Şakaklardaki etkileşim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enesuynk

Kayıtlı Üye
Öncelikle hepinize iyi günler dilerim. Konuyu açmadan önce bir iki arastirma yaptim sorunumun tibbi bir mevzu oldugu düşüncesiyle lakin bir sonuc elde edemedim. sizin değerli fikirlerinize ihtiyaç duydum izninizle başlıyorum.

Uyumak için yatağıma uzanmis huzurlu düşünceler ile kendimi uyumaya programlamistim gözlerimi kapatim düşüncelere daldim. Bir süre sonra gözümün önüne gelen parlak noktalarin ihtisamina daldim ki bu hep olurdu eminim bir çoğunuzda görürsünüz bunları . Öncekilerden farkli onlan birsey var miydi diye düşünüyorum. Sanırım şöyle bir farklılık hissi yaşamıştım gözlerim kapalıydı ama sanki birşeyleri görüyordum baska bir yerdeydim gibi bi his kapladı içimi ama yinede aldirmayarak uyumayi istiyordum. Parlak noktalar git gide dahada belirginlesmeye başlayınca istemsiz olarak onlara odaklandim. Elinizle yakalamaya çalıştınız sineklerler gibi hangisine baksam kayboluyor baska bir yerde bitiyordu. En son birine odaklannayi başardım. Digerlerinin parlakligi azalip odaklandigim noktanin parlakligi artti. Kacamayan bir sinek misali onu avuclarimin arasinda hapsettim. Ama bunu yaptigim zaman sakaklarimda bir basınç hissettim. Oradaki damarlar sanki eskisinin 2 kati daha fazla çalışıyorlardı . Şakaklarimdaki damarlari ve icinden akan hızli kanı ilk defa bu kadar net hissediyordum. Doğal olarak biraz korktum ve gözlerimi actim hislerim arkalarinda bir iz birakmadan kaybolup gitti. Ne bir ağrı nede görme bozukluğu yaşadım bir iki nefes alip tekrar gözlerimi yumdum çok geçmeden ayni tecrubeyi tekrar yaşadım. Biraz ustune gitmeyi denedim ve noktaya olan odağımı arttırdım . Etkiler daha fazla şiddetlenmeye başladı ve az zaman sonra yeni bir etki hissettim onuda size bir benzetme ile açıklamak isterim . Parmaginizla şakakkariniza yumusak ve seri dokunmalar yapin az cok buna benzer birseydi. Önce yavaştı giderek hizlanmaya başladı ayni zaman da odaklandigim parlak noktada giderek büyüyordu ektiye daha fazla dayanamayacagimi düşündüm. Daha doğrusu cahiliyetimden kaynaklanan bir sorunun acabilecegi hasarlardan tedirgin oldum ve gozlerimi actim. Etkiler yine kaybolup gitti. Yine ne bir baş ağrısı nede görme bozukluğum vardi. O gece daha böyle bir tecrube yasamadim. Yorumlariniz icin şimdiden teşekkür ederim . yorumlamaniza yardimci olur mu bilmem ama o geceki ruyalarim digerlerine oranla daha netti . Tabi yardimci olacağını pek düşünmüyorum.

Sayılarımla...

atem

Kayıtlı Üye
bende de buradaki basınç olayına benzer olaylar var.Ancak ben pek nokta vs görmüyorum .Araştırmıştım genelde uykuda bu şekilde durumlar normalmiş ama ben çok sık yaşıyorum.Yani önce bir anda uykudan uyanıyorum bilincim yerinde ancak gözlerimi açamıyorum üzerimde özellikle de şakaklarımda ve başımın üzerinde çok büyük bir basınç var ve şiddeti giderek artıyor. daha sonra uyanınca etkisi geçiyor fakat yine de nefes nefese kalıyorum ve uyumakta zorluk çekiyorum .Sizce nedeni ne olabilir.Henüz 17 yaşındayım ve belli kötü alışkanlıkların yan etkisidir derseniz kötü bir alışkanlığım da yok .

enesuynk

Kayıtlı Üye
Aslına bakarsanız benimde bilgim yok ilk kez böyle bir tecrubeye şahit oldum bilgili arkadaşları bekleyelim bakalım .

bendekiben

Elit Üye
Sayın enesunynk, gördüğünüz parlak noktaların baş ağrınızla ilgisi yok siz sadece odaklanmak istediğinizde noktayı kaybetmemeye çalıştığınız için üzerinizde kendi kendinize yarattığınız baskıdan , kasılmadan ve kan akışınızdaki buna bağlı olan değişmeden dolayı başağrısı yaşamış olabilirsiniz.Bu noktaları gördüğünüzde hiç birşey düşünmeyin noktaya odaklanmaya çalışmakta bir düşünce sonucu yapılan birşeydir.Düşündüğünüzde o noktalar yok oluyor biraz rahatlayın ve nefesinizi saymayı deneyin.Bu şekilde denerseniz belki daha farklı şeylerde görebilirsiniz.

enesuynk

Kayıtlı Üye
Özür dilerim yazım hatası yapmışım baş ağrısı hissetmedim hiç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...