Sadece yüce yaratıcının varlığına inanıp, herhangi bir dine inanmayanlar için koruma yöntemi?

fox07

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Forumda aratıp başlıklar arasında gezdim ama aradığım cevabı tam bulamadım sanırım. Sadece Allah inancı olan ama tüm dinlerin tamamen yönlendirici olduğuna inanan biri, ne gibi koruma yöntemleri kullanabilir?

quanttum

Kayıtlı Üye
Neyden korunmak istiyorsunuz
Genel olarak mı ?
Davet yapacaksınız ondan mı?

Eğer sebepsiz yere korunmak istiyorsanız şunu bilin ki zaten korunuyorsunuz.
Eğer korunmanız gereken özel bir durum varsa o zaman İnandığınız yaratıcıya dua edin.

Herkes inancı doğrultusunda dua eder.
Eğer ben inanmıyorum ama nasıl dua ederim diye sorarsan, sorduğuna inancı nasıl öğrettiyse o da sana öyle öğretecektir.

ProRai

Kayıtlı Üye
Kabala ya bir bak derim. 'Otantik Kabala'

fox07

Kayıtlı Üye
Hem genel, hem de olası bir davette nasil bir yol izlemem gerektigini ogrenmek istiyorum. Soylediginiz kadar basitse insanlar bazen musallattan korunmak icin hoca, hoca geziyor ama gene de fayda etmiyor?

Çadırcı

Banlı Kullanıcı
Hem genel, hem de olası bir davette nasil bir yol izlemem gerektigini ogrenmek istiyorum. Soylediginiz kadar basitse insanlar bazen musallattan korunmak icin hoca, hoca geziyor ama gene de fayda etmiyor?
Fox07 Tüm dinlerin yönlendirici olduğuna inanıyorsan senin için bir korunma öneremiyeceğim.Çünkü sen başta kaybettin.İnsanlar hoca hoca geziyor yine de fayda yok diyorsun ya işte o hocalar işin ehli değil ya da o hocalara giden kişiler çok geç kalmış oluyor.

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Iyide sen sadece Allah'a inaniyor ama gerisine inanmiyorsan kendini musallat gibi o tarz varliklardan nasil koruyabilirsin ki zaten yok saymiyor musun onlari? Bende senin gibi sadece Allah inanci olan biriyim dinlerin insanlari yonetmek icin olusturulduguna inaniyorum. O yuzden de cinler veya kotu gorunmeyen varliklarin bana musallat olacagini dusunmuyorum sen neden oyle dusundun ki. Hem hoca hoca gezio fayda etmeme durumu cok zor oldugundan kaynakli degil genelde piyasada hakiki hoca olmadigindan kaynakli :)

fox07

Kayıtlı Üye
Allah nasil var ise, diger varliklarin mevcudiyetine de inaniyorum. Sadece dinler biraz kul yapisi gibi duruyor. Daha evrensel bir korunma yolu mevcut olmali?

Red Robit

Banlı Kullanıcı
Allah nasil var ise, diger varliklarin mevcudiyetine de inaniyorum. Sadece dinler biraz kul yapisi gibi duruyor. Daha evrensel bir korunma yolu mevcut olmali?
Elbette mevcut. Uluhiyet, insanın kendi içindeki bir güçtür. O güce ulaştığında, korunma ihtiyacından azade olacaksın. Yol'un başı da sensin, sonu da.. Çünkü Yol sensin. Allah'a inanıyor ama O'nu sarmalayan kabuğa tahammül edemiyorsan; o kabuğu zaten gözardı etmişsin, şimdi, yalnızca kabuğu parçalaman gerekli. İncil'de şöyle bir kısım var ki aradığın cevabın bu satırlarda olduğuna inanıyorum:
"Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapı çalana açılır."
Dinler insan elinden geçmiş olsa da neyi aradığını bilen birisi için her cümle gerçeğe merdivendir de...
Saygılarımla.

blacklist92

Kayıtlı Üye
hangi konuda koruma yöntemi arıyorsun? varlık çağıracaksan hangi metodları deneyeceksin?

Ü

Üye silindi 58480

Insan nasil musallat ceker ? Vallahi de gunah isleyerek. Bile bile devam ettirilen bir gunah kisinin yuksek benliginin perspektifinden bakildiginda `bunun ceremesini goze aldim, bu bir gunahtir, elinizden geleni ardiniza koymayin` restidir.

Bilinc, birbirini orten, ic ice gecmis katmanlardan olusur. Kisi yaptigi bir davranisin aslinda sinir otesine cikmak anlamina geldigini bildigi halde, suni sebeplerle kendini seytani fikirlerle rahatlatmaya calisiyors ve bunu basariyorsa musallat artik kacinilmazdir. Cunku bilincinin kutsal katmanlarini ortmus ve kendine cok kucuk bir idrak araligi birakmis olur. Bilincin bir kismi bize dogustan verilir bir kismini da sonrada farkedislerle yukseltiriz cunku.

Insanin ustunde koruyucu melegi , hemen arkasinda da musallat olmayi bekleyen varliklar konumlanmistir. Kisi gunaha yeltendiginde once koruyucu melegi vicdanina vahyeder. Kimse is sesinin kendisini uyarmadigini soyleyemez. Idrakin hakikati feyze ve karar vermeye dayanir. Kisi vijdanini korelttikce koruyucu melegi Allah katina eli bos doner ve hemen arkasinda konuslanmis musallatlar artik bunyeyi kale gibi fetheder.

Musallata inanan insan koruyucu melegine inanmakta gucluk cekiyor ise bu da musallatin kapali telkininin etkisi altinda kaldigini gosterir. Allaha inanmanin sartindan biri MEleklerine inanmatir. Cinlere inanan insan meleklere inanmiyorsa kendi iletisim frekansini cinlere kaptirmistir.

Ü

Üye silindi 58480

Musallat sebepsiz yere gelmez arkadaslar. Musallat aleminin trafigi cok yogundur. Korkun yogundur. Antivisunuzun yoksa cok kisa bir sure icinde bilgisayariniz 100lerce spam ceker. Ve tarayicinizin islem gucunu emer. Sayfalarinida dikkat dagitici reklamlar, gunluk hayatinizda idrakinizi parcalayici haller olusur.

Sizin antivirusunuz oldukca emin olursunuz. Ama bugune kadar koruyucu programiniz olmadi diye virus kapmadiysaniz bu bile tesaduf degildir. Ya soyunuzdan gelen sevaplar dolayisi ile bir manevi kalkaniniz vardir, ki siz bunu hunharca harcamis olursunuz, ya duzenli sadaka veriyorsunuzdur, ya karsiliksiz hayir isliyor veya kosulsuz sevgi sizde karar kilmistir ve surekli gonul aliyorsunuzdur ya birinin duasini aliyorsunuzdur. Ama bu haller enerji boyutunda surekli feda ettiginiz piyanlariniz hukmundedir. Ve siz surekli sifirlanirsiniz ve karanlik haller uzerinizdeki etkisini hissettirmeye baslar.

Kurtulus sadece ve sadece ihlasli olmaktan gecer. Samimi ve icli kisilere nagatif elektrik tutunacak bir taban bulamaz.