Sara hastaliğina şifa

faruki777

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
Gazali (r.a)'nin anlattığına göre,ariflerden birisinin hanımı sara hastalığına yakalanıyor.Arif,kalkıyor sarası tutan hastanın kulağını tutuyor ve aşşağıdaki tetibi okuyor.Bir daha da o hanımı sara tutmuyor: ( ed-Dürrün Nazıym)

[ Bismillahir rahmanır rahim*Elif lam mim sad*Kef ha ya ayn sad*Yasin*Vel kur'anil hakim*Ha mim ayn sin kaf*Nun*Vel kalemi ve ma yesturun*]

zenithmx

Kayıtlı Üye
yalnız bunun sırrını bilerek okunmalı diye biliyorum ben. umarım gönül gözüyle ve Rabbi tüm kalbinle anarak hissederek ve Allahtan dilemeyi imgeleyerek okunduğunda da etkili olacaktır inşaAllah. paylaşım için tşkler.

yeumyang

Kayıtlı Üye
benimde sara hastası bir tanıdığım var yıllardır gitmedikleri hoca kalmadı halen değişen bişe yok günde 14 tane ilaç kullanıyor ne bir düzelme var nede değişim artık hiç bişeye güvenide kalmadı o kadar çok hocalara gidilmişki inancı bile sarsılmış bir durumda halen çözüm arayışı içindeler ailesi ama bulmadılar...

blnttmzl

Banlı Kullanıcı
sara felç epilepsi miğren gibi tıbben pek tedaviisi olmayan hastalıklarda uzmanız tibet te israil de ve ingilterede eğitim görmüş bio enerji ve hipnoz uzmanımızla konunun hakimiyiz dileğen görüşme için ...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
sara felç epilepsi miğren gibi tıbben pek tedaviisi olmayan hastalıklarda uzmanız tibet te israil de ve ingilterede eğitim görmüş bio enerji ve hipnoz uzmanımızla konunun hakimiyiz dileğen görüşme için ...
Numara silinmiştir, reklam yapamazsınız.

La-edri

Kayıtlı Üye
sara hastaligi tam olarak neki? ben epilepsi ile ayni biliyordum, bilgisi olan paylasabilirmi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
sara hastaligi tam olarak neki? ben epilepsi ile ayni biliyordum, bilgisi olan paylasabilirmi?
Aynıdır, epilepsi/sara. Bu durum biraz bilinmez bir durum. Yani beyinde bazı fonksiyon bozukluklarının belirtisi olarak ortaya çıkıyor ve bu neden bu şekilde ortaya çıkıyor o da tam bilinmiyor. Beyindeki sinir hücrelerindeki elektrik akımı hali bazen +- 60 mV dolayında bir değişim gösterir bu durumda ve bu elektrik birikimi boşalır ve sara nöbeti başlar. Kabaca ve yüzeysel olarak epilepsi nöbeti böyle birşeydir.

La-edri

Kayıtlı Üye
sayin Chillout,bir sey daha sormak istiyorum, epilepsi cok saglikli bir insana aniden gelebiliyor her zaman bir bulguda yoktur genelde doktorlar tahminler yürütürler,sonra birden gecebilir vsa enteresan bir durumu var yani epilepsinin, ve bir cok agizda epilepsinin cinlerin musallat olmasi ile bagdastirirlar, bu ne kadar dogru bir bilgidir..
tesekkürler

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
sayin Chillout,bir sey daha sormak istiyorum, epilepsi cok saglikli bir insana aniden gelebiliyor her zaman bir bulguda yoktur genelde doktorlar tahminler yürütürler,sonra birden gecebilir vsa enteresan bir durumu var yani epilepsinin, ve bir cok agizda epilepsinin cinlerin musallat olmasi ile bagdastirirlar, bu ne kadar dogru bir bilgidir..
tesekkürler
Yanlış ve doğru bir bilgidir. Yanlıştır çünkü bizdeki hacı/hoca tayfası herşeye cin der, her olaya da cin girmiş der ama alakası yoktur çoğu zaman, çok basit bir ilaç tedavisiyle bile düzelebilen şeylere de diyorlar çünkü bunu. İkinci kere yanlıştır çünkü varlıksal olaylar cinlerden ibaret değildir, bir çok tür vardır. Doğrudur çünkü bazen onlar da beyindeki kimyasal ve elektriksel dengeyi bozabiliyorlar. Ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.

