Sesler

S.AyÇa

Kayıtlı Üye
Ben genelde sesler duyarim.ama belli zamanlarda. Cogunlukla uykudan uyanip yeniden uyumaya calisirken duyarim. Bi kadin sesi bagrarak daha dogrusu ciglik atarak adimi soyler ve dusuyor gibi hissedip aniden ayilirim. Ama bu aralar gun ortasinda da olmaya basladi. Yine ayni kadin sesi ciglik atarak adimi soyluyor. Bunun ne oldugunu bilen biri var midir ( bir de arkamdan gecen bir golge de gorurum.bununla bir baglantisi olabilir belki diye soyluyorum. O golge bana korku veya sevgi ibi seyler hissettirmiyo. Sadece izleniyo gibi hissediyorum)

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Arkamda gölge görüyorum yazdığını okuyunca aklıma şizofrenik belirtiler geldi direk. Bende ara ara yanımdaki kişinin bana seslendiğini duyuyorum ismimle efendim dediğimde bir şey demedim ki diye cevap alıyorum. Bazen de boğuk uzaktan gelen bi çığlık sesiyle adıma seslenildiğini duyuyorum yine aynı şekilde yanımdakilere soruyorum kim seslendi diye. Ve ben geçmiş zaman da şizofreni rahatsızlığı geçirdim.

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Yani sende de şizofrenik belirtiler olabilir gerçi seninki daha çok halüsinasyona benziyor yeni uyandığın zaman gördüğün hayaller sesler kokular herşey normal olabilir çünkü o esna da beyin gerçekle rüyayı ayırt edemiyor olabiliyor şimdi tıp dilinde nasıl gerçekleştiğini bunu açıklayamayacağım internetten araştırabilirsiniz bu tarz şeyler çok duydum o esnada olabiliyor tıpkı uyku felci esnasında gordugumuz hayaller gibi. Yarı açık bilinç durumu gibi. Sende bu tarz belirtiler varsa onları sorgula, mesela takip edildiğini falan hissediyor musun? Konuşurken aklın çok karışık olup ne diyeceğini yani kelimeleri karıştırıyor musun ? Bir çok belirtisi var bunun 50-60 yaşına kadar hiç renk vermeyen şizofreni hastalar var tespit etmek zordur.

S.AyÇa

Kayıtlı Üye
Yani sende de şizofrenik belirtiler olabilir gerçi seninki daha çok halüsinasyona benziyor yeni uyandığın zaman gördüğün hayaller sesler kokular herşey normal olabilir çünkü o esna da beyin gerçekle rüyayı ayırt edemiyor olabiliyor şimdi tıp dilinde nasıl gerçekleştiğini bunu açıklayamayacağım internetten araştırabilirsiniz bu tarz şeyler çok duydum o esnada olabiliyor tıpkı uyku felci esnasında gordugumuz hayaller gibi. Yarı açık bilinç durumu gibi. Sende bu tarz belirtiler varsa onları sorgula, mesela takip edildiğini falan hissediyor musun? Konuşurken aklın çok karışık olup ne diyeceğini yani kelimeleri karıştırıyor musun ? Bir çok belirtisi var bunun 50-60 yaşına kadar hiç renk vermeyen şizofreni hastalar var tespit etmek zordur.
Bazen konusurken dusunduklerim ile soylediklerim karisiyo. Takip edildigimi de hissederim arada. Belki sizofrenimdir.ama su golge ile sesi es zamanli duymuyorum. Farkli zaman yada gunlerde oluyolar. Yorumun icin tesekkurler. Yardimi dokundu