Siyah kedi

hekate22

Kayıtlı Üye
Biraz önce, bir kurumda müdürün siyah kedisi memurların dahi dikkatini çekecek kadar bana sürekli miyavladı. Baskasi söylese supheyle bakardım açıkca . Birşey anlatmaya çalışır gibi sürekli yanima gelip aralıksız miyavlamaya başladı. Karnının aç ve susuz olmasının imkanı yok. Ne anlatmaya çalışıyorsun deyip sevmek istedim ürktü biraz uzaklaştı ama tekrar tekrar gelim aynı davranışa devam etti. Memur kovaladı, masa altina girdi gözleri bende ayni miyavlamalar. Hiç böylesini görmedim . Işim bitip çıkıncaya kadar. Çıktım, arkasından gidiyor diye bir ses duydum ve durağa giderken arkamdan aynı miyavla gelmeye başladı. Mecbur döndüm ve kapı görevlisi ikimizi içeri aldi şaşkınlıkla, girip çıkmamla bir oldum ve o içerde tutuldu...biraz sıra dışı, köpekler yapar ama iyi bakılan bir müdür kedisi acaip geldi. Onca insan içinde...aslinda aklıma gelen yillar once okumuş olduğum bir yazıydı...unuttum, aklımda kalanı ise şu: metafizik ilgili bir konuda biri içinden birşey geciriyor sokak da kaldırımda otururken ve istiyor. Ve aniden olmasını istediği şeye karşılık bir kedi ona doğru gelip kucağına oturuyor. Istediği şeye karşılık da bir kedi rehberliği idi....aklımda kalan bu ve hemen aklima gelende bu... resmen saçmaladığımı hissediyorum. bunun cevabını almak içinde şu an parkda bir çay bahçesinde oturuyorum, evim uzak. Ne dersiniz? Bunu öğrenmek istiyorum. Gerekirse buraya tekrar gelebilirim.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Bizimkini anlatayım. Ortalarda geziniyor havasını atıyor. Sonra birimize fokus oluyor. Anlamazsak başlıyor mav da mav. Onun istedikleri genelde mama, su, süt, temizlenmesi gereken kumu, ot yemek isteği, dışarı çıkmak ya da kalk orada ben oturucam gibi istekler. Bir de muhakkak dile getirmeliyim ki ciğer, tavuk kokusu varsa onu yemek için çok söylenirler. Sizin kedi de sizden bir şey istemiş gibi görünüyor.

hekate22

Kayıtlı Üye
Bizimkini anlatayım. Ortalarda geziniyor havasını atıyor. Sonra birimize fokus oluyor. Anlamazsak başlıyor mav da mav. Onun istedikleri genelde mama, su, süt, temizlenmesi gereken kumu, ot yemek isteği, dışarı çıkmak ya da kalk orada ben oturucam gibi istekler. Bir de muhakkak dile getirmeliyim ki ciğer, tavuk kokusu varsa onu yemek için çok söylenirler. Sizin kedi de sizden bir şey istemiş gibi görünüyor.

Beni yanlış anlamışsınız 🙂 kedi benim değil...dün postaneye gittim. Müdürün kedisiymiş. Bana taktı kedi. Benden gözlerini ayırmadı hiç ve devamlı, hiç kesintisiz miyavladı...karşıya geçti yattı miyavladı. Yanıma geldi gözlerini dikti miyavladı...başkalarının dikkatini de çekti. Yani çok sıra dışı birşey. Gel bakayım bana ne anlatmaya çalışıyorsun dedim, elimi uzattım ürktü ve geri çekildi ama gözlerimin içine bakarak miyavlamaya devam etti. Çok sıra dışıydı halleri...kendimi vicdanen kötü hissettim, ama aç susuz olması imkansız, oranın kedisiydi. Simsiyah dı. ...oradaki görevlinin bile merakını çekti.defalarca, ordan çıkıncaya kadar aynı, gözleri bende,bana yaklasiyor ve devamlı miyav miyav. Elimi uzatıyorum hafif dokunmak icin, sıra dışı ürküyor ve hafif geriliyor....isimi bitirdim ve postaneden çıktım durağa yöneldim; arkamdan bir ses duydum. " bayanın arkasından gidiyor" dönüp baktım ve kapı önünde esnaf ve yanında görevli adam bize bakıyordu. Kedi peşime geliyor. Köpek olsa neyse, ama müdürün kedisi. Postaneden çıkarken yattığı yerden kalkıp kapıdan çıkarken o arada oda çıkmış arkamdan. Görevlide onun arkasından endişelenip cıkmış. Mecbur oldum geri dönüp potaneye girmeye. Girdim, oda arkamdan girdi ve hemen çıktım kaçtım. Durağa hızlıca yürüyüp uzaklaştım...yıllar önce okuduğum birsey gelmişti aklıma, açıkca merak ettim. Hala da kedinin hali aklımda...

