Renkli Rüyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bir hafta kadar bir süredir renklerini çok net farkettiğim rüyalar görüyorum.Renkler kırmızısı,sarısı,mavisiyle...çok ön plandalar.Genelde ruyalarım şu ana kadar hep daha az renkli idi.Hayatımın hicbir döneminde üst üste bu kadar renk hakimiyeti olan ruya gördüğümü hatırlamıyorum.Aynı zamanda güzel ruyalar bunlar,istediklerimin gerçekleştiği ruyalar.Lucid ruya olmadığını bildiğim halde ,istediklerimin olduğu capcanlı ruyalar olduğu için lucid mi diye geçti aklımdan. (lucid olası imkânsız belirtmek isterim,lucid üzerine hiç çalışmam yok).
Araştırdığım kadarıyla canlı renkli ruyalar için hem gerçekçi ruyalardır yorumunu yapan hemde psikolojik ruyalar olduğunu yazan görüşler,kaynaklar var.Araştırdıkça dahada karmaşık bir hâl aldı.
Arkadaşlar sizler hayatınız içinde böylesine rengârenk,capcanlı ruyalar gördünüzmü?
Şayet gördünüzse bunlar gerçekleştimi ,gelip geçici sıradan ruyalar sınıfındamı kaldı zaman içinde.Kendimle kıyaslamak adına cevaplarınız çok önemli ve aydınlatıcı olacak.Şimdiden teşekkürler..

prensess

Kayıtlı Üye
Selamun aleykum

benim ruyalarim ayni simdi herseyi nasil giruyorsam ruyalarimdada oyle.hatta koku ve tat da alabiliyorum veya ruyamda canim acisin onu bile gercejte nasil hissediyirsam ruyalarimda oyle
bende herkezde boyle bilirdim demekki deyilmis

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Merhaba,ben koku ve tat almıyorum ama duyguları çok yoğun hissedebiliyorum.Gördüğüm ruyalar güzel olduğu için duygularıda güzel oluyor:)Aynen sizinde dediğiniz gibi gerçek hayattaki gibi ruyalarımda herşeyin kendine has bir rengi var ve gerçektekinden çok çok daha canlılar.Aşık olunacak güzellikte renkler o kadar diyebilirim.Sizce peki sizin ruyalarınız neden son dönemde böyle ,bi fikriniz varmı?Bende kendi adıma bunu araştırıyorum.

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
ruyamda tek anormallik ruyada olduğumu anladığım saniyeden sonraki ruyanın kontrolume girişi oluyor yalnız gerçekten ayaklarımı görmüyorum diyenler oluyor ya bende ayaklar görünüyor yalnız mekandan mekana belirsiz geçişler var koşmadır yürümedir o anlarda ayaklar evet görünmüor yalnız renkler ise aynı normal hayatta nasıl algılıyorsam öyle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...