Rüyamdaki "iyi niyetli" cin?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ölüyorumanlasana

Kayıtlı Üye
Rüyalarıma bazen bir cin giriyor. Bu cini gördüğümde rüyamda panik oluyorum çünkü her seferinde birilerini öldürüyor. Fakat öldürdüğü kişileri tanımıyorum ve bana öldürdükten sonra her defasında "onlar sana zarar verecekti, o yüzden öldürdüm" diyor. O bunu söyledikten sonra panik halim azalıyor ve hemen ardından uyanıyorum. Ne düşünüyorsunuz bununla ilgili?

Pantokrator

Kayıtlı Üye
Olayı paranormal bir şeylere bağlamadan önce ben bilinçaltımın yansımaları veya oyunları olarak düşünürdüm ki anlattığın olay bana biraz bu yönde gözüküyor.

miya88

Kayıtlı Üye
kesınlıkle doğruda düşünüyorsun ..bılıncaltının sana bı uyarısı..gunumuzde basımızı nereye cevırsek sıddetle karşılaşıyoruz..ınsanlar oyunlarda,gerek tv lerdede hangı kanalı açsalar sıddet goruyorlar..flmlerde herseyde sıddet ıcerıgı var bu yüzden bunlardan etkılenmıs olabılırsınız..bır dıgerı ıse ıcınızde bırılerıne karsı bır kın yada bır ofke varmı sıze aılenızde yada cevrenızde sındı yada sındıye kadar yasadıgınız sozlu yada fızıksel bır sıddetede maruz kalıyorsanız yada kaldıysanızda bundan kaynaklanabıllır..sızı bırebır gormedıgım ıcın sağlıklı bı analız soz konusu olamaz egerkı cevrenızde sıze karsı sozlu yada fızıksel bır sıddet varsa uzmanlarımıza başvurun ama yahut yoksada hayatınızda bellı degısıklıkler yapın mısal tv ızlıyosanız bellı sure ızlemeyın kıtap okuyun onun yerıne yada ınancınızı bılmıyorum zıhnınızı boşaltmak ıcın medıtasyon yada bunun gıbı seylere yonelebılırsınız ..sevgılerımle..

ölüyorumanlasana

Kayıtlı Üye
Çok şükür çevrem tarafından herhangi bir tacize uğramıyorum hatta bilhassa çok huzurlu bir hayatım var diyebilirim. Televizyon ise hiç izlemiyorum desem yeridir. Ama tabii okuduğum haberlerden bile etkilenmiş olabilirim haklısınız. Umarım sadece bilinçaltımın oyunudur bu :)

defne408

Kayıtlı Üye
Ben yillardir o rüyalardan kurtulamiyorum bana birşey yapmiyorlar ama sürekli çevremdeki insanlara zarar veriyolar. Annemler hocaya götürelim seni okusun dediler aradan bi kaç gün geçmeden bu seferde rüyamda gittiğim hocaya zarar veriyorlardi bende gerçekte gitmeye korktum aslinda biliyorum hepsi bilinç altimin ürettiği rüyalar ama yillardir süre gelmesi de benim aklimda bilinç altinin dişinda bişi olma ihtimalini getiriyor. Sorularima cevap aramiyorum ya da aramaktan korkuyorum...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Rüyada adriana lima yı görsem, o gercekten rüyama gelmiş olmuyor dimi? Rüyada cin görüncede, gercekten olmuyor. Rüyafa vampir, hayalet, zombi, cin vs. Görülebilir ama bu gercek varlıklarını gördüğümüz anlamına gelmes. Sadece hayal ettiğimiz imge, bilinçaltı diyorum.

ölüyorumanlasana

Kayıtlı Üye
Ben yillardir o rüyalardan kurtulamiyorum bana birşey yapmiyorlar ama sürekli çevremdeki insanlara zarar veriyolar. Annemler hocaya götürelim seni okusun dediler aradan bi kaç gün geçmeden bu seferde rüyamda gittiğim hocaya zarar veriyorlardi bende gerçekte gitmeye korktum aslinda biliyorum hepsi bilinç altimin ürettiği rüyalar ama yillardir süre gelmesi de benim aklimda bilinç altinin dişinda bişi olma ihtimalini getiriyor. Sorularima cevap aramiyorum ya da aramaktan korkuyorum...

Yalnız sen benden farklı olarak çevrendekilere zarar verdiğini görüyorsun. Ben sana ne yapman gerektiğini söyleyecek konumda değilim elbet ama ben senin yerinde olsam giderdim bir hocaya. Rüyanda hocaya zarar vermeleri de hocaya gitmeni istemediklerinden dolayı seni korkutmak olabilir bence.

ölüyorumanlasana

Kayıtlı Üye
Yengeme oluyordu bu başta rüyaydı fakat zaman geçtikçe uyanıp kendini evin farklı yerlerinde bulmaya başladı birgece kızını iki köpek parçalarken görünce bunun iyi bişe olmadgnı anladı bir hoca buldu getirtti. Yengemin annesi suya bakmış hoca onu seçmiş sen göreceksin suda demş. Annesi duvarmaki saati görmüş. Saati hemen sökmüşler içinden muska çıkmış sevdiklerinin ölümünü görsün yazıyormuş hoca öyle demiş. Bozmuşlar hemen birdaha görmedi fakat o 1 ay çok çekmişti. Sizinde ilerlerse sayın uruma bakım yaptırın derim.

