Sonunu bildiğiniz bir filmi izlemek zevk verir mi?

Mindtricks

Banlı Kullanıcı
Selam Forum Ahalisi,
Öncelikle burada bulunan herkesin bir şekilde özel ve bir o kadar da yalnız olduğunu düşünüyorum. Benim size sorum şu: Sonunu bildiğiniz bir filmi izlemekten zevk alır mısınız? Hayatın nasıl başladığını biliyoruz ve nasıl sonlandığını da biliyoruz. Sizce hayatın anlamı nedir? Nasılsa öleceğiz ve evrendeki diğer atomlara karışacağız. Neden kendimizi çok önemli görüyoruz? Öldükten sonra sonsuz bir hayat yaşayacağımıza inanıyoruz. Neden sayamayacağımız kadar çok galaksinin arasında önemli olduğumuza inanıyoruz. Ölmekten korkuyoruz ve buna rağmen ölümün sonunun güzel olacağına inanıyoruz. Sevgiler...

Seraphine

Kayıtlı Üye
Hayatın anlamı o başlangıç ve sonun arasında yaşanan olaylardır. Biz buraya kendimiz için seçtiğimiz için geldik, tıpkı önce ki hayatlarımız gibi. Burada yaşadığımız her şey, yaptığımız her seçim bize farklı deneyimler kazandırıyor. Ve bu deneyimler önümüzde ki ruhsal yolda bize büyük faydalar sağlıyor. Ben bunu tıpkı level sistemli oyunlara benzetiyorum. Her yeni bir gün ekstra deneyim demek zaten bizler için. Yaşadığımız tüm olaylar ve tepkilerimiz, düşüncelerimiz, eylemlerimiz bize bir yol çiziyor ve bu yolu değiştirme hakkına her zaman sahibiz. Her yeni level seçilen yola göre - ki hatta bu yolları sınıflar olarak düşünebiliriz - bize farklı özellikler kazandırıyor. İşte siz ilimin bir alanına yöneldiyseniz bir süre o konu hakkında gelişmeye başlıyorsunuz gibi.

Bu yaşam süresi boyunca karşılaştığımız ve tanıdığımız herkes ile muhakkak bir sebep ile yollarımız kesişiyor. Bazen biz onlara, onlar bize yardımcı oluyor ve bu yardım her zaman çok kibarca gerçekleşmiyor. Ama arkanıza dönüp baktığınızda ben neler yaşamışım demek bu boyut için oldukça güzel bence. Ruh yükseldikçe geldiğimiz amaçlar ve yerler için farklılıklar meydana geliyor. Ve bu karşılıklı konuşsak 1 saat anlatabileceğim bir detaylığa sahip. Kısaca bu bir oyun ve her elementi biz yarattık. Parayı oyuna biz soktuk ve belli sonuçlar meydana geldi. İnsanlar para için türlü kötülükler yapmaya başladı ama bir yandan hayatın işleyişini kolaylaştıran bir nesne haline dönüştü.

Hepimizin geldiği ve gideceği yer 'Yuva denen bir yer'. Okuduğum kitapların birisinde çikolata bir yükseliş besini olarak anlatılıyordu. İnsanlar onu yerken aslında an ile bütünleşebiliyor ve mutluluk hissi duyuyor. İşte Yuva'nın titreşimini tekrar hatırlamak bunu tekrarlıyoruz ve o enerji bu çikolatanın sağladığından kat ve kat yüksek. Bazen buraya ait hissetmiyor oluş sebebimiz bu. Yuva'ya duyulan özlem.

Ü

Üye silindi 58480

Selam Forum Ahalisi,
Öncelikle burada bulunan herkesin bir şekilde özel ve bir o kadar da yalnız olduğunu düşünüyorum. Benim size sorum şu: Sonunu bildiğiniz bir filmi izlemekten zevk alır mısınız? Hayatın nasıl başladığını biliyoruz ve nasıl sonlandığını da biliyoruz. Sizce hayatın anlamı nedir? Nasılsa öleceğiz ve evrendeki diğer atomlara karışacağız. Neden kendimizi çok önemli görüyoruz? Öldükten sonra sonsuz bir hayat yaşayacağımıza inanıyoruz. Neden sayamayacağımız kadar çok galaksinin arasında önemli olduğumuza inanıyoruz. Ölmekten korkuyoruz ve buna rağmen ölümün sonunun güzel olacağına inanıyoruz. Sevgiler...

Harika bir sorgulama
Tebrik ediyorum herseyden once.

ISte insan ic ice gecmis kapali mekanizmalarini once kendi icinde bulmak ve sonra da onlari dengelemek zorunda oldugunu goruyor bir sure sonra,

Egosunu bilgelik ile, olumu ve yokolus yanilgisini ise bilgelik ile gelen sonsuzluk hakikati ile dengelerken, korkularini da zamanla dunyevi parametrelerden kurtararak, korkunun kendisini tek bir motivasyona donusturmek zorunda oldugunu anliyor.
Yani celiski gibi gozuken seyler onleri ele alis bakimindan dogru yere oturtuldugunda ise cevaplanmamis butun sorular kendi kendisini cevaplamaya basliyor.

Sizin sorguladiginiz celiskiler ise hepimizin eline kendi kapasitemiz nispetinde verilmis yapboz parcalaridir. Kimisi anlamli butunluge getirir kimisi onemsemez ve caliskilerle dolu halinden memnundur.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Ölüm cok aci
En sevdiklerinizi kaybedince anliyorsunuz ki hayatta guzel ve iyi ne yasar yasatirsaniz iste o size kar kalan...
Bunu bilmek yasamin tadina anlam veriyor, filmin sonu degil filmin hikaye orgusu ilginizi ceker oluyor...

dhardhar

Kayıtlı Üye
Selam Forum Ahalisi,

Ölüm ile alakalı olan kısım bedeniniz ama bu başlığı açtıran sorgulatan bence üst benliğiniz veya ruhunuz veya tekamülünüz için sizi anlaşarak buraya gönderen ana yapınız diyeyim bilemiyorum tam adını. Ben de enerjiye inanan ama ateist bir kişiyim. Sorgulamak güzeldir. Sizi takdir ediyorum bence yolunuz çok doğru bir yol.