Pyrokinezi

ruban

Kayıtlı Üye
Şimdi size Pyrokinezi ile ilgili teknikler vericem.

UYARI: Pyronikezi öğrenilmesi zaman gerektiren ve zor bir alandır bu yüzden çalışmalarınızda başarılı olamazsanız hemen pes etmeyin ve daha disiplinli bir şekilde sürdürün çalışmalarınızı...

Pyrokinezi ateşi bükme veyahut kontrol etme yeteneği olduğundan eğer tam hakimiyet sağlanılmazsa tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden teknikler arası geçiş yapmadan, sabır ile temel şeylere çalışılmalı ve havai duygularla volkanlar patlatmaya çalışılmamalı

Pyrokinezi için muma ve hava almayan ( esmeyen daha doğru olur ) bir ortama ihtiyacımız var. Şimdi mumu yaktıktan sonra isterseniz bir süre meditasyon yapabilirsiniz. Muma odaklanın ve Chi'nizin ateşi absorbe ettiğini düşünün ve ateşin bir parçanız, bir organınız gibi olduğunu düşünerek hareket etmesini söyleyin. Mesela elinizin bir uzantısı gibi düşünün ve elinizin hareketiyle ateşinde hareket etmesini söyleyin buna odaklanın. Ateşi büyütmek isterseniz veya küçültmek isterseniz elinizide buna uygun olarak hareket ettirin.

Pyrokinezi'nin anahtarı ateşe odaklanarak istediğinizi yaptırmaktır. Aşağıda yeteneğinizi geliştirecek bir kaç yol belirttim;

Pyrokinezi'ye çalışmanın en iyi yolu ateş ile dans etmektir. En azından bu adla anılıyor

Rahat bir pozisyon aldıktan sonra mumu yakın. Zihninizi boşaltın. O günün derdini ve tasasını bir kenara bırakıp ateşe odaklanın... Unutmayın ateş sizin bir parçanız, eliniz veyahut bir organınız gibi... Şimdi ateş ile aranızda bir "Tünel" oluşturun (Tünel oluşturmadan da yapabilirsiniz bir sakıncası yok ) ve alevin burada yol aldığını düşünün. Tünel içinde alevi dans ettirin. Büyütün veyahut küçültün size kalmış onunla oynayın... Bunu bir kaç hafta yaptıktan sonra daha kolay gelmeye başlayacak. Bu konuda iyi sonuçlar almadan sıkılıp diğer tekniklere geçmeyin. Önce bu konuda ustalaşıp alevi istediğiniz gibi hareket ettirmelisiniz.

Fire Blast: Avuç içlerinize Chi dolduğunu imajine edin. Daha doğrusu ateşin sizi sarıp sarmaladığını düşünün ve bu ateş avuç içlerinizde toplayın. Chi'niz ve ateş avuç içlerinizde birleştiğini düşünün... Sonunda bir ateş topu oluşturmuş olacaksınız ancak gerçekten avuçlarınızın içinde ateş topu beklemeyin sadece sıcaklığını hissedebilirsiniz Herhangi bir hedefe doğru saldıracağınız zaman ise elinizdeki ateşin bir patlamayla hedefe doğru ilerlediğini düşünün. Güneş patlamaları gibi Tek bir noktada toplanıp patlamayla hedefe doğru yol alsın...

UYARI : Her ne kadar bir hedefe saldırmanızı söylesemde can ve mal güvenliği için yapmamanız daha doğru olur

Flame Aura: Bunu soğuk havalarda vs. ısınmak için kullanabilirsiniz onun dışında pek işe yarayacağını sanmıyorum

Chi'nizin vücutta dolaştığını hissedin. İçinizde bir döngü halinde dolaştığını ve bir süre sonra vücut sıcaklığınız ile birlikte birleşerek arttığını ve tüm vücudunuzu bu dolaşım sırasında ısıttığını imajine edin.

Fire Shield: Ateşten bir kalkan yaratabilmek için tam bir konsantrasyon ve yüksek enerji gereklidir. Bunun için bu çalışmadan önce bir süre meditasyon yapmanızı, Chi nefesini kullanarak enerjinizi ve konsantrasyonunuzu arttırmanızı öneririm.

Vücudunuzu alevlerin sardığını düşünün. Şimdi bu alevleri Chi enerjiniz ile birleştirerek vücudunuzdan ayrıldığını ve önünüzde ateşten bir duvar meydana getirdiğini düşünün. Bu duvar sizi saldırılardan ve bulunduğunuz ortamdaki negatif enerjilerden koruyacaktır.

