sağ ve sol sütun

funnyyda

Kayıtlı Üye
Merhaba , forumda ve nette arama yaptığım halde bilgi bulamadım , bilgi sahibi olanlar paylaşırsa sevinirim ..
Urum bir paylaşımında sağ ve sol sütunlardan bahsediyordu , göz majisi idi sanırım .
Bu sütunlar hakkında detaylı bilgisi olan var mı ?
Farklı kullanım alanları , farklı teknikleri vs varsa paylaşabilir misiniz , çok ilgimi çekti bu konu benim ..
Şimdiden teşekkürler..

funnyyda

Kayıtlı Üye
evet , göz majisini biliyorum , ben burada bahsedilen sütunlar hakkında detaylı bilgi istiyorum ..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
evet , göz majisini biliyorum , ben burada bahsedilen sütunlar hakkında detaylı bilgi istiyorum ..

Konudaki tüm mesajları okumanız 10-15 dakikanızı alır.
Tüm mesajları okursanız sütunlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. :)

funnyyda

Kayıtlı Üye
Konudaki tüm mesajları okumanız 10-15 dakikanızı alır.
Tüm mesajları okursanız sütunlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. :)
inanın bütün mesajları okuyorum , hele ki her mesaja verilen tüm mesajları okuyun cevabını duymamak için özellikle özellikle okuyorum . Sanırım sorumu tam soramadım , bu bahsedilen sütunlarla ilgili detay istiyorum, göz majisi ile ilgili değil

funnyyda

Kayıtlı Üye
Konu da Urum'un ikinci mesajı:

Sağ tarafa aşağı,orta ve yukarıya bakarak imgeleme yapıyorsunuz. Sol tarafta aşağı, orta ve yukarı bakarak imgeleme yapıyorsunuz.
Bu durumdan dolayı bu yapılan işleme sütun deniliyor.

Bence konuyu tam okumamışsınız. :)
konuyu tam okudum , ya anlaşılmıyorum , ya anlatamıyorum ..
burda milyonlarca teknik var , hepsi için farklı yöntemler farklı acıklamalar farklı kullanım alanları var .
sağda bir sütun var hayal et
solda başka bir sütun daha var onu da hayal etten öte bir açıklaması , tanımlaması nerden gelir nereye gider bir bilgi yok mu ?
konuyu açtım , rica ettiğim bilgi dışında bir sürü yazışma yaptık ..
çok ilginç gerçekten

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ortada bir sütun yok. Gözü dikey hareket ettirince hayali bir sütun oluşuyor. Adı çubuk da olabilirdi, sütun denegelmiş, belki sütunun sembolizmdeki yerinden belki de mimari olarak en eski kullanılan ögelerden biri olduğundan.

Sizin merakınız acaba sembolizmde yeri olan, tarot sembolizmindeki, hermetik sembolizmdeki vs. sütunlar mı? Eğer bunlar ise oturup sembolizm tarihini irdelememiz gerekir.

BlueS

Kayıtlı Üye
Ben anladım sanırım arkadaşın demek istediğini, o nasıl yapıldığını sormuyor imgelemenin. Sutünlarla ve göz majisiyle daha farklı şeyler yapılıp yapılamayacağını merak ediyor.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence bu arkadaş bilginin temellerini istiyor.
Bizler bazen bize yeni olan birşey duyduğumuzda bayağı ayrıntısına kadar bilmek isteriz yani biraz teknikten fazlasını istiyor olabiliyoruz bence bu arkadaşımızdaki de bundan ibaret o yüzdende tekniklerle yetinmek istemiyor eğer doğru anladımsa.

Mylob

Kayıtlı Üye
bu uygulamayı yaparken tam konsantre olurken ister istemez gözüm hizaladığım noktadan kayıyor, kendimi başka yere bakarken buluyorum. bu kadarı sorun olur mu?

funnyyda

Kayıtlı Üye
Bence bu arkadaş bilginin temellerini istiyor.
Bizler bazen bize yeni olan birşey duyduğumuzda bayağı ayrıntısına kadar bilmek isteriz yani biraz teknikten fazlasını istiyor olabiliyoruz bence bu arkadaşımızdaki de bundan ibaret o yüzdende tekniklerle yetinmek istemiyor eğer doğru anladımsa.

çok şükür..
bir an bu dünyada yapayalnız kaldığımı hissetmiştim..
evet bilmek istediklerim tam olarak bunlar..
bu tekniği farklı amaçlar için kullanan var mı ? bazıları değişiklik yapıp ekleme- çıkarma yapmıştır mesela ?
hangi akımın tekniği bu ?

funnyyda

Kayıtlı Üye
Ben anladım sanırım arkadaşın demek istediğini, o nasıl yapıldığını sormuyor imgelemenin. Sutünlarla ve göz majisiyle daha farklı şeyler yapılıp yapılamayacağını merak ediyor.

evet , sormak istediğim bu ..
teşekkürler :cowboy:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet bu tarz sadece gözün hareketleri ve niyetle yapılan çalışmalar var. Gözle yapılan bu ve benzeri çalışmalar hem kişinin kendi enerjisine, hem başka insanlara etki edebilecek çalışmalardır. Mesela sadece bakarak (gözü belli biçimde kullanarak) bir kişinin enerjisini basitçe, geçici olarak artırabilir veya düşürebilirsiniz. Bunda da, gözünüzle yönelttiğiniz kendi enerjinizle, karşınızdakinin enerji akışında yapılan dengesizlik söz konusu. Gözler sayesinde boyutsal algı çeşitlerimizden biri aktiftir. Bu boyutsal algılama sebebiyle boyutsal etkiler ortaya çıkarılır. Tat alma sayesinde farklı ve lezzetli yemekleri ortaya çıkarabilmek gibi.

funnyyda

Kayıtlı Üye
Evet bu tarz sadece gözün hareketleri ve niyetle yapılan çalışmalar var. Gözle yapılan bu ve benzeri çalışmalar hem kişinin kendi enerjisine, hem başka insanlara etki edebilecek çalışmalardır. Mesela sadece bakarak (gözü belli biçimde kullanarak) bir kişinin enerjisini basitçe, geçici olarak artırabilir veya düşürebilirsiniz. Bunda da, gözünüzle yönelttiğiniz kendi enerjinizle, karşınızdakinin enerji akışında yapılan dengesizlik söz konusu. Gözler sayesinde boyutsal algı çeşitlerimizden biri aktiftir. Bu boyutsal algılama sebebiyle boyutsal etkiler ortaya çıkarılır. Tat alma sayesinde farklı ve lezzetli yemekleri ortaya çıkarabilmek gibi.

çok teşekkürler , peki bu çalışmalara bir kaç örnek verebilir misin ? teknik açıklaman da bir sakınca var mı ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
çok teşekkürler , peki bu çalışmalara bir kaç örnek verebilir misin ? teknik açıklaman da bir sakınca var mı ?
Detayına girmeyeceğim öğretenler öyle rica ettiği için. Nazarın kontrollü uygulanması var mesela.
Bu gözle birlikte sadece bir kaç saniyelik iki elin kullanılması (enerji yoğunlaştırma için) ve gözlerle karşı tarafın hükmüne müdahale var, bu her zaman mümkün olmuyor sakin olmanız lazım o anda. Yani bir tartışma esnasında yapmak çok zor zira odaklanmak gerekiyor, mahkemelerde vs. kullanılabilecek bir şey.