İshtar (inanna)

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Biraz önce, bir kurumda müdürün siyah kedisi memurların dahi dikkatini çekecek kadar bana sürekli miyavladı. Baskasi söylese supheyle bakardım açıkca . Birşey anlatmaya çalışır gibi sürekli yanima gelip aralıksız miyavlamaya başladı. Karnının aç ve susuz olmasının imkanı yok. Ne anlatmaya çalışıyorsun deyip sevmek istedim ürktü biraz uzaklaştı ama tekrar tekrar gelim aynı davranışa devam etti. Memur kovaladı, masa altina girdi gözleri bende ayni miyavlamalar. Hiç böylesini görmedim . Işim bitip çıkıncaya kadar. Çıktım, arkasından gidiyor diye bir ses duydum ve durağa giderken arkamdan aynı miyavla gelmeye başladı. Mecbur döndüm ve kapı görevlisi ikimizi içeri aldi şaşkınlıkla, girip çıkmamla bir oldum ve o içerde tutuldu...biraz sıra dışı, köpekler yapar ama iyi bakılan bir müdür kedisi acaip geldi. Onca insan içinde...aslinda aklıma gelen yillar once okumuş olduğum bir yazıydı...unuttum, aklımda kalanı ise şu: metafizik ilgili bir konuda biri içinden birşey geciriyor sokak da kaldırımda otururken ve istiyor. Ve aniden olmasını istediği şeye karşılık bir kedi ona doğru gelip kucağına oturuyor. Istediği şeye karşılık da bir kedi rehberliği idi....aklımda kalan bu ve hemen aklima gelende bu... resmen saçmaladığımı hissediyorum. bunun cevabını almak içinde şu an parkda bir çay bahçesinde oturuyorum, evim uzak. Ne dersiniz? Bunu öğrenmek istiyorum. Gerekirse buraya tekrar gelebilirim.
Ben benzer bir olay anlatayım, yıllar önce ben 15-16 yaşlarındayken yeni evimize taşındığımızda annem ile ufak bir gezmeye çıkmıştık mahallede. Peşimizde bir kurt köpeği takıldı, kendini sevdirdi başta herşey yolunda gidiyordu, bizimle yürüyordu kendini sevdiriyordu falan. Biraz yürüdükten sonra aynı köpek bana birden saldırmaya başladı (kocaman bir kurt köpeğinden bahsediyorum) deli gibi ısırmaya çalışıyor, hırlıyordu asla kurtulamıyordum yanımda annem elinden geleni yapıyor köpeğe taşlar atıyordu ama köpek asla durmuyordu, adeta kafayı yemişti o sevimli köpek, sadece beni gözü görüyordu anneme ve yanımızdaki insanlara asla zarar vermiyordu, hayatımın en korkunç günüydü ki köpeklerle çok iyi anlaşırım ve bu olaydan sonra bile hala köpekleri sevmeye devam ettim. Sonrasında yoldan geçen bir motorcu durup köpeğe kaskıyla vurmaya başladı ancak öyle kurtuldum yoksa ölmüştüm. Aylar sonra bazı musallat belirtileri yüzünden işinin ehli bir adama gittik, köpek saldırısının da bu yüzden olduğunu söyledi, köpek bende bir varlık görmüş. Gerçekten de eğer kuduz veya hasta bir köpek olsaydı başta sevdirmezdi veya başkasına (anneme, çevreye) falan da saldırırdı, ve köpek mahallede sevilen bir köpekti. Anlatma sebebim bunun benzer bir hikaye olması ☺️

Aisling

Kayıtlı Üye
kediler acayip yaratıklar bazen bir noktaya kilitlenirler mesela kafayı yersiniz orda ne var sanki diye
şaka maka kedi siz de sevdiği bir şey kokunuz gibi mesela algılamış olabilir, kuyruk hareketlerine baksaydınız keşke eğer ucu kıvrık druyorsa senle arkadaş olmak tanışmak istiyorum demektir, size karşı gözlerini kırpıyorsa seni seviyorum demek
iki gün evvel sebepsiz yere bir kedi gelip bacağıma sürtündü ve ben kedileri çok severim bence hayvanlarda onları seven ve sevmeyenleri ayırt edebiliyorlar