La-edri

Kayıtlı Üye
peki migren ? yani diyelimki bir insan cinler ile hasbel kader bir sekilde görüsebilio vsa ve bu görüsmeler neticesinde epilepsik nöbet gecirdigide olabilior hep degil bazen ve kisa süreli nöbetler.. cinlerle alakali bir epilepsi diyeyim ben .ve bu insanda sonra sonra kronik bir migren durumu olmasi buna baglanilirmi sizce?.. epilepsik durum tamamen kayboluo ama kalici bir migren var??doktorlarla pek cözüm bulunmadi cunki.bahsettigim kisi saadece bir kere akupunktur yöntemi ile bir kac ay huzur buldu ve sonra yine kalici bir migren olayi var .siz ne dersiniz bu duruma ?
tesekkürler

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
peki migren ? yani diyelimki bir insan cinler ile hasbel kader bir sekilde görüsebilio vsa ve bu görüsmeler neticesinde epilepsik nöbet gecirdigide olabilior hep degil bazen ve kisa süreli nöbetler.. cinlerle alakali bir epilepsi diyeyim ben .ve bu insanda sonra sonra kronik bir migren durumu olmasi buna baglanilirmi sizce?.. epilepsik durum tamamen kayboluo ama kalici bir migren var??doktorlarla pek cözüm bulunmadi cunki.bahsettigim kisi saadece bir kere akupunktur yöntemi ile bir kac ay huzur buldu ve sonra yine kalici bir migren olayi var .siz ne dersiniz bu duruma ?
tesekkürler
Bence varlıksal bir mesele değil bu kişinin durumu.

faruki777

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
tesekkürler

Migrenin çeşitli nedenleri olabilir. Size bir terkib öneriyorum bizzat ben denedim bazı kişiler üzerinde gayet faydalı kına ve sirke kullanacağız. Kullanacağınız kadar kınayı bir kaba alın içerisine kınayı macun olacak duruma getirene kadar sirke ekleyin. Macunu başı ağrıyan hastanın alnına sürün bir müddet bekleyin. Şifa Allah'tandır.

La-edri

Kayıtlı Üye
faruki777 tavsiyeniz icin tesekkür ederim, ama o elde edilen macun kina icerdigi icin renk birakmazmi?? birde alin demissiniz migren alin bölgesinde degil sakaklarda hatta meydana geldigi anlarda damarlar öyle siserki bariz nabizin attigini görürsünüz, müthis bir sanci...alina yapilan uygulama bu durumlardada etgili olurmu acaba ?? bahsettiginiz uygulamalar disinda tavsiyeleriniz var ise paylasirsaniz sevinirim,tesekkürler

faruki777

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
faruki777 tavsiyeniz icin tesekkür ederim, ama o elde edilen macun kina icerdigi icin renk birakmazmi?? birde alin demissiniz migren alin bölgesinde degil sakaklarda hatta meydana geldigi anlarda damarlar öyle siserki bariz nabizin attigini görürsünüz, müthis bir sanci...alina yapilan uygulama bu durumlardada etgili olurmu acaba ?? bahsettiginiz uygulamalar disinda tavsiyeleriniz var ise paylasirsaniz sevinirim,tesekkürler

Ben bizzat bu uygulamayı migreni olan hastaya yaptım tabi alın derken şakaklarla birlikte şifa buldu hasta allah ın izni ile tabi iz kalıyor kına ama şifa için değer bence.

ahmet255

Kayıtlı Üye
Bende Sara hastasıyım çok berbat bir şey nöbet geçirmek hele önce konuşmayı unutuyosun çevrendeki insanlara bir şeyler söylemek istiyosun ama kelimeleri bildigin halde konuşamıyosun sonra ayaklardan başlıyo suratına dogru bi karıncalanma geliyo birden tüm dünya etrafında dönmeye başlıyo tak gidiyosun
allah kimseye böyle dert vermesin Şükürler olsun çok bilgili bi doktora götürdü bizimikler çok iyi ilgilendi hemen tedaviye başladı daha iyiyim Allah düşmenımın başına vermesin böyle dert çok pis bir şey denize bile gidemiyorum arkadalarımla adam akıllı gezemiyorum çok kötü bir şey benim gibi insanları görün allaha şükredin.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bende Sara hastasıyım çok berbat bir şey nöbet geçirmek hele önce konuşmayı unutuyosun çevrendeki insanlara bir şeyler söylemek istiyosun ama kelimeleri bildigin halde konuşamıyosun sonra ayaklardan başlıyo suratına dogru bi karıncalanma geliyo birden tüm dünya etrafında dönmeye başlıyo tak gidiyosun
allah kimseye böyle dert vermesin Şükürler olsun çok bilgili bi doktora götürdü bizimikler çok iyi ilgilendi hemen tedaviye başladı daha iyiyim Allah düşmenımın başına vermesin böyle dert çok pis bir şey denize bile gidemiyorum arkadalarımla adam akıllı gezemiyorum çok kötü bir şey benim gibi insanları görün allaha şükredin.
Çok geçmiş olsun. Bu konuda araştırmalar yapmak istiyorum, çok önemli bir konu fakat fırsatlar yok şuanda. Gerçekten bir çok farklı şeyi de ilgilinediren ve bağlantılı olan çok öenmli bir konu bu.