Sizce Neden Durum Böyle ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlarım.. Hepinize birşey soracağım. Son günlerde gençlerin parapsikolojiye ilgisi inanılmaz artmış durumde. Çok kişi meraklanıyor bu olaylara. 15 Yaşındaki genç büyü yapmaya çalışıyor, bazıları iyi şeyler yapıyor meditasyon vb şeyler konusunda. Fakat zaman geçtikçe insanların parapsikolojiye olan ilgisi artıyor. Sizce bunun sebepleri nedir? Sadece internet midir ? İyi birşey mi parapsikolojiye ilginin artması ?
Sevgiyle kalın,teşekkürler

AJA

Elit Üye
Parapsikolojiya bakış açısı herkesin farklıdır.Herkesin buna yöneldiği ilk adım başkadır . Bana ve biliyorum ki diğer üyelere görede iyidir cevap.
Buna dire büyü diye bakamayız meraklanan araştırır ama yapması yapa-bilmesi ayrı durum.Diğer dallarına gelirsek kişinin kendini geliştirmesi ve farkındalığı için inanılmaz güzel.
Bunun neyine kötü diyebiliriz ki ? Kişi koyulduğu yolda hatayla başlasa bile doğruyu bulup en iyisine yol alır.Bu hayatın tamamı için geçerlidir.Parapsikoloji yada başka konu farketmez hatayla başlayan girişimler doğruyla sonlanır genelde.
Kiminin durusezisi vardır araştırır burda bulur kimi haberci rüyalar gören biridir merak eder yine burda bulur.
Parapsikoloji bilim dalının eş değerde ruhsal araştırmalarıdır bana göre.Bilim kadar önemli.Ne kadar bunu kapitalimz adına öteleselerde parapsikoloji insan ruhuyla bire bir çalışır ve gerçektir.

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Evet cevap için teşekkür ederim gerekli cevabı aldım :) Bende sizin söylediğinizi söyledim kendini geliştirmesi güzel birşey fakat böyle kötü sonuçlarda doğurabiliyor..

gümüş

Kayıtlı Üye
Değişiyor
Her büyüye kötü diye bakmıyoruz
Adam iş arıyor ve kısmet acmak için büyü istiyor- buna hepimiz olumlu bakıyoruz.
Kimseye ama sen de daha çok çalış, işe girmek için şöyle yap böyle yap aklı vermiyoruz.
neredeyse her işyerinde karınca duası veya muadili vardır
Aslında büyüden bağımsız bir hayatımız yok- herkesin şimdiki veya çocukluk hafızasında br muska ya da büyü var ama o yönde ama başka yönde

teknik67

Kayıtlı Üye
keşke insan, dışarıdan gelebilecek negatif enerji dalgalarına karşı kendini korumak için parapisikoloji ilmini öğrenip ilgi duysaydı ,şimdi belki daha iyi yerlerde olabilirdi.yani bizim yaptığımız her türlü eylemi,düşüncede veya pratikte ne olursa olsun bazen kendi özgür irademizle yaptığımızı zannetsekte işin aslının öyle olmadığı keşkelerden sonra anlaşılıyorsa ,parapisikoloji ilmini en azından dışarıdan gelebilecek zararlı etkilerden korunmak için öğrenmesi gereklidir.yada insan en azından altıncı hissini geliştirebilmeli ki ileride atacağı adımlardan pişman olmasın.parapisikoloji ilmini başkalarının zararına kullanmayı ise hiç tavsiye etmem.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
15 Yaşındaki genç büyü yapmaya çalışıyor,

O 15 yaşındaki gençler acayip kaşınıyor :)

Geçende okumuştum birisi davet yapmış sonra evde perdeler yırtılmış kolunda diş izleri çıkmış yardım istiyordu yule ( site sahibi ) konuyu kilitledi :)
Üstatlar burada defalarca uyarı yapıyor ama dinleyen yok.

Sorunuza gelirsek parapsikolojiye ilginin artması iyi birşey mi bu kişilerin niyetine göre değişir bence
kültürel olarak ilginin artması iyi birşey farklılıklara açık oluyoruz cahillikten kurtuluyoruz bilmediğimiz çok konuyu öğreniyoruz
uygulama olarak artması iyi birşey değil zaten bu sebepten de her bilgi herkeze verilmiyor
bilgiyi elde etmenin bazı aşamaları var ilk aşama bir üstada talebe olmak bunun başka yolu yok

Yani neyin ne olduğunu bilmemiz açısından iyi birşey zaten bir insan çıkıp meditasyon yapmakla büyücü ustası olmaz
mesela benim parapsikolojiyle ilgilenme amacım şifacılık içindi zamanla enerji konularınada merak saldım bu sitedeki üstatlarımızın bizlere daha fazla bilgi verilen konular açmasını bekleyip duruyoruz :)

merve.t

Kayıtlı Üye
parapsikolojiye ilginin artmasının nedeni bence internette rukye yapanların artık çekinmeden yayın yapması. Burada musallat olayı var biliyorsunuz.bu sefer cin konusu merak ediliyor ve araştırılıyor, korunma yolları falan derken bu işin gizemi insanı iyice içine çekiyor. aslında benim merakım internette rastladığım cin çıkarma videolarından sonra başladı, tabi hepsi gerçek değil, bazıları gerçekti ya da ben buna inanıyorum. Bir de sinemalardaki dabbe serisi var ya onlar da çok başarılı filmler.. bu filmlerde gençlerin merakına neden oldu diye düşünüyorum

kıvep

Banlı Kullanıcı
Aslında kıyamet koptu haberimiz yok, 2012 de bi ara maya takvimi bitiyordu, o zamandan sonra bu konularda artış oldu, insanlar daha aydınlandı. Ne kadar tesadüf bilmiyorum ama eskiye oranla daha farklıyız, çağ atladık :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Aslında kıyamet koptu haberimiz yok, 2012 de bi ara maya takvimi bitiyordu, o zamandan sonra bu konularda artış oldu, insanlar daha aydınlandı. Ne kadar tesadüf bilmiyorum ama eskiye oranla daha farklıyız, çağ atladık :)
Maya'ların inancını yaşayan bi millet vardı adını unuttum şimdi 2012 de şöyle bir yorumda bulunmuşlardı " Batılılar geldi bizi dinledi tüm söylediklerimizi yanlış anlayıp gittiler " :)

