Rüyalarım hakkında..?

Darfuk

Kayıtlı Üye
Öncelikle üst üste soru sorduğum için forumdan özür diliyorum sadece aklıma takılıp cevap bulamadığım şeyleri açığa kavuşturmak beni biraz da olsa iyi hissettiriyor

Ben bu geçen 2 3 aydır nedense her gün değişik rüyalar görüyorum ve bütün ayrıntıları hatırlıyorum önceden çok rğya gören yada net hatırlıyan biri değildim ve rüyalarımı kontrol edebiliyorum ama lucid rüya gibi değil bir olay gerçekleşiyo ama ben sadece senaryoyu değiştiriyorum mesela hayal kurarken bir şeyin pozitif olmasını hayal edersiniz onun gibi eğer kötü bişey olucaksa onu iyi bir şeye çevirip baştan oynatıyorum bazen rüyada olduğumun farkında oluyyorum ama bazen farkında olmadan bile senaryoları düzenliyebiliyorum ve hergün rüya görüyorum bunun nedeni nedir lucid rüyanın bi değişiği mi psikolojik bişey mi ve neden bana durup dururken olmaya başladı

Lukrasta

Kayıtlı Üye
Bir çok faktör bu durumu etkileyebiliyor Lucid'de. Durup dururken olması da buna bağlanabilir zannımca. Lucid rüyanın bir çeşidini yaşamışsınız diye düşünüyorum. Ve dediğiniz gibi psikolojik durumlar ve olaylarda bu durumu etkileyebilir. Rüyalar her olaydan ve durumdan etkilenebilir bir yapıya sahiptir çünkü ve o andaki bilinç seviyenize lucid'in durumunu etkileyebilir.