?

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Sayın CelticFrost, yalan gerçeğe dönebiliryorsa hayal hayli olur. :)
Sayın phantomhive, hayır aklımdan gerçekliğiyle ilgili hiçbir şey geçmiyor. Sadece hoşlanmadığım insanlara o anı kurtarmak için söylediğim şeyler. Bir kaç güne kalmıyor unutuyorum.