hekate22

Kayıtlı Üye
Ben benzer bir olay anlatayım, yıllar önce ben 15-16 yaşlarındayken yeni evimize taşındığımızda annem ile ufak bir gezmeye çıkmıştık mahallede. Peşimizde bir kurt köpeği takıldı, kendini sevdirdi başta herşey yolunda gidiyordu, bizimle yürüyordu kendini sevdiriyordu falan. Biraz yürüdükten sonra aynı köpek bana birden saldırmaya başladı (kocaman bir kurt köpeğinden bahsediyorum) deli gibi ısırmaya çalışıyor, hırlıyordu asla kurtulamıyordum yanımda annem elinden geleni yapıyor köpeğe taşlar atıyordu ama köpek asla durmuyordu, adeta kafayı yemişti o sevimli köpek, sadece beni gözü görüyordu anneme ve yanımızdaki insanlara asla zarar vermiyordu, hayatımın en korkunç günüydü ki köpeklerle çok iyi anlaşırım ve bu olaydan sonra bile hala köpekleri sevmeye devam ettim. Sonrasında yoldan geçen bir motorcu durup köpeğe kaskıyla vurmaya başladı ancak öyle kurtuldum yoksa ölmüştüm. Aylar sonra bazı musallat belirtileri yüzünden işinin ehli bir adama gittik, köpek saldırısının da bu yüzden olduğunu söyledi, köpek bende bir varlık görmüş. Gerçekten de eğer kuduz veya hasta bir köpek olsaydı başta sevdirmezdi veya başkasına (anneme, çevreye) falan da saldırırdı, ve köpek mahallede sevilen bir köpekti. Anlatma sebebim bunun benzer bir hikaye olması ☺️
Açıkca kediden bende tedirgin oldum. Ama sanki birşeye ihtiyacı varmış ve benden çaresizce istiyormuş gibi ifade sezdim...dayanamadım " annem ne istiyorsun? " diye acıyla bir kelime çıktı ağzımdan. Sonra etraftan utandım. Hayvanlarla aram iyi, genelde hepimiz öyleyiz; ama bu çok farklı. Şefkatle elimi uzatıyorum aşırı bir ürkme ifadesi oluşuyor hayvanda. Acaba çok mu eziyet çekti diye aklımdan da geçti....

Sizin başınıza gelen, tanrı korumuş...

İshtar (inanna)

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Açıkca kediden bende tedirgin oldum. Ama sanki birşeye ihtiyacı varmış ve benden çaresizce istiyormuş gibi ifade sezdim...dayanamadım " annem ne istiyorsun? " diye acıyla bir kelime çıktı ağzımdan. Sonra etraftan utandım. Hayvanlarla aram iyi, genelde hepimiz öyleyiz; ama bu çok farklı. Şefkatle elimi uzatıyorum aşırı bir ürkme ifadesi oluşuyor hayvanda. Acaba çok mu eziyet çekti diye aklımdan da geçti....

Sizin başınıza gelen, tanrı korumuş...
Eziyet ettiklerini pek sanmıyorum, çünkü hayvan sevmeyen insanları tanırım ya hiç beslemezler iğrenirler ya da sokağa atıverirler... Bu olay bana da biraz garip geldi, hayvanlar enerjileri görüp sezebilir, özellikle de kediler varlıkları çok derin sezer ve hisleri çok kuvvetlidir ( görmüşsündür bazen duvara öylece bakıp kaldıklarını) o anlamda çok spiritüel hayvanlar kediler, boşuna kutsal değilmiş Mısır'da :) bildikleri var demek ki eski kültürlerin... ☺️🐱

AuroraBorealis

Kayıtlı Üye
Kedi bir nevi şifadır. Temas kurmak istememesi ama kendi varlıgının farkında olmanı sağlaması, sana bir şey hatırlatmak istiyor olabilir. Hayatında erteledigin bir takım olaylar var mı? Kedi sahip olduğumiz ama üzerinde hakimiyeti kuramadığımız gücleri tetikler. Bize kendimizi yeniden hatırlatmak, kendimize sahip çıkmak ve bu şekilde kendimizi şifalandırmamız için rehberlik eder.
Müslümanlarca , antik mısırda önemli bir hayvandır.
Bilemiyorum yoga vs bu tarz uğraşların var mı ?Bu konuda elimde bir kitap var. Kedi arketipini anlamını gönderebilirim ama tek kaynağa bağlı olmamak gerek. Kedi arketipini araştırmanı tavsiye ederim. Çok olağan dışı ise olay, sonuç olarak bir erk hayvani yada hayatının bu döneminde farkındalık oluşturman için bile karşına çıkmış olabilir.

AuroraBorealis

Kayıtlı Üye
Kedi arketipiyle ilgili kısa bilgileri ekteki fotoğraflarda görebilirsin.