Fire Fuse: Rahat bir pozisyon alın ve bir süre meditasyon yaparak enerjinizi artırabilir ve konstanrasyon sağlayabilirsiniz. Bu sırada Chi nefesini kullanarak nefes alıp verin. Şimdi Ateşin etrafınızda dolaştığını ve her Chi nefesinde enerjinizle birleşerek sizi sarmaladığını düşünün. Bu enerjinin nefes alış ve verişlerde vücudunuza girerek vücudunuzda dolaştığını ve Dan Tien'e etki ettiğini ettiğini hissedin. ( Dan Tien = Çakralar ).

Dragon Blast: Öncelikle at duruşu veyahut at oturuşu denilen duruşu almanız gerekiyor. Bunu Dominant eliniz önünüzde ve avuç içiniz ise dışa doğru dönük olacak. Şimdi Alev topu yarattığınızı düşünün. ( Fire Blastta bahsetmiştik nasıl olacağından ) Alev topunu oluşturduktan sonra Chi'nizin bu topla birleştiğini ve git gide dahada büyüdüğünü ve ısındığını düşünün. Bundan sonra vücudunuzdaki tüm negatif enerjinin alev topunun çevresini sardığını düşünün. Tüm negatif enerjinizi ateş topuna verin. Avuç içinizde ısınma hissederseniz teknikte başarılı olduğunuz anlamına gelir bunun yanı sıra avuç içinizde pembeleşme de meydana gelebilir... Daha sonra ne yapacağınız size kalmış. Düşmanınızı avuç içinizden bir patlamayla kavurabilir ( Bknz. Güneş patlaması örneği) veya aklınıza gelebilecek hertürlü şeyi yapabilirsiniz bu teknikle...

Alacağınız pozisyon ise tam olarak şu:

Dragon's Breath : Fire fuse tekniği bu tekniğe yardımcı olacaktır. Fire fuse tekniğini kullanarak ateş enerjisini vücudunuzda ve Çakralarınızda gezdiğini düşünün. Şimdi bu enerjinin ağzınıda toplandığını ve ağzınızdan dışarıya üflediğinizi, püskürttüğünüzü, soluduğunuzu artık ne derseniz düşünün ( Doğru kelimeyi bulamadım )

Dragon's Soul: Fire fuse tekniğini kullanarak ateş enerjisinin bedeninizde ve çakralarınızda dolaştığını düşünün. Şimdi enerjinin ellerine geldiğini ve sonsuzluk işareti gibi [ bilmeyenler için yan yatmış sekiz ] elinizde enerjinin dolaştığını düşünün. Bir süre sonra bu dolaşan enerjinin Çin Tradisyonundaki ejderhaya dönüşerek dolaşmaya devam ettiğin düşünün. Ejderhayı hedefinize doğru yönlendirdiğinizde hedefinizi yakacaktır.

Sekiz figürü :

Not: Kendimce bir derleme yaptım ve çeviride bana aittir. Bu yüzden anlatım bozukluğu varsa mazur görün lütfen
Shamshiel:
Teknikleri Pyrokinesi alanında değil fakat Chi alanında incelersek daha uygun olacaktır,
Çünkü teknikler Chi tekniğidir,çeviride bir sorun yok aslında anlatılmak istenen güzel anlatılmış fakat yalnızca teknikler pyrokinesi değil chi teknikleri..

Pyrokinesininde bir yan kolu diyebiliriz çünkü belirli dallarında bu tür çalışmalar mevcuttur,
İsterseniz başlık değiştikten sonra konuyu uygun bir alana taşıyabilirim. (Anlıntı umarim faydali olur)

guys

Kayıtlı Üye
Açıkçası duru görü yeteneğim var ve onun için çakra açma çalışmalarına da başladım. Bunun yanında ellerimde sürekli elektriklenme oluyor ve telefonumun dokunmatiği uzaktan çalışıyor.
Asıl sorum bu: Bazen elimin belirli bölgelerinde yanma oluyor, ısınıyor sonra soğuyor neden oluyor sizce? Önceden Pyrokinezi denedim ama başarılı olamadım diye bıraktım.

ruban

Kayıtlı Üye
Bence deneyin bu bir asamadir sizdeki ben yapiyorum ama büyütemiyorum

ruban

Kayıtlı Üye
Alınti diye ekledim benim tecübem yaptim ama buyutup forlatcak kadar degil ama yapa bilirsen o enerji topuyla niye olmasin

guys

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler o halde :)