şizofreni mi oluyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kgn

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bu aralar durup dururken tanıdığım kişilerin acı çığlıklarını duyuyorum. ayrıca geçen gece yatağa uzandım koridora bakıyodum(evde yalnızdım) nefes alıp veriyo gibi göğsü büyüyüp küçülen bi gölge gördüm ne yapmalıyım

albus

Kayıtlı Üye
daha fazla ayrıntı vermelisiniz.

aşk1

Banlı Kullanıcı
başlık ve konu tıp.
kgn psikiyatri gidelim burası doktor sitesi değil ki arkadaşım :D
yok bunları varlıklarla bağdaştırmamızı istiyorsan bilemiyecem. Ama bunları sürekli yaşıyorsanız yapmanız gereken doktora gitmeniz.

freaky

Kayıtlı Üye
Varlık olduğunu düşünüyosanız site sahiplerinden bakım talep edebilirsiniz. (Site içinde bi bakım durumu var diye biliyorum yanlış biliyosam affola) En azından içiniz rahatlar durumun ne olduğunu anlarsınız. Bi sıkıntı çıkmazsa da sağlığınız için bi psikoloğa görünmek iyi olur.

La-edri

Kayıtlı Üye
Sizofren de sanirim yanlis analsilan hastaliklarin basinda geliyor, insan sizofren olurken bunu anlamaz tabiyati ile sorgulamaz, sizofren kisinin dünyasi ona gercektir.

MrRabbit

Kayıtlı Üye
sizin yasadiginiz bir tur psikoz olabilir, dogru, ama sizofreni daha kapsamli, buyuk bir hastalik. mesela yuksek olcude kalitsal oldugunu biliyoruz. cocukluktan beri olmayip da simdi ilk defa ortaya cikan bir durum olmasi zor. sanilanin aksine, insanin gerceklikle bagi kopabilir zaman zaman, halusinasyon deluzyon falan yasayabilir, bunlarin hepsi mumkun, ama sizofreni tanisi icin bunlar yeterli degil. yani iki uc kere sekeriniz dustu diye diyabetten korkmak gibi birsey bu, endiseye gerek yok. gerci izleyin kendinizi, inanilmaz dusuk de olsa ihtimaller dahilindedir; hem buranin bir uyesiyseniz dusuk ihtimalli olaylarla karsilasmisliginiz da vardir elbet :)

Love Song

Banlı Kullanıcı
Belki konu doktorluk olabilir fakat ben yinede yule'den bakım yaptırmanızı öneririm,bir şey çıkmazsa doktora gidersiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...