Rüyalarımda Sürekli Kedi Öldürüyorum.

sandal

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar değerli üyeler. Bir sıkıntım var yaklaşık 1 aydır rüyalarımda sürekli kendimi bi kediyi öldürürken veya kediyi bıçaklarken görüyorum. 1-2 günde bir mutlaka görüyorm. Mesela ıssız bi yoldan yürüyorum yolun kenarında bir kedi beliriyor ve üstüme atlıyor ısırıyor,cırmalıyor vs. ıssız karanlık evlerde görüyorm kendimi. Artık bıktım bi çözüm yolu yokmu lütfen yardımlarınızı bekliyorum :( :(

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Siteye uzman bir yorumcu gelene kadar rüya yorumu yapılması yasaktır.Bu nedenle bu tip bir yorum yazamayız size.
Ancak normalde kediden korkar mısınız veya çocukken size ya da yanınızdaki birine böyle kedi saldırdı mı?Eğer saldırdıysa veya korkunuz varsa,bunun sizde nasıl bir his ve duygu oluşturduğuna bakın.Ve duygu durumunun sebep olduğu davranış biçimleriniz neler?Neyi düzeltmelisiniz?

Kediler en güçlü dişi bilinçaltı sembolleridir.İçinizdeki dişi yönünüzü bastırmanızı değil onunla barışmanızı ve kabullenmenizi tavsiye ederim.Erkek iseniz bazı davranışlarınız,hobileriniz,giyiminiz veya yaptığınız meslek;ailenize veya yakınlarınıza feminen gelebilir ve bu nedenle eleştiriye maruz kalabilirsiniz.Zamanla bu düşünce kalıplarını kabul etmeseniz de bilinçaltınızda bu bu şekilde oturur ve siz "bu kadın işi" diyerek içsel seçimlerinizden dışsal baskılar nedeniyle vazgeçmek durumunda bırakılırsınız ve dolayısıyla içinizde bir savaş başlatırsınız.

Yahut bayansanız yine toplumsal baskılardan veya yetiştirilme biçimimizden,aile yapımızdan seçimlerimizin kabullenilmeme korkusundan kendimizi reddederiz ve uyku gibi zihin ve bedenin rahatlama anlarında bu durum kendini açığa çıkarır.Rüyanız,ne hissettiğiniz,neden kaynak geldiği sizin çözeceğiniz şey.Ben sadece kedi sembolizması üzerine daha önceden çalıştığım için size psikolojik anlamı açısından bilgi verebilirim.Her sembol ve her olay rüyayı görene özeldir.Ancak kedi gibi bazı tipik semboller kollektif düzeyde anlam taşır.

İyi forumlar.

nira

Kayıtlı Üye
belkide bu rüyayı ilk kez gördüğünüzde sizi fazlaca etkilemiştir. Bunun sonucunda defalarca görmüş olabilirsiniz etkilendiğiniz için.
Ya da eğer bir şey ifade ettiğini düşünüyorsanız ve size bunun bir mesaj olduğuna inanıyorsanız, o olay her ne ise olana dek tekrar edebilir ve olay gerçekleştiğinde rüyanızda son bulabilir. Rüyalardaki bazı sembollerin ve eylemlerin anlamı kişiye göre değişebilir diye düşünüyorum. Geçmiş yaşamınıza bir bakın çevrenizdeki insanları düşünün. bence bunun cevabı sizde olabilir.