Ekli dosyalar

• 20220617_141546.jpg
    20220617_141546.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 20
  • 20220617_141554.jpg
    20220617_141554.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 18
  • 20220617_141609.jpg
    20220617_141609.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 13
  • 20220617_141614.jpg
    20220617_141614.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 13
  • 20220617_141621.jpg
    20220617_141621.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 17

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Evet, ama bende ne görebilir ki?.....Absoluta Virtute, aaa ben başka varlıkmıyım 😄 yapmayın yaa!
Ozaman kusuruma bakmayın sizi biriyle karıştırmış olmalıyım. DM açıkken birisi nikiniz olan ulu tanrıçanın kendisine koruma amaçlı varlıkları verdiğini yazmış bana. Nedense siz sanmıştım.

Alex06

Kayıtlı Üye
Evet, ama bende ne görebilir ki?.....Absoluta Virtute, aaa ben başka varlıkmıyım 😄 yapmayın yaa!
Belki de sizi koruyan varlıkları görmüştür. Herşeyi kötüye yormak olmaz.
Kediler degisik yaratıklar. Çocukluğumdan beri hep kedim var. Neler yaptıklarını bir bilseniz. Cadı ilustrasyonlarinda hep kedi olur. Neden acaba?????😱

hekate22

Kayıtlı Üye
Kedi bir nevi şifadır. Temas kurmak istememesi ama kendi varlıgının farkında olmanı sağlaması, sana bir şey hatırlatmak istiyor olabilir. Hayatında erteledigin bir takım olaylar var mı? Kedi sahip olduğumiz ama üzerinde hakimiyeti kuramadığımız gücleri tetikler. Bize kendimizi yeniden hatırlatmak, kendimize sahip çıkmak ve bu şekilde kendimizi şifalandırmamız için rehberlik eder.
Müslümanlarca , antik mısırda önemli bir hayvandır.
Bilemiyorum yoga vs bu tarz uğraşların var mı ?Bu konuda elimde bir kitap var. Kedi arketipini anlamını gönderebilirim ama tek kaynağa bağlı olmamak gerek. Kedi arketipini araştırmanı tavsiye ederim. Çok olağan dışı ise olay, sonuç olarak bir erk hayvani yada hayatının bu döneminde farkındalık oluşturman için bile karşına çıkmış olabilir.
Eskiden yoga ve meditasyon uğraşılarım vardi. Şifacılık yaptığım dönemler de vardı. Ağaca dokunur, insanlara ve hayvanlara şifa verirdim...bunlar geride kaldı. Bir aralar düşündüm ama bilemiyorum, sanki şifa verilecek insan kalmadı gibime geliyor...bir garip hissediyorum artık...bilemiyorum...değiştim......başka şeyler düşünüyorum. Sizin dediğiniz gibi olabilir yada diğer arkadaşların dedikleride... belki farklı bir dönüşüm başlangıcı içinde olabilirim. Yanlız son günlerde kedilerin köpeklerden daha sefil olduğunu farkediyorum.

hekate22

Kayıtlı Üye
Ozaman kusuruma bakmayın sizi biriyle karıştırmış olmalıyım. DM açıkken birisi nikiniz olan ulu tanrıçanın kendisine koruma amaçlı varlıkları verdiğini yazmış bana. Nedense siz sanmıştım.
Hekate. Köpekleri vardır. Birtane de mavi ışıktan kurt formuna girmişti...o birisi dediğiniz arkadaş kimdi biliyormusunuz?

hekate22

Kayıtlı Üye
Belki de sizi koruyan varlıkları görmüştür. Herşeyi kötüye yormak olmaz.
Kediler degisik yaratıklar. Çocukluğumdan beri hep kedim var. Neler yaptıklarını bir bilseniz. Cadı ilustrasyonlarinda hep kedi olur. Neden acaba?????😱
Otantik kabalacı bir bayan arkadaşım vardır ve bir çok kedi bakar küçük bahçesinde; ikitane kedisi devamli içerde ve birlik te yatarlar. Bir akşam bana relefon açmıştı ve bir kedisinin tavana bakarak fırıldak gibi döndüğünü söyledi, tedirgin olmuş ve bana ne olabileceğini sordu...Ben mistiği ile ilgilendiğimden bileceğimi düşünmüş. Işığı acıkmış ve ben o gece kapatmamasını söylemişdim... Kedilerin yer altı dünyasının sakinlerini korkuttuğuna dair bir yerlerde okumuştum tapınakların bekçileriymiş Mısır da...kimbilir?

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Ben de bunun yaklaşık 10 11 tanesine maruz kalmıştım. Yanından geçerken hiçbir şey yoktu. Robot gibi döndüler ve kovalamaya başladılar. Anormal karınca istilaları da böyledir. Tabi bunun yanında diğer belirtiler de olmalı. Korkutulma, rüyalar, diksiyon bozukluğu, hafıza kaybı, ölümden dönme, kötü olaylar vs.