Bence burada şöyle bir durum var insanlar gizli bilgilere hep meraklıydı ama bu bilgileri öğrenebilecekleri biryer yoktu çünki adı üstünde gizli bilgi
sonrasında böyle siteler açılınca insanlar bu konuda bilgi edinebilecekleri bir adres bulmuş oldular

kıvep

Banlı Kullanıcı
Maya'ların inancını yaşayan bi millet vardı adını unuttum şigei12ye de şöyle bir yorumda bulunmuşlardı " Batılılar geldi bizi dinledi tüm söylediklerimizi yanlış anlayıp gittiler " :)

Bence burada şöyle bir durum var insanlar gizli bilgilere hep meraklıydı ama bu bilgileri öğrenebilecekleri biryer yoktu çünki adı üstünde gizli bilgi
sonrasında böyle siteler açılınca insanlar bu konuda bilgi edinebilecekleri bir adres bulmuş oldular

Ben insanların ruhsal güçlerinin uyandığını düşünmüştüm, sanki bi enerji dalgası geldi geçti üstümüzden. İnsanlarda kendilerinde bunları hissettikçe araştırmaya soruşturmaya başladılar.
Bu konuların konuşulmaya başlamasına ben buna bağlamıştım, ortak merak. Eskiden olsa cadı diye taşlanırdık, şimdiki medeniyetle farkıyla çağ atlamadık mı?

yare-i yarim

Moderator
İş
Ben insanların ruhsal güçlerinin uyandığını düşünmüştüm, sanki bi enerji dalgası geldi geçti üstümüzden. İnsanlarda kendilerinde bunları hissettikçe araştırmaya soruşturmaya başladılar.
Bu konuların konuşulmaya başlamasına ben buna bağlamıştım, ortak merak. Eskiden olsa cadı diye taşlanırdık, şimdiki medeniyetle farkıyla çağ atlamadık mı?

Evet haklı olabilirsiniz bir fark var ortada eskiye nazaran
Ama eskiden zaten canı sıkılan birilerini cadı diye taşlıyordu

candokia

Kayıtlı Üye
Hiç iyi değil tabi parapsikolojiye ilgili olmaları iyi bir şey ama çoğunun amacı kedi/insan kesmek kendilerini çok iyi tanırım yani pek iyi bir durum sayılmaz..

yare-i yarim

Moderator
İş
Hiç iyi değil tabi parapsikolojiye ilgili olmaları iyi bir şey ama çoğunun amacı kedi/insan kesmek kendilerini çok iyi tanırım yani pek iyi bir durum sayılmaz..
Bütün büyüler kesi insan kesmeye dayanmıyor ki :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kendi haline bırakalım bence :D :D

candokia

Kayıtlı Üye
Bütün büyüler kesi insan kesmeye dayanmıyor ki :)

Evet ama yeni nesil satanizme özeniyor tabi özensinler bir şey demiyorum ama spiritüel değil kan kesmek için ilgileniyorlar kendilerini sadist olarak tanıtıyorlar hiç iyi bir şey değil tabi bazıları doğru yolu bulduğu oluyor.. :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Evet ama yeni nesil satanizme özeniyor tabi özensinler bir şey demiyorum ama spiritüel değil kan kesmek için ilgileniyorlar kendilerini sadist olarak tanıtıyorlar hiç iyi bir şey değil tabi bazıları doğru yolu bulduğu oluyor.. :)
Parapsikolojiyi konuşurken, satanizm ve kediler nerden çıktı????

candokia

Kayıtlı Üye
Parapsikolojiyi konuşurken, satanizm ve kediler nerden çıktı????

Gerçekten inanmayacaksınız buna ilk bende gülmüştüm :D bende ilgileniyorum yeni nesilin bu konuda fantazisi var bir şey demiyorum ama dostlarına hava atmak içinde kullanıyorlar ve hepimiz bunu biliyoruz değilmi :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Gerçekten inanmayacaksınız buna ilk bende gülmüştüm :D bende ilgileniyorum yeni nesilin bu konuda fantazisi var bir şey demiyorum ama dostlarına hava atmak içinde kullanıyorlar ve hepimiz bunu biliyoruz değilmi :)

Kedi fln kesmeklemi ilgileniyorsunuz ? umarım sizi acayip derecede yanlış anlamışımdır :/

candokia

Kayıtlı Üye
Kedi fln kesmeklemi ilgileniyorsunuz ? umarım sizi acayip derecede yanlış anlamışımdır :/

Tabikide hayır parapsikoloji ile ilgileniyorum kedi kesmiyorum zaten de yeni nesili kedi , insan kesme fantazisi için kınıyorum :) ve sosyal paylaşım ağlarında ölü insan ve kediler paylaşıyorlar yani bir yandan da iyi bir şey değil :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...