Galiba içimi şimdilik rahat tutmamın tek sebebi rüyamda tanımadığım insanlara zarar vermesi. Umarım tersi bir şeyler daha görmem rüyamda.
Sizlere de çok geçmiş olsun.

defne408

Kayıtlı Üye
verdiğiniz cevap için teşekkür ederim biliyorum engelliyorlar ama gideceğim Allah ın izniylede kurtulacağım bu rüyalardan...

AmaterasuU

Banlı Kullanıcı
kaynaklara göre cinlerin en iyilerinde bile doğru söyleyen azdır ben sizi bilgilendiriyim zaten insanlar gibiler iyisi kötüsü fakat yalan söyleme oranı cok cok yüksekdir

T.N.K. AKIN

Kayıtlı Üye
Seni arkadaşi gibi gören bir mümin cindir yada hatirlamadiğin bir film'den kalma bir sahnedir. Cin olursa seni çok sevdiğinden yapiyordur veya senin ona bir yararin dokunmuştur bu cin meseleleri ile çok ilgilenip hatta denediysen garantili cin'dir bence

ölüyorumanlasana

Kayıtlı Üye
Seni arkadaşi gibi gören bir mümin cindir yada hatirlamadiğin bir film'den kalma bir sahnedir. Cin olursa seni çok sevdiğinden yapiyordur veya senin ona bir yararin dokunmuştur bu cin meseleleri ile çok ilgilenip hatta denediysen garantili cin'dir bence

Kendilerine şimdiye dek ne bir yararımın, ne de bir zararımın dokunduğunu düşünmüyorum. Özellikle lise dönemlerinde eğlence amaçlı olan cin çağırma denen şeyi bile hiç denemedim :)
Bakalım bu rüyalarım daha ne kadar süre devam edecek, göreceğiz.

donzula

Kayıtlı Üye
Merakımı maruz görün ancak daha önce cinlerle çalışmalarınız olmuş muydu ? Yani rüyanızda gördüğünüz şeyin tam olarak cin olduğu kanısına nasıl vardınız ?

ölüyorumanlasana

Kayıtlı Üye
Merakımı maruz görün ancak daha önce cinlerle çalışmalarınız olmuş muydu ? Yani rüyanızda gördüğünüz şeyin tam olarak cin olduğu kanısına nasıl vardınız ?

Hayır, hiçbir çalışmam olmadı. Ama insan rüyada ne gördüğünü bilir, hisseder ya aynen öyle bir şey. Benim o cine dair somut olarak söyleyebileceğim tek şey oldukça uzun, ince ve siyah bir şey olması...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
kaynaklara göre cinlerin en iyilerinde bile doğru söyleyen azdır ben sizi bilgilendiriyim zaten insanlar gibiler iyisi kötüsü fakat yalan söyleme oranı cok cok yüksekdir

Ben açıkçası o kaynaklara pek inanmıyorum doğru söyleyenleri azdır derler ama cinlerden bilgi almayıda ihmal etmiyorlar.

Dinim islam olduğu için birde olaya şu açıdan bakıyorum hz.peygamber zamanında bir gurup cin müslüman oldu sonrasında Kuran da söylediğine göre birer elçi olarak kendi topluluklarına döndüler şimdi bunlar yalancımı ? Kuranda kendilerinden bahsedilme şerefine uğlaşmışlar sonuçta.

Onlarda bizde imtihana tabi tutulan varlıklarız bir insan nekadar yalancı veya doğrucu ise onlarda okadardır diye düşünüyorum

AJA

Elit Üye
Ben açıkçası o kaynaklara pek inanmıyorum doğru söyleyenleri azdır derler ama cinlerden bilgi almayıda ihmal etmiyorlar.

Dinim islam olduğu için birde olaya şu açıdan bakıyorum hz.peygamber zamanında bir gurup cin müslüman oldu sonrasında Kuran da söylediğine göre birer elçi olarak kendi topluluklarına döndüler şimdi bunlar yalancımı ? Kuranda kendilerinden bahsedilme şerefine uğlaşmışlar sonuçta.

Onlarda bizde imtihana tabi tutulan varlıklarız bir insan nekadar yalancı veya doğrucu ise onlarda okadardır diye düşünüyorum
Müslüman olan cinlerle, onların genelde yalan söylediklerini nasıl kıyaslayabildiniz ?Bu durum çok farklı. Evet sevgili AmaterasuU nun dediği doğrudur ve çok yalan konuşurlar insanlara oranla..

İyi forumlar.

İyi forumlar :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Müslüman olan cinlerle, onların genelde yalan söylediklerini nasıl kıyaslayabildiniz ?Bu durum çok farklı. Evet sevgili AmaterasuU nun dediği doğrudur ve çok yalan konuşurlar insanlara oranla..

İyi forumlar.

İyi forumlar :)

Müslüman olan cinlerle onların diyerek sanırım müslüman olup olmayanlar demek istediniz doğru anladımsa eğer.
Bir kıyaslama yapmadım sadece kendi düşüncemi söyledim,insan onların doğru söyleyip söylemediğine dair kriteri genelde yaptıkları davetle belirliyorlar,birde şunu düşünüyorum davet yapıp onlardan faydalanmaya çalışan hatta ve hatta onları kendi emirlerine almak isteyen insanların bu yönü sebebiyle insana yalan konuşuyor olabilirler mi ? işin birde bu boyutu var,ben onların yalancılık veya doğruluklarını insanlar ile kurdukları ilişkilere bakarak değil kendi alemleri perspektifinden bakarak yorumladım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...