Rastlantının da ötesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EXECUTİONEREXECUTED

Kayıtlı Üye
İş
Psikolog
Merhaba arkadaşlar öncelikle bir süredir burayı takip ediyorum ancak daha bir konu açmak ya da soru sormak nasip olmamıştı.
Bugün yaşadığım bir olay hakkında yorumlarınızı almak istiyorum. Yaklaşık on kişilik bir arkadaş ortamıyla beraber bir evdeydik ve kahve falı bakıyordum ısrar ettikleri için. İçlerinde hiç tanımadığım insanlar vardı sıra onlardan birine geldi. Ben de hakkında bir şeyler öğreneyim de ona göre bir şeyler söyliyim diye birkaç soru sordum. Bana uykusunda rahatsız edildiğinden, fotoğraflarında garip yazılar çıktığından, garip rüyalar gördüğünden -ki bu rüyalar onu yönlendiren rüyalarmış- falan bahsetti ve son gördüğü rüyasını anlattı bunları çok fazla kişiye anlatmadığını da ekliyip kendini garipseyerek. Rüyasında, gerçekte birkaç kez gördüğü ama hiç ilişkisi olmayan birisini kahve falı bakarken izlemiş ve dinlemiş kısaca. Bana kızı tarif etti biraz ismini de bilmiyormuş. Ve bu kız benzer ama daha ileri şeyler yaşayan, fal da bakan ve yaşadığı şeyleri birkaç kişiye anlatan birisi çıktı. Ve o birkaç kişinin içinde ben de varım yani benim arkadaşım. Merak ettiğim şey ise bu rastlantının çok çok ötesinde olan şey nasıl oldu? Benzer şeyler yaşayan iki insanın bu şekilde aralarında bir ilişki oluşması ve buna benim de bu şekilde dahil olmam hiç normal gelmedi. Umarım anlatabilmişimdir. Fikirlerinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

damned

Kayıtlı Üye
Hiçbir şey rastlantı, tesadüf değildir. 'Tevafuk' vardır. Programlanmış bir şekilde oluşan, karşımıza gelir. Dolayısı ile rastlantı yoktur -neden- vardır. Görünürde tesadüfi nitelikte olan durumların veya benzerliklerin hepsinin aslında biz bilsek/bulabilsek de bilemesek de bir anlamlarının/bağlantılarının olduğunu düşünüyorum.

EXECUTİONEREXECUTED

Kayıtlı Üye
İş
Psikolog
Evet bu benim açımdan da böyle. Her şey birbiri ile karmaşık bir şekilde bağlantılı. Aslında söylemek istediğim şey de bu yani bu olanın bir sebebi var ve ben bunun ne olduğunu öğrenmek istiyorum.

damned

Kayıtlı Üye
Evet bu benim açımdan da böyle. Her şey birbiri ile karmaşık bir şekilde bağlantılı. Aslında söylemek istediğim şey de bu yani bu olanın bir sebebi var ve ben bunun ne olduğunu öğrenmek istiyorum.

Olaylar ilerlemeye devam ettikçe, anlamını ancak siz çözebilirsiniz:)

MadisonAvery

Kayıtlı Üye
Benim ilk düşündüğüm şey ortak noktası olan iki kişinin bir araya gelmesi gerekiyor ve onları bir araya getirecek olan kişi sizsiniz

acid

Kayıtlı Üye
Britney'in yorumuna katılıyorum. Hayattaki her şey neden ve sonuç ilişkisine dayanır. Sebebini bilmesek de yaşananlar tevafuk ilkesiyle ilerler bana göre. Sebebini belki öğrenebileceksiniz belki de öğrenemeyeceksiniz ancak mutlaka bu olay hayatınızdaki bir durumun sonucudur ve başka bir durumun nedeni olacaktır.

EXECUTİONEREXECUTED

Kayıtlı Üye
İş
Psikolog
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Sanırım onları bir araya getireceğim ve sonrasında neler olacağına